Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.

Gabby^Death

The..DeathGirl
Член од
27 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Сите имаат различно мислење за нив...не гледам тука некој проблем,ако постои љубов,тогаш нема граници...би сакала да го слушнам вашето мислење !!! Фала однапред !!!:salut:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Јас ги поддржувам иако сум стрејт.Ако важи тоа љубовта нема граници за сите стрејт , зашто тоа да не важи и за хомосексуалците , лезбејките и бисексуалците?
Јас дури и со 2 раце ќе гласам за одобрување на такви бракови кај нас.Едноставно
СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА СВОЈ СОПСТВЕН ИЗБОР нели?
You go gys and girs , and don`t be ashemed of WHO YOU ARЕ
 
M

Mussolini

Гостин
Шо се однесува до мене немам ама баш ништо против лезбејките... А шо се однесува до хомосексуалците и против них немам ништо против ама нека стојат понастрана од мене... друго ништо...

P.S. Обожавам да гледам лезбејки :D
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
немам против никој :toe: си го живее животот секој како сака ни па сакам некој мене да ме осудува за нешто ни па давам живот ни па одземам ни па имам право да кажувам кој како да го живее само не сакам да бидам во контакт со педери или лезбејки не би ми одговарало друштвото ни па ме интересираат тие како функционираат
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Им пожелувам се најубаво во животот :coffee:.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Особи кои добиле лоши карти во партијата покер (животот) и кои сега галамат поради тоа...
Лоша карма...
Медиумски циркус и фрик шоу...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Не мислам ништо.
Си имаат луѓето сопствен живот и готово!
Не се мешам, нивен избор, не осудувам, не оправдувам.
Си стојам настрана...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Се трудам да не мислам на нив , пошо неам баш некоја корист од нив...
Се додека мене не ме чепкаат нека си фураат, а ја ќе возам на мојата страна од улицата...
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Секој си има право на свој живот, така да и они имаат.
Кој како сака нека си ја тера.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
А како хомосексуалци се машките, лезбејки женските?:))
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Gabby^би сакала да го слушнам вашето мислење !!! Фала однапред !!!:salut:[/quote напиша:
Моето мислење за лезбејките е:
Две млади 19-20 годишни кревки чупиња, едната со сина кратка коса нежна и бела другата со црвена коса во секси црвени карирани мини сукњи и бели доколеници и бели подотпетлани кошули. Седат на кауч и почнуваат да се допираат, полека нежно да се бакнуват со допирт на усните и да си ги распетлуваат кошулите, Излегуваат цицки едните шилести и цврсти исправени проугоре другите бели топчести помали. Една на друга си ги допираат цицките а бакнежите стануваат пожудни и страсни им се испреплетуваат јазичињата и се триат меѓусебе со бутините... полека едната ја спушта главата долу подолу бакнувајќи и го телото по пат и се упатува со врвот на јазикот кон.........

Воглавном овие се моите мисли за лезбејките а за хомосексуалците (или на народски кажано педерите) немам никакви мисли.
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Мислам дека тоа се тотално погрешни работи. Најверојатно имаат психички проблем (ако ги тргнеме тие што се само љубопитни и сакаат да проаат, колку за проба) и треба да се лечат. Луѓето не се создадени за да водат љубов со ист пол, туку со спротивен.Со оглед дека не е (многу) заразно, би направил само пропаганда сами да се јават да се лечат, а ако сакаат да живеат болни во извртоперен свет, нека и живеат.
 
O

Out Boy

Гостин
...не гледам тука некој проблем,ако постои љубов,тогаш нема граници...
Малечка, браво за темата (иако еден куп имало досега) и :back: за ставот.

Особи кои добиле лоши карти во партијата покер (животот) и кои сега галамат поради тоа...
Лоша карма...
Медиумски циркус и фрик шоу...
Картите се тие, од ист шпил се делени. Проблемот не е во нив, туку во играчите.

Во Холандија, Шпанија, Франција, Белгија, Данска, Норвешка, Исланд, Шведска, Ј. Африка, Канада... никој не галами... :toe:

Асексуалноста е лоша карма...
Каде е циркусот и фрик-шоуто?
Чинам вака рекол некој сенатор од САД од времето на сегрегацијата, кога овие се бореле за права...

Воглавном овие се моите мисли за лезбејките а за хомосексуалците (или на народски кажано педерите) немам никакви мисли.
Мммммм.... ме напали со фантазијата за лезбејките... :drk: Епа пробај да замислиш исто такво, ама со две машки :pos:

Хомосексуалци:
-Лезбејки
-Гејови
-Транс...
Значи, сакам да речам дека и лезбејките се хомосексуалци... :toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Секој има право да бира,а другите немаат право да го осудуваат изборот на другите :smir:
 
O

Out Boy

Гостин
Ја ќе почнам со типологизација на секој подвид хомосексуалец од машки пол... мое скромно мислење... белким нема да замерите.

1. ’’Изгубен случај’’
Хомосексуалниот хуманоиден мажјак од типот Изгубен случај лесно се препознава во хуманоидната популација по тоа што целосно е изолиран од социјалните друштвени контакти. Тој никогаш немал партнер/ка, бидејќи никогаш немал доволно мадиња за да има дечко, никогаш немал потреба да фати хуманоидна женка и да глуми стрејт, а пријатели нема бидејќи се плаши дека ако ги има и дознаат дека е „наказа“, ќе ги снема, па се држи до еврејската клетва дека е подобро нешто да немаш, отколку да имаш па да немаш. Овој тип хомосексуален хуманоиден мажјак најчесто е лошо или средно ситуиран, па пред околината ја изнесува материјалната состојба како главен виновник за својата брачна состојба. Според коефициентот на интелигенција, или е под просекот или над него.

Оној дел од оваа популација под просекот, се смета себеси за болна личност, па смета дека изолацијата од околината е најдобар начин да ја сочува својата „болест“ како тајна. Утеха, најчесто наоѓа во алкохолот. Најчесто се или интровертни или делинквентни личности. Најголемиот дел од нив можат да се најдат во водите на проституцијата (само екстровертните тралалајки), алкохолизмот, наркоманијата и криминалот. Голем дел од оваа популација заболува од депресија и други психички болести, а често извршува самоубиства.

Популацијата над просекот на интелигенција, се екстремни мекушари, кои се доволно интелигентни да сфатат дека нивната состојба не е болест ниту психичко нарушување, но поради својата интровертност и влијанието на образованието, нивното супер-его не им допушта слободно да се однесуваат во околината. Овој тип на хомосексуален хуманоиден мажјак најчесто има солиден број на пријатели, бидејќи се во можност да создадат состојба каде дел од околината има потреба од нивните знаења. Така, овој тип хомосексуален хуманоиден мажјак можете да го најдете како чиновник во администрацијата и компаниите. Својата сексуалност ја прикрива со професионалната зафатеност и немањето време, бидејќи смета дека игнорирањето на љубовниот живот му е главен адут за да ја зачува работата.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom