Што мислите за TIME.mk?

Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Мислам целокупно за сајтот и за новата опција за персонализација, т.е. прикажување на кое место да биде вашата омилена категорија и колку вести да прикажува.

П.С. и за новиот начин на рекламирање за 1 евро/неделно

http://www.time.mk
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Јас мислам дека Acid треба да ти искуца фактура една за рекламирање :toe:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
како прво не сум админ на time.mk па да рекламирам, а како второ постот е за новата опција за персонализација, ако веќе знаеш што е тоа
 
Член од
5 август 2008
Мислења
554
Поени од реакции
179
Ја имам ставено www.time.mk како букмарк и сега за сега сум задоволен. Буквално сите информации на едно место и што е битно доста се ажурирани.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.322
Мислам целокупно за сајтот и за новата опција за персонализација, т.е. прикажување на кое место да биде вашата омилена категорија и колку вести да прикажува.

П.С. и за новиот начин на рекламирање за 1 евро/неделно

http://www.time.mk
За ВМРО или за СДС сте да знам дали да ве читам.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
во која смисла дали да ме читате? Моите постови?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.676
Можевте да смените барем нешто од дизајнот на http://www.telegraph.co.uk/

Колку и да е неписмен и глуп чоек не треба многу за да свати тека страните се исти. Сума сумарум се е смислено, шојма да мислиме ко друг смислил. Само користи и терај.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
105
Ја имам ставено www.time.mk како букмарк и сега за сега сум задоволен. Буквално сите информации на едно место и што е битно доста се ажурирани.
Time.mk е машина. Web mining постапка која ги автоматски ги презема инфомациите ги класифицира, кластерира и оценува и ги пласира на ваше задоволство.

За ВМРО или за СДС сте да знам дали да ве читам.
Ако не те мрзело, ќе си скокнел до страната и ќе си разгледал на кратко и ќе видиш дека не е новинска агенција ами интерактивен веб сајт кој ги спојува сите вести во едно. И оние ВМРО-вските и оние СДС-овските.

Можевте да смените барем нешто од дизајнот на http://www.telegraph.co.uk/

Колку и да е неписмен и глуп чоек не треба многу за да свати тека страните се исти. Сума сумарум се е смислено, шојма да мислиме ко друг смислил. Само користи и терај.
???
Како прво како можеш поради некои блиски нијанси на бои или груба распределба на фрејмови да заклучиш дека станува збор за едно исто? Целиот сајт и целата позадина е развиена локално од администраторот. Врската која ја посочи ама баш нема логика.

Он-топик. Секојдневно, многукратно. Најважен извор на информации ми е.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
браво HsIlOmEdUs, има објасни на сите што не знаат дека TIME.mk е робот, а не човек. Целиот сајт е автоматски
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас мислам дека е "педерски" да добиваш пари за постирање информации од други сајтови, поготово кога некои од тие сајтови не ни имаат реклами на нив - значи сеуште се непрофитни.

Али ај, тоа е back-end разговор, не им е битно на обичните корисници. :)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
105
Јас мислам дека е "педерски" да добиваш пари за постирање информации од други сајтови, поготово кога некои од тие сајтови не ни имаат реклами на нив - значи сеуште се непрофитни.

Али ај, тоа е back-end разговор, не им е битно на обичните корисници. :)
Не е педерски од две причини.
Прво, на тиме.мк не се постираат вестите туку само нивниот почеток и линк кон конретниот извор. Напротив повеќе добиваат обичните новински сајтови пошто тиме.мк ги линкува и им ја зголемува посетеноста.
Второ, тиме.мк и тоа како заштедува време при добивање некоја адекватна информација. Наместо да скиташ од сајт до сајт, овдека добиваш се и веднаш. And since time=money, therefore :)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
105
http://www.naslovi.net/ Sporedete potpolno isto.:smir:
Kako i da e zadovolen.
Имаше уште еден, словенски, не ми текнува линкот. Истиот софтвер е.

Не сум сигурен баш за оригиналното потекло на софтверот. За тоа дека тиме.мк се доразвива локално сум сигурен, ама дали е целосно овде изграден не толку.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.053
Ко што знам сопственикот на Тајм.мк бил вработен во Google некое време.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
105
Корекшн:
ТIME.mk е бесплатен продукт кој е дизајниран и имплементиран од Игор Трајковски (ex-Googler).

ТIME.mk е сеуште во развојна фаза. Секаква идеја, забелешка или коментар се добродојдени и можете да ги пратите на: admin AT time DOT mk
Сепак е целосно наш продукт.
 
На врв Bottom