Што мислите за влегувањето на малолетниците во коцкарниците

Член од
23 март 2008
Мислења
686
Поени од реакции
165
Dened bas debatiravme na ovaa tema.Kako deteto igralo spotska i gi pogodilo rezultatite i normalno zemalo pari.Arno ama prasanjeto e kako ,kade,so kogo zosto gi potrosilo tie pari,se razbira bez znaeneje na roditelite.I posle ke se cudime deka maloletnickata delikvencija e vo porast.Da i ke prodolzi da bide se dodeka ima alcni i negrizlivi luge.Ne sekogas mozam da gi obvinam roditelite za ova,zatoa sto nekogas roditelot i ne znae deka negovoto dete gi potrosilo negovite 50 denari za uzina na livce.Strogo treba da se regulira ova i so zakon da se potlrepi.Kladilnica pod 16 nikako.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.039
Поени од реакции
39
16??Можда 18 треба... Демек полнолетни..... Иначе не им дозволваат на сите да играат, не некои привилегирани, поточно на мангите во маало:kesa:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
66
Поени од реакции
3
abe vo skopjevo sekoj si pravi kako sto saka demek nesmee da se vlaga ako imas pod 18 ali pak vrie od maloletnici:toe::toe::toe:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Maloletnicite ke prodolzat da odat na takvi mesta bidejki nikoj toa ne im go zabranuva neli? osven roditelite koi neznaat.. e sea zosto tie odat vo kockarnicite, pa se razbira se nadevaat da napravat nekoj dinar povejke ..no toa ke im uspee mozebi ednas dvapati i no ne i sekogas ...nivnoto odejne vo kockarnicite im pretstavuva Falejne pred drugite i si mislat deka se nekoi dzekcina " LELE SITE PARI GI EBAV VO ASTRA "... ako samite nemaat mozok kako da ziveat nikoj ne mozi da gi ubedi ... posto na denesnicava nikoj maloletnik ne slusa sto kazuva roditelot ..
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
ке отидат ке се истрошат и нишо нема да добијат
така едно 5-6 пати и после се откажуваат

затоа најбоље е да идеш у обложувалница и таму имаш големи шанси да фатиш нешто
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
затоа најбоље е да идеш у обложувалница и таму имаш големи шанси да фатиш нешто
Ау јака разлика. Коцка е и тоа.
Башка, коло = непроодна улица, дерби = може и ќе испаркираш, првенство = не приоѓај у тој дел ако ти е мил животот. Уствари што, секако на 2 минути се посадени.

А за коцкарници во права смисла, првпат слушам дека одат малолетници. :icon_conf
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Ау јака разлика. Коцка е и тоа.
Башка, коло = непроодна улица, дерби = може и ќе испаркираш, првенство = не приоѓај у тој дел ако ти е мил животот. Уствари што, секако на 2 минути се посадени.

А за коцкарници во права смисла, првпат слушам дека одат малолетници. :icon_conf
Охооо во Тетово се скапаа идејќи во коцарници. Болна работа :tapp:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Ау јака разлика. Коцка е и тоа.

па разликата е тоа шо

другар се коцкаше и нишо не фати

а јас ставам 2 ливчиња и секад едно фатам

така да он си седи дома у петок а јас искачам надвор ...

па сеа види ти ....
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
зависи...зависи момак јас не викам дека и астра е добро....имам над 18 и идам кога ке ми текне..али ти викам максимален улог ми е 200 денари ништо повеќе...а за малолетници има закон..никој не рекол дека нема закон..ако глеаме у продавница ни цигари не смеат да даваат на малолетни али кај сакаш иди ке ти дадат никој не те прашува колкав си денеска и како од горенаведените постови...што имаат врска родителите кога државата ни е доведена на такво ниво..секој гледа пари да земе никој не те прашува за години така да чим у тие установи не бараат лична карта...нема што родителите тука да бидат криви...е сеа и јас сум идел у казино на 17 години и само у 2 казина ми барале лична карта т.е. у железничка и у беверли...на друго место нигде....и тоа зошто ми барале таму..зошто мораат дека има обезбедување...не се криви родителите
 
K

KomitaMKD

Гостин
Па не е убаво така детството да си го поминат, многу чудни генерации доаѓаат, се се на компјутер и во коцкарници, порано беше играње фудбал во маало и одење на флипери ама за некои минимални суми колку интересно да им е. А сегаа? Али сопствениците не сакаат да преземат ништо зашто и они оставаат пари внатре.
Тоа беше порано.Земи му на дедо ти 20 денари и играј на флипери и толку.После тоа фудбал или некои маалски игри.Ама сега тоа се смена.луѓето поради стремежот кон Запад (ЕУ) цело време се зафатени на работа и со парите сакаат да го надохнадат своето отсуство.Децата без контрола и со пари во џебот знаат да направат испади по коцкарници и сл. сра*а.Е сега друга работа е што има закон а во коцкарниците ги пуштаат малолетниците да влзат.Си имаат профит од тоа.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.039
Поени од реакции
39
па разликата е тоа шо

другар се коцкаше и нишо не фати

а јас ставам 2 ливчиња и секад едно фатам

така да он си седи дома у петок а јас искачам надвор ...

па сеа види ти ....
A be i ti ako na edna brojka stais 100, ke fatis 3600 i ke ides vo Dzordzo...... Zanat si e i kockanjeto:kesa::kesa:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.148
Поени од реакции
504
Да треба да се забрани за малолетни
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
223
Поени од реакции
92
не знам дали ќе влезе во казино ама еве и да влезе да не го приметат да седне со стотче да земе 3/4000 а ја сум оставил душата на апарат е тоа ме нервира :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.069
Кога казината/коцкарниците се на политичарите, што има ќе мислиш. Ако формираш фамилија, треба да мислиш каде да се иселиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom