Што мислите за македонскиот вебсајт novakariera.com?

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
За овој сајт јас не најдов никаде податоци по форумите па затоа ја поставувам оваа тема,изгледа примамливо и лесно ама нешти ми е сомнително,ако некој знае да каже нешто повеќе слободно нека повели,затоа и служат форумите,еве ви го линкот па кажете што мислите http://novakariera.com/index.html
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
За овој сајт јас не најдов никаде податоци по форумите па затоа ја поставувам оваа тема,изгледа примамливо и лесно ама нешти ми е сомнително,ако некој знае да каже нешто повеќе слободно нека повели,затоа и служат форумите,еве ви го линкот па кажете што мислите http://novakariera.com/index.html
Па нормално дека ќе ти биде сомнително, жива превара е ова.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
И? Што треба тоа да значи? Дај повеќе инфо човече,не знам дали да се регистрирам,а има еднакупа други кои исто така се мислат што да прават
znaci trol e, me zamara nis cel forum.Ja sum spostvenik samo na sestra mu

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
mayaclixfamily...ето ви заштедив време да не се мачите :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Значи не е потребно да знаете странски јазици.
Американска компанија што нема долгови
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
За 5 минути работа добивате? А ако закаснат за една минута што ќе правете?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
За овој сајт јас не најдов никаде податоци по форумите па затоа ја поставувам оваа тема,изгледа примамливо и лесно ама нешти ми е сомнително,ако некој знае да каже нешто повеќе слободно нека повели,затоа и служат форумите,еве ви го линкот па кажете што мислите http://novakariera.com/index.html
За жал, последните неколку години на форумов се случува на најнормално прашање како твоето да наидеш на коментари од ваков вид.

Имено, се случува некој натпревар околу тоа кој ќе напише најдосетлив, сакрастичен, англиско-хуморен-паметен, мудро-хумористичен-со-доза-на-сарказам-ебам-ли-го или трол коментар, што ја побива целата поента зошто служи форум како овој. Али небитно. Деца се деца.

Сајтот е аматерски направен, што веднаш побудува сомнеж.
Има таканаречена affiliate програма од сајтови (оние демек да "заработуваш" со кликање). Имено, ти дават линк, и ти како affiliate на тој линк ќе земаш процент од нивната заработка.

Од тука и ваквите сајтови, најчесто аматерско направени. Пред да помислиш и ти да се кандисаш по affiliate, би ти препорачал подобро да се пронајдеш во нешто што си добар, услуга што можеш да ја продаваш, и да се пробаш на freelance сајтови. Нормално, потребен ти е англиски јазик за било која работа online.

Без работа нема пари, и кога сме веќе на темата бегај како од ѓавол од Лајонес, Хербалајф и слични зла.

Со среќа.
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
За жал, последните неколку години на форумов се случува на најнормално прашање како твоето да наидеш на коментари од ваков вид.

Имено, се случува некој натпревар околу тоа кој ќе напише најдосетлив, сакрастичен, англиско-хуморен-паметен, мудро-хумористичен-со-доза-на-сарказам-ебам-ли-го или трол коментар, што ја побива целата поента зошто служи форум како овој. Али небитно. Деца се деца.

Сајтот е аматерски направен, што веднаш побудува сомнеж.
Има таканаречена affiliate програма од сајтови (оние демек да "заработуваш" со кликање). Имено, ти дават линк, и ти како affiliate на тој линк ќе земаш процент од нивната заработка.

Од тука и ваквите сајтови, најчесто аматерско направени. Пред да помислиш и ти да се кандисаш по affiliate, би ти препорачал подобро да се пронајдеш во нешто што си добар, услуга што можеш да ја продаваш, и да се пробаш на freelance сајтови. Нормално, потребен ти е англиски јазик за било која работа online.

Без работа нема пари, и кога сме веќе на темата бегај како од ѓавол од Лајонес, Хербалајф и слични зла.

Со среќа.
Одговор на место. Од чиста перцепција - ни име на фирма, ни што ќе работиш и слично е е наведено.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
За жал, последните неколку години на форумов се случува на најнормално прашање како твоето да наидеш на коментари од ваков вид.

Имено, се случува некој натпревар околу тоа кој ќе напише најдосетлив, сакрастичен, англиско-хуморен-паметен, мудро-хумористичен-со-доза-на-сарказам-ебам-ли-го или трол коментар, што ја побива целата поента зошто служи форум како овој. Али небитно. Деца се деца.

Сајтот е аматерски направен, што веднаш побудува сомнеж.
Има таканаречена affiliate програма од сајтови (оние демек да "заработуваш" со кликање). Имено, ти дават линк, и ти како affiliate на тој линк ќе земаш процент од нивната заработка.

Од тука и ваквите сајтови, најчесто аматерско направени. Пред да помислиш и ти да се кандисаш по affiliate, би ти препорачал подобро да се пронајдеш во нешто што си добар, услуга што можеш да ја продаваш, и да се пробаш на freelance сајтови. Нормално, потребен ти е англиски јазик за било која работа online.

Без работа нема пари, и кога сме веќе на темата бегај како од ѓавол од Лајонес, Хербалајф и слични зла.

Со среќа.
Така е,форумите станаа место за промоција на глупости наместо себепомагање(што е и основната намена на секој форум),штосе однесува на тоа што знам,па сервисирам компјутери,инсталирам windows или linux,продавам делови и хардвер,англиски знам одлично и тоа е мојот занает инаку има и факултетска диплома која у моментов не ми врши ништо работа затоа што не сум партиски бот,а за Лајонес и Хербалајф ми е јасно многу одамна,тоа се пирамидални шеми за ловење лековерни шушумиги и нивно музење,мислам дека ќе пробам на Upwork за почеток па што биде нека биде,поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom