Што мислат Македонците за политиката на Бугарија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.338
Единствено може да имаат гледаност ако пуштаат порно, инаку рејтингот тешко дека ќе достигне 1%.
Јас сум 200% сигурен дека ќе се гледа. Каналот емитува многу новинарски, документарни и историски програми. Ете утре има документарец за Гоце ,потоа има публицистика за бугаро-македонските относи.Сметам дека историските и документални програми ке ви правоцират на max.:) Ке гледате и потоа ке виете до небеста за бугарските ,,лаги,, , ,,фалшификации,, , негиране.... белата амеба ќе ми објаснава шизофрено как сме ем фашисти и окупатори ,ем последни болшевики на светот.:D
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.956
Поени од реакции
7.055
Поранешниот прецедател на Бугарија ,Парванов призна дека ветото за Македонија е катастрофална грешка.И самиот Парванов смета дека ветото ги оддалечи двата народи како никогаш до сега.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
667
Поени од реакции
2.141
Јас сум 200% сигурен дека ќе се гледа. Каналот емитува многу новинарски, документарни и историски програми. Ете утре има документарец за Гоце ,потоа има публицистика за бугаро-македонските относи.Сметам дека историските и документални програми ке ви правоцират на max.:) Ке гледате и потоа ке виете до небеста за бугарските ,,лаги,, , ,,фалшификации,, , негиране.... белата амеба ќе ми објаснава шизофрено как сме ем фашисти и окупатори ,ем последни болшевики на светот.:D
Едино Под прикритие ако се гледа друго ќе гледаме колку што вие ќе гледате МРТ. :icon_lol:
 
Член од
5 април 2015
Мислења
218
Поени од реакции
2.109
Едино Под прикритие ако се гледа друго ќе гледаме колку што вие ќе гледате МРТ. :icon_lol:
Ќе гледат бре тие таму. Луѓе со OCD се кога станува збор за Македонија. За возврат, од Македонците ќе добијат едно големо игнорирање, како и секогаш.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.207
Поени од реакции
51.944
Ни на крај памет не ми е да гледам бугарска телевизија.
Рака на срце, ни српска, а ни македонска.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.845
Поени од реакции
22.668
Едино Под прикритие ако се гледа друго ќе гледаме колку што вие ќе гледате МРТ. :icon_lol:
На Алфа има едно Открднат живот . Како шпанска серија, ама со Бугари, значи уште подолно. :icon_lol:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.907
Поени од реакции
18.765
Јас сум 200% сигурен дека ќе се гледа. Каналот емитува многу новинарски, документарни и историски програми. Ете утре има документарец за Гоце ,потоа има публицистика за бугаро-македонските относи.Сметам дека историските и документални програми ке ви правоцират на max.:) Ке гледате и потоа ке виете до небеста за бугарските ,,лаги,, , ,,фалшификации,, , негиране.... белата амеба ќе ми објаснава шизофрено как сме ем фашисти и окупатори ,ем последни болшевики на светот.:D
Јас имам изгледано еден куп бугарски историски документарци и емисии (и квалитетни и пропаганда), па не сум толку многу испровоциран ко што мислиш дека ќе биде. Ако е тоа причината, ќе бидете разочарани. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.845
Поени од реакции
22.668
Луѓето што гледаат ТВ кај нас се воглавно повозрасни и се со многу лош став кон Бугарија. Кај нив мислењето нема да го смени никој. Помладите ТВ не ни пуштаат освен за спорт или евентуално фестивал некој.
Ова ќе беше голема работа пред 15тина години негде, сега , како и се што Бучко направил во животот негов, и ова е за гол кур.
Контра-ефектот и анимозитетот се поверојатни од тоа приближување на кое они се надеваат, така како што го замислуваат.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.484
Колку повеќе телевизии толку полошо за Бугарите. Со оглед на тоа дека на пола емисии собеседниците се пењават за непостоечките Македонци и Блгарскиот регионален дијалект, наречен од Србизираните Бугари Македонски јазик.
Паметам пред година-две еден собеседник(Бољшевичка школа) правилно ја поврза неможноста за постоење литературен јазик на некојси таму регион во Кина со примерот за Македонија. Ќе беше малку од малку издржано ако тој регион, кој според собеседникот немал основ да има свој литературен јазик не броеше над 40М жители, додека пак Блгарскиот народ кој е 6-7 пати помалуброен несомнено го полагал тоа право. Знам, јасно ми е дека на секого од страна би му паднало нелогично, но мора дасе разбере Бугарскиот народ кој паѓа на вакви заклучоци. Причината не е народот туку Стаљинизмот и Живковизмот кои се живи сеуште.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
950
Поени од реакции
321
Татарско говно
Како тоа небески народ, а толку ве имат сечено и живи спалено и силувано и Бугарите, и Германците, и Хрватите, и Босанците, и Албанците кои ви се испомочаа на Косово? Ко те гледам каков си глуп, уште има да губите територии. Немате море и сте landlocked. Допрвин ќе ви бега Прешевска долина и Санџак, а накраj и Воjводина.

Мало је врба колико је Срба :neetaka::neetaka::neetaka:
 
Член од
6 февруари 2021
Мислења
31
Поени од реакции
18
Одлична продукциjа се бугарските телевизии. Еве види за што се работи.

Автоматски споено мислење:
Хахахахахахахахах
Автоматски споено мислење:

Како тоа небески народ, а толку ве имат сечено и живи спалено и силувано и Бугарите, и Германците, и Хрватите, и Босанците, и Албанците кои ви се испомочаа на Косово? Ко те гледам каков си глуп, уште има да губите територии. Немате море и сте landlocked. Допрвин ќе ви бега Прешевска долина и Санџак, а накраj и Воjводина.

Мало је врба колико је Срба :neetaka::neetaka::neetaka:
Татарско говно,прво сазнај шта значи израз "небески народ" јер да знаш не би то сада написао.Или ипак би јер си татарски дивљак.
6702738_ork-tambjpg.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2007
Мислења
950
Поени од реакции
321
Својим понашањем и оним што пишеш само потврђујеш да сте татарски дивљаци и азијатска говна.
Автоматски споено мислење:

Заиста је срамота бити животиња бугарин.
Тешко ће те ви асимилирати Македонце.
Ко још жели да буде животиња.
Ако Србите сте толку арни како луѓе, тогаш зошто сте им неподносливи на Хрватите, ептен сте блиски генетски, jазично и културолошки, а ви правеле геноцид?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
12.331
Ви викам јас према соседиве сме Скандинавци, вие се смеете. Мислам една рокада со Хрватите да се направиме, таман ќе си е друштвото на овие простори. Морето ќе им го препишеме до вечност ако треба. :coffee:
Ја мислам се имате преценето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom