Што мислите за невини дечки и девојки од 21+ години?

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Значи не е битно дали е нивина или не. Ти секако ако легнуваш со некој (и она со тебе) во нормални услови (далеку од к*рви за пари) можда немаш некоја љубов не ја сакаш, али страст имаш човече барем малку штом сакаш да го направиш тоа.
Незнам зошто да се крева толку прашина? Секој си има право кога сака да си ја изгуби невиноста ако тоа така може да се нарече... Значи јас во ниту еден момент не би дескриминирал невини во однос на оние кои си се сексуално активни подлг период. Е сега како тоа ќе си влијае на моите одлуки си е мој личен став.
И да се вратам на моментот прво имало физичка привлечност меѓу нас, па страст, па после дошло трескање до небо...

Не се согласувам да бидеш со некоја само пошо била невина во никој случај :)
Обратна мислев дека е дискриминацијата, сексуално активни наспроти невини.
Прееска го пиша многу оскудно, затоа и јас така си го протолкував.
Немам и јас ништо против невини на 21, 22 или 30, негов живот.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Да обратно звучеше, реков само решив да ја задржам. Никаде не реков дека останувам засекогаш со неа или дека нема еден дена да ја отфрлам или па она да ме отфрли :) Сакав да кажам дека мене конкретно тој факт ми влијаеше позитивно врз одлуката да продолжиме да се гледаме. Од тој мемент 3 месеци се гледавме лабаво па после преминавме во врска.. Тоа е се.
Сум немал и немам дискриминација, сексуално активни наспроти невини.
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
124
Поени од реакции
214
Јас изгубив невиност на 21 година. Не знам зошто одма со неверување го нападнавте дечкото. Реткост е да, ама не и невозможно. А да. Имам другарка која на свои 23 год е невина и не се срами да го признае тоа. Многу луѓе има на светот и се може да се сретне. :)
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Да си честитам што влегов у овој "клуб" :( Дали од немање секс има некое влијание врз големината на половиот орган?
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Не е битно кога прв пат, битно е колку често и до кога.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Преко кур од постари луѓе што ме задиркуваат и ми велат "Ебеш ли нешто". Па добро бе, си ме видел, кажи здраво колега, како е, има ли нешто ново, како иде работа и тако даље, а не одма да се зафркаваат со мене. Јас иначе и не сум опседнат по сексот, само ме занима дали има некакво влијание врз полов орган од не практикување ... И преко кур ми е кога ми велат дека читам глупости ( ете она за цигари и наводно намалување на пенисот ), а ти се обидуеш да се одвикнеш од цигари од не толку активно пушење цигари, чат - пат по некоја. Да не знае човек у што попрво да поверуе. Ебати.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.861
Поени од реакции
34.902
^ Нормално дека не влијае на конечната големина. Единствено може да влијае на попаленоста , така да кога имаш секс си далеку повеќе попален и повеќе крв се концентрира долу и се издолжува за некој сантиметар , што можеби го нема кога го дркаш сам. Барем кај мене имам забележано , можда кај други е различно , јбг секој е различен.

Иначе како што спомна некој поназад, џабе ако си го брцнал на 16-17 , ако до 21-22 си го брцал по еднаш годишно. Редовноста е битна повеќе , не пораната возраст на почнување. Али и да го немаш брцнато до 21-22 ништо страшно , секакви не има и може да има различни причини за тоа. Е над 25 веќе може да се каже дека има некој проблем , или барем почеток на проблем кој може да стане посериозен ако не се реагира. Најчесто некоја психичка блокада , или страв од неисполнување на очекувањата најчесто кај партнерот.

За сите вие што имате ваков проблем , срушете ги сите бариери со професионалка. И да се избламираш ништо страшно , дури може и да практикуваш со неа додека не се опуштиш и стекнеш некоја рутина. :D .. Нормално кондомче обавезно.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
а па што вие невините мислите сексот е кујзнае колку голема работа и му се восхитувате .... ништо посебно не се змарајте ... секој у свое време :) иначе нај нешто што поштевам е невино девојче бар над 20 години у денешно време ...
 

jackripper

Шовинист
Член од
27 јуни 2015
Мислења
38
Поени од реакции
22
прво господ да ги чува невините, според мене невини после 18 може да бидат од причина што уште не го нашле соодветниот партнер/ка што ќе им пружа задоволство, не гледам друга причина зошто се невини, се ќе си дојде у свое време што викал некој
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Deka se dinosaurusi odnosno izumren vid a daj bize da gi ima ne e toa nisto loso
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
ле лееее што све сте изнапишале за невините дечки,а ја па шо да праам што се чуствувам невин
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
819
Поени од реакции
822
Не гледам ништо лошо ако некој чека права личност на кој ќе и/му го поклони тоа доживување и убав спомен. Мислам дека вреди некој да чека и повеќе години пред тоа да го стори како што треба.
Има и такви што се ситат на темава а првиот пат им бил со некоја локална курвештија.. Не е битно што дупеле.. битно е порано имале :D
 
Член од
18 август 2015
Мислења
12
Поени од реакции
16
374278_10151459995365847_894329824_n.jpg Hahaha , malkku pogresno prasanje ---> nevinost - vo prava smilsa na zborot imaat samo devojki ;) ...Na primer jas - MASKO --- imam 29 godini - i se sto sum imal dosega ne go racunam za SEKS :) ... - ZASTO??? -- Bidejki - prviot pat bese so prostitutka pred mtv na 13 godini - vo zima - otkako masturbirav 2 pati toj den - sepak imav erekcija - ama nisto ne ni osetiv :), Vtor i posleden pat - bese dodeka rabotev na brod - so devojka od Thailand - Samo sto pocnavme - posle 2 minuti - dojde cimerot - prekinavme - i posle 2 dena i napravija transfer na drug brod - MOJATA ZIVOTNA KARMA - -- E IZGLEDA DA NEMAM Vistinski Seks pred 30 Godini - sreken bi bil i do 33 ako imam seks, Ne sum ni grd , ni glup, iako sum ednostavno premnogu mladolik - na 29 uste mislat luge deka sum pod 20 - i edinstveni devojki koi bea i se o_O zainteresiarani za mene bile - maksimum 17 godini vozrast - Iskreno - e najveke moja vina i priroda - prvo sto ne izleguvam , vtoro se plasam od odbivanje- ( rejections ) i treto e mojot specificen vkus za devojki --- mora da bide za moj vkus ubava - isto i slaba - JAS SUM 1.66 cm visok i 55kg tezok - i koincidentno - poslabi devojki od mene me privlekuvaat - edinstveno ekstra sto sakam kaj devojka e - PAMET ;) - I KOSA NA GLAVA !!! - se ostanato moze da bide pomalku i kompaktno - se razbira - psihologija - inteligentna , verna, pozitivna , so dobra dusa --- Prrvoto nesto sto go zabelezuvam kaj devojka - se nejzinite oci - vednas posle e teloto - Ocite mnogu mozat da mi kazat za nea - i obicno mi e dovolno da imam 1 minuta so nea za da imam nekoja pretstava - kolku i dali bi mi se dopagala... Sekogas sum sakal i samo random seks so ubava devojka , namesto da masturbiram , ama toa dosega barem ne mi se slucilo - Otkako znam za sebe - jas zamisluvav i sum vo potraga po edna devojka - vistinskata za mene ;) , i bas poradi toa - i gorenavedenite raboti - pa i losata karma- koga imav 17 godini - rekov ne za vrska so togas mislam 14 godisna devojka ? - ama ne me prasa direktno tuku preku prijatel - mozebi ke dadev sansa - OD togas mislam deka me sledi taa losa karma - i zatoa nemam ni iskustvo vo seks , ni opsto so devojki - iako prebrzo ucam , imam mnogu procitano , me privlekuva inteligencija - i bi mozel da bidam i samo prijatel so devojka koja mi se dopaga - ama ni tolku ne sum uspeal vo zivotov - Bev zaljuben 2 pati - i ne bea zainteresirani za mene tie devojki... Imam nekoja cudna povrzanost so brojot 3 - i si rekov: 3 pat koga ke resam da go dadam srceto na devojka - ednostavno mora da bide vistinskata ;) ... Mozebi vo momentov nemam mnogu da i ponudam ama rabotam na toa - , razocaran od nedostatok na vrski , seks i ednostavno - devojki vo mojot zivot - nemam pricina da se podobruvam i slicno - siguren sum deka da ja najdev uste pred 10 godini - denes - ke ja sakav i poveke od togas , ( ne lazam devojki za da gi iskoristam - imav priliki za seks - ama ne lazev - mnogu prijateli - me narekoa idiot bas poradi toa ama mene mi e vo priroda ) , isto - ako ne se smetam sebesi dovolno dobar za nea - najverojatno nema ni da i prijdam , ama rekov - ako dobijam sansa , - postojano ke se podobruvam i sekoj den ke go ziveam za nea kolku i za mene - sto znaci - ke sakam svetot da i go dadam - Idealna vrska za mene e kade sto dvajcata stanuvame 1 - megu sebe i so Univerzumot ;)... - P.S - Osven Seks - ne sum zainteresiran za materijalni devojki - znaete - tie 90% plus - minimum vo cel svet ;) --- Eve go mojot facebook - i nema potreba da povtoruvate toa sto go rekov tuka - tamu - zasto toa e mojot vistinski profil so moite prijateli , rodnini , ednostavno tuka napisav raboti koi ne gi znaat ni moite najbliski prijateli ... Sakam prvo da veruvam na luge - iako i otkako - sum imal mnogu losi iskustva so toa - i mi se ima vrakano negativno :(
https://www.facebook.com/arsovski86 - Roden na 26 mart , 1986 vo 9:40pm Vo Skopje 26 03 1986 wednesday moon phase.jpg
 

Attachments

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Ееееј на иста дата сме родени.
Поштуем! А за пичица, не се замарај ќе си дојде своето бато.

Во склоп на темата, мислам дека треба менталитетот на цел балкан да се смени за да ваквите работи, па дури и оние другите кои ги сметаме сеуште за болни, да не бидат воопшто цел на муабет/прашање и слично. Тогаш сите ќе се опуштат и балканот ќе стане една голема ебачница ко што е сегде низ светов, лебати.
Така да за едно 600 години може ќе испадне ова моево, а до тогаш им посакувам на сите невини да си ја најдат вината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom