Што мислите за Saab 9-3 од 2003 до 2005 година?

Член од
21 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Mislenje za saab 9-3 od 2003 do 2005 god VO SRCE MI OSTANA KOA GO VIDOV I NADVORESNO I VNATRESNO I PERFOMANSI ELEKTORONIKA I SVE E NA 1 MESTO

Kako e so delovi kaj nas dali se premnogu skapi ili ne (slusnav deka moze od opel C delovi da se koristat)

SAMO LUGJE KOJ STO SE RAZBIRAAT NEKA KOMENTIRAAT A NE ONIE KOJ SE DOJDENI ZA CARSISKI MUABET
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Saab се едни од најцврсто дизајнирани возила спаѓаат во класата на волво за безбедност Овие коли едноставно не се кршат :D. За делови искрајно не знам, но имам пријател кој има ваков Saab, никаков проблем со тоа возило немал.

:)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Освен ако имаш подлабок џеб, инаку не ти ги препорачувам СААБ да бидеме реални, многу скапи се деловите (бар така имам слушнато).
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас се интересирав за Сааб искрено и мене ми влегоа во срце но тоа што троши многу троши зборуваме за бензинец сааб кој троши 10/11 градска за нашиот стандард е многу, втора работа е што е лоша во македонија НЕМА овластен сервисер ниту пак да ги набавиш деловите, ќе мораш самиот да ги нарачуваш од грчка така да тие се основните проблеми за Сааб-от.

Како кола навистина е одлична многу тешко се расипува ниту пак фаќа корозија едноставно колата е да ја наполниш со бензин и да возиш од тука до Белгија и галје да немаш, деловите од останатите коли се посакипи за некои 10-15% значи ако имаш малку подлабок џеб земај и не му ја мисли!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Јас се интересирав за Сааб искрено и мене ми влегоа во срце но тоа што троши многу троши зборуваме за бензинец сааб кој троши 10/11 градска за нашиот стандард е многу, втора работа е што е лоша во македонија НЕМА овластен сервисер ниту пак да ги набавиш деловите, ќе мораш самиот да ги нарачуваш од грчка така да тие се основните проблеми за Сааб-от.
Има и дизели од 1.9l со градска од 7.7 (фабричка бројка).
http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=11907
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Прва работа за потрошња чипување е секогаш опција, а башка за бензинец постои и плин. Иначе како би имале овластен сервисер кога не постои ни дистрибутер, а башка и фирмата е банкрот? Ако некогаш било време за купување сааб тогаш тоа е сега
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Ako mozes pousti link od oglasot da go vidam saabot, i jas sum ljubitel.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ако е овде возен и слабо одржаван - батали го
 

Kajgana Shop

На врв Bottom