Што мислите за American Choppers и American Hot Rod?

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
За OCC ми се допаѓа дека не само што се природни, не само што прават извонредни и оригинални чопери (со исклучок на некои како на пример The Christmas Bike што беше кич) она што (барем мене) ме привлекува е личностите кои „играат”...од Mikey...do Paul Sr.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
i dvete emisii gi gledam ali poise sakam da gledam American Choper bidejki mi e pointeresna a i motorciklite nekako poise me interesiraat
 
Член од
1 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Не само тоа...туку и поубаво и поинтересно е да ги гледаш...покрај чоперите нудат и забава за гледачите. Посебно Мајки :)
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
И двата се супер, ама OCC ептен rulez
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
ОСС
Моторите што ѓи прави Пол Јуниор не ми се свиѓаат зш малку ми изгледаат како играчки од панаѓур. Пол Сениор рулз со недовите олд скул чопери. Малку за фацките:
Пол Јуниор: Добар мајстор што секогаш си го ''крка'' карањето oд сениор.
Сениор: Бивш наркоман кој стварно знае да прави чуда од мотори.
Мајки: Дечкото има стварно добра смисла за хумор. За мотори не го бидува ама може да си ја проба среќата како комедијант.
Винсент: No Comment
Рики: Еден од најдобрите мајстори во ОСС според мене.
Американ Хот-Род
Дечките знаат да направат добри автомобили (црвената корвета, максхеми) и кретенски хот-родови (ако ја гледал некој трката млади против стари).
Фацките:
Бојд:
Старче кое е газда на фирмата и ми изгледа како да е под контрола на Двејн
Двејн: Тежoк кретен што ѓи ''мачи'' вработените.
Блубер:
(читај за Двејн)
Мајк: Добар мајстор кој има преживеано тешка сообраќајка со хот-род. (Забите му се криви нели? :)
Рој: Старче...
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Ах море, парите и дуќанчињата да им ги имам...умот ми е арен...
информација за тебе.Ако ти треба нов карбуратор за тристакот оди на сајтот на ипм београд.Го имаат карбураторот само под име за египетска застава 1300.Ако знаеш таму ги правеа кога ги прекинаа во југославија да ги прават.Имаат и бензински пумпи исто.позз
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
информација за тебе.Ако ти треба нов карбуратор за тристакот оди на сајтот на ипм београд.Го имаат карбураторот само под име за египетска застава 1300.Ако знаеш таму ги правеа кога ги прекинаа во југославија да ги прават.Имаат и бензински пумпи исто.позз
Фала за инфото :)
Сепак, таму ќе оди Weber 34DCHD, комплетно реставриран, сменето се со оригиналeн Weber кит :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Екстра се емисиите нема што многу добри коли и чoпери праваат се алу преметени овие со чоериве ама закон им се иначе досега намногуми се допадна чоперот што го изработуваа за Мерцедес АМГ
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Бојд е умрен така да повеќе епизоди од American Hot Rod не очекувајте.

Мене ми е боље American Choppers (OCC) пошто закон се луѓето :) Мајки посебно.. само глупости праи :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom