Што мислат Македонците за политиката на Бугарија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2007
Мислења
947
Поени од реакции
321
Абе небесно гомно, ти постирав грчки весник. Ако Грците лажат значи не ви се сојузници и пријатели.

Еве ти и од Фајненшл Тајмс:


Јас не оптужувам никого, удбашки структури сеуште имаат огромно влијание во оваа држава и тоа е тоа.
Хрватите имат изрека дека, нели, Србите небески народ биле, експресно ги праќале на небото за време на Втора светска, како услуга некоjа. Каков хумор, човече!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.922
Поени од реакции
12.136
Одлична продукциjа се бугарските телевизии. Еве види за што се работи.

Автоматски споено мислење:


Немоj да тераш муабети без врска, туку одговори. Какви биле Србите во однос на домородното население до Втора светска?
Раи има уште подобра продукција па никој не го гледа. Зошто се плашиш да кажеш каква гледаност очекуваш?
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
189
Поени од реакции
200
Хрватите имат изрека дека, нели, Србите небески народ биле, експресно ги праќале на небото за време на Втора светска, како услуга некоjа. Каков хумор, човече!
Со тенкови дошле, со трактори отишле...

Небесни гомна
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2007
Мислења
947
Поени од реакции
321
Picko edna makedonija e denes slobodna. Falat delovite okupuirani od bugarija i grcija. I togas i seuste ste okupatori.
Пиринска Македониjа, како што е алпска, со сите архитектонски и природни убавини и туристички места, без нити еден Албанец, може само сон да ти биде, затоа што самата таа никогаш не би дозволила да биде во иста држава со такви како тебе. Али знаш како е. Dreams are for free :neetaka:
Автоматски споено мислење:

Небесни гомна
Небеска тракториjада. Ко стока ги истераа од Хрватска...
Автоматски споено мислење:

Раи има уште подобра продукција па никој не го гледа. Зошто се плашиш да кажеш каква гледаност очекуваш?
Еве види врвна изведба!

 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
6.922
Поени од реакции
12.136
Пиринска Македониjа, како што е алпска, со сите архитектонски и природни убавини и туристички места, без нити еден Албанец, може само сон да ти биде, затоа што самата таа никогаш не би дозволила да биде во иста држава со такви како тебе. Али знаш како е. Dreams are for free :neetaka:
Автоматски споено мислење:


Небеска тракториjада. Ко стока ги истераа од Хрватска...
Автоматски споено мислење:


Еве види врвна изведба!

Се плашиш да кажеш?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.922
Поени од реакции
12.136
Jас не гледам како тоа прашање се однесува на мене, така доколку бараш одговор, бараj го на друга адреса.
Па сигурно нема некој Словенец да прашам. Ти се радуваше што ќе можеш да си ја гледаш телевизијата овде, пиша нешто во стилот "Лилјана нека цркне, ама бугарска телевизија ќе се прикажува". Ваљда имаш некое очекување од ваквиот важен потег на бугарската геополитика.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
947
Поени од реакции
321
Па сигурно нема некој Словенец да прашам. Ти се радуваше што ќе можеш да си ја гледаш телевизијата овде, пиша нешто во стилот "Лилјана нека цркне, ама бугарска телевизија ќе се прикажува". Ваљда имаш некое очекување од ваквиот важен потег на бугарската геополитика.
Што има толку ќерката на тато против бугарската телевизиjа да се емитува? Коjа глупа реакциjа на една хистерична, односно навистина проста жена. Нека да jа пуштат бидеjќи сигурно не може тоа да биде закана за македонскиот идентитет. Накраj коj сака да гледа. Сто посто ќе има емисии посветени на македонското прашање. Да го затворам муабетот, одамна требаше да има повеќе бугарски медиуми.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.922
Поени од реакции
12.136
Што има толку ќерката на тато против бугарската телевизиjа да се емитува? Коjа глупа реакциjа на една хистерична, односно навистина проста жена. Нека да jа пуштат бидеjќи сигурно не може тоа да биде закана за македонскиот идентитет. Накраj коj сака да гледа. Сто посто ќе има емисии посветени на македонското прашање. Да го затворам муабетот, одамна требаше да има повеќе бугарски медиуми.
Зошто да има кога никој ни ги бара ни ќе ги гледа?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.922
Поени од реакции
12.136
Зошто е толку хистерична реакциjата на Поповска доколку нема да се гледа?
Тоа ич не ме тангира. Ти треба да ми одговориш зошто одамна требало да има повеќе бугарски телевизии.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.337
Сега кога говориме за телевизии во Македонja ке се транслира не официалните канали БНТ1 и БНТ2 а сателитскиот канал БНТ4.Порано каналот се викаше БНТ Сат и е наменет за Бугарите во странство .
Каналот нема своја продукција, а емитува програми од двајцата официозни канали БНТ1 и 2, како и снимени програми.
Инаку, во блиска иднина може да започнат да се гледаат уште 3 Бг.телевизии во Мк.

Бучковски: Во Македонија сакаат да се емитуваат и бугарските телевизии: Европа, Блумберг и Велнес

Макс ТВ на Телеком ќе ја реемитува BNT4 како дел од балканскиот пакет од 1 март. Во исто време еден од каналите на Македонската радиотелевизија, сателитскиот канал, ќе се реемитува преку бугарските оператори. Имаме уште три барања за влез на бугарски приватни телевизии, ТВ Европа, ТВ Блумберг и Велнес ТВ, но тие се проверуваат во моментов како би можеле да влезат во пакетот на Макс ТВ. Истото ќе се направи и со неколку приватни национални телевизии за реемитување во Бугарија. МРТ и БНТ се пред потпишување на договор за размена на дописници и размена на забавна и музичка програма. Ова треба да кулминира со создавање на заедничка продукција во блиска иднина – рече Бучковски во вчерашното гостување во емисијата „Стадион“ на Канал 77.
Новинската агенција МИА веќе има и свој дописник од Софија, новинарот Николај Крастев, а на името на дописникот на Бугарската телеграфска агенција од Македонија сè уште се чека.
Неделава беше договорено и Бугарската национална телевизија ќе се емитува во Македонија, а МРТ во Бугарија.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
491
Поени од реакции
1.105
Единствено може да имаат гледаност ако пуштаат порно, инаку рејтингот тешко дека ќе достигне 1%.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom