Што мислите за American Choppers и American Hot Rod?

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Двете најпопуларни емисии на Discovery покрај Rides, World Biker Buildoff...

Јас повеќе ги сакам OCC од Boyd, чисто заради атмосферата која ја создаваат...Boyd анд ко. се просто кажано тешки дебили :)

Има во една емисија се сретнуваат и онака разговараат како на еден саем...



American Chopper


American Hot Rod

Ајде ваше мислење :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Немој вака, и двете емисии ми се која од која :)))) неможам да бирам

У работилницата на Бојд е хаос, у на Пол Сениор исто :pos:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ах море, парите и дуќанчињата да им ги имам...умот ми е арен...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Како што кажав Бојдовци по дебилни ми се ....
Никаква тимска работа, се само дебил до дебил...
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Бојдовци се дебили тоа е точно,но повеќе ги гледам нив зошто не сакам мотори,повеќе сум по колите.ОСС почнаа пред нив да ги даваат и затоа скоро сите ги гледаат и подобри им се.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
PA i dvete gi gledam super se posledno vreme poveke gi gledam American Hot road. Navistina zakon avtomobili.
 
T

The Blob

Гостин
Супер се двете емисии,ама малце повеќе ми се допаѓа А.Чопер. Не знам зошто,можеби дека подолго време ја гледам. ОК е и Бојд, ама како што вели Волкс малце подебилни се. Инаку покрај овие, на Дискавери многу ми се допаѓаат и Rides и Wrecks To Riches (онаа кај што реставрираат и модернизираат коли и ги продаваат на аукција). Да ми ги исклучат сите други канали, само четирите Дискавери би ми биле доволни...:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Гледав едно време правеа хот-роуди од стари коли. Така ми се бендисаа да имаше некој во македонија му ја носев Нивата да ми нацрта огнови.... Ама нема.
А тие со моторите мислам дека и малку си глупираат. Немаат тимска работа, а прават мотори само за експонати. Невозможни се за возење, а тоа според мене не чини.
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
па што знам. Прво ти можат да бидат само american, во македонија нема тквио нешто. Иначе јас поќе сакам коли, ама americn choper ми е поинтересно чисто од пубава атмосфера, а кај Бојд , само глумит демек јас сум гада, ова-она. Малце и двете изгледаат како да се изреширани ама то е.Уба емисија е и fifth gear, а нормално и rides.Имаше порано едно Customazer, ама не го гледам во позледно време.Закон е discovery имат закон емисии.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27


Јас вакво сакам... Nostalgic Look Rat Rod :)
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
Volkswagen напиша:


Јас вакво сакам... Nostalgic Look Rat Rod :)
Ти бре голем класичар си. Мене ми се свигјаат по модерни :D. Ова добра би била, потспуптена, затворен мотор (едноставно некјам автомоил без хауба, и некои ауспуси по три од страна. Лепа маска, не овај ладилников рѓосан :D. Исто и цврст порив. Се на си кола за 50 000 evra.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27



Освен убавите Hot Rod-и мене ми се омилени и овие како што кажав RAT LOOK или RAT RODS ...се е оригинално, само моторот и суспензија...односно, ставате на каросерија од 500$ мотор од 5000$+ и модерна суспензија...добивате автомобил кој може да „јаде” Ferrari а изглеа како да ќе го одбијат во отпад бидејки ...нема ни метал на нив :)
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
Твоја желба батко, ама кога би давал 5000$ за мотор, би дал усте 1000 за bodywork, па да изгледа како нова.

ОФ топиц: дане знаеш некој сајт во кој со слики има објаснето кој дел е шо.Знам дека сите коли немаат исти, по изглед делови, ама малце да знам.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Eh...bad_boy, ne si go svatil El Compadrito.....majkata mu e da ti izgleda autoto ko pacov, ama da ne zaboravis da montiras kamera na "opaskata" za da mu snimi padnata vilica na toj u Ferari koga ke mu isceznes na horizont :):)!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom