Политиките на Бугарија кон Македонија

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
@NadatA

Од каj си ти? Ми личиш на прикриен татарски бот.
Како вака брзо успеа да се посомневаш дека е Татарски бот во прашање? Секоја чест, дури и Шерлок би подзавидел.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Како вака брзо успеа да се посомневаш дека е Татарски бот во прашање? Секоја чест, дури и Шерлок би подзавидел.
Типичното каj нив е што имаат проблем со граматиката, колку и да се трудат...им бегаат некои заменки и прилози.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
https://citaj.mk/2021/01/12/kanal-5-zaharieva-bara-makedonija-da-go-otstapi-mestoto-na-sp-na-bugarija/?fbclid=IwAR2NyZjWBQoOC8yfVbyBoR4PgGJwdm4IOpYnBgdhfzZ0w8vNE7bkfc5pSeM

а оној дечкото бр.5, што е масивен бидејќи многу консумира ќебапчета е фактички блгарин, пошто ќебапчета се блгарски идентитет :cool:
А да не окупираат како во старите добри времиња и да не замараат со документи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
SmartSelect_20210118-121308_Gallery.jpg

Газоболот од невозвратената љубов од Софија на македонскоте блгари очекувам да стигне неверојатно нивоа после ова.
Повторно пуштени низ вода, по којзнае кој пат низ историјата, а сега и приморани срби да ги пелцоваат.
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Изгледа Бугарите им дадоа вакцини на Албанците, а нас Србите. Секоја им чест како секогаш успеваат дополнително да не' втурнат накај Белград. Иако младите радо би се отклонале од ѓубрето на пинковите, Цеца и останати гомна кои се промовираат оттаму. Ама тоа е тоа, немаме аргументи како да му објасниме на сограѓанинот што е целта, кога знаат да ја играат играта Србите. Србоманството изгледа ќе си трае, а опасното е што не е повеќе ни југосрбоманство, туку преминува накај караџорџево србоманство.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.969
Иако младите радо би се отклонале од ѓубрето на пинковите, Цеца и останати гомна кои се промовираат оттаму.
Не сум баш сигурен во ова.
Тешка шабанарија е огромен број од младината (зборам за <25г). Само што сега како капак на бувљотинине од пинк, имаш и ултра сељачки autotune (трап) рап од IDJ TV што мислам дека секој втор тинејџер го слуша.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Прегледај го приврзокот 281287

Газоболот од невозвратената љубов од Софија на македонскоте блгари очекувам да стигне неверојатно нивоа после ова.
Повторно пуштени низ вода, по којзнае кој пат низ историјата, а сега и приморани срби да ги пелцоваат.
И ти као горд си на ова? Премиерот твој да се испофали од кој ќе испроси повеќе вакцини... Чекај, нека стигнат првин, да не излезат на крај кинески вакцините...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
И ти као горд си на ова? Премиерот твој да се испофали од кој ќе испроси повеќе вакцини... Чекај, нека стигнат првин, да не излезат на крај кинески вакцините...
Ги чекаме, у камиони од кремвиршли да ги донесат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
И ти као горд си на ова? Премиерот твој да се испофали од кој ќе испроси повеќе вакцини... Чекај, нека стигнат првин, да не излезат на крај кинески вакцините...
не сум ја горд на ништо. Премиерот наш го направи тоа што секој нормален го очекуваше од некој како него.
Дека ќе стигнат од Србија, тоа биди сигурен, бидејќи Србија за разлика од Бугарија знае кои се г-точките на Македонецот.
Мене ми е само интересно како оној најавен и договорен братски гест што едвај чекавте да го вадите низ нос како фаличните тенкови, одеднаш се претвори во кур по чело, а помошта стаса од крвниот душман и ваш и негов.

Еве мене ако ми следува чокајлиска вакцина, одма би ја дал на некој Канзуров или Колев. Бугарија нека даде помош на Албанија или на Ким Мехмети. Сепак, во маката се познаваат пријателите и браќата, а вашите во Македонија веќе се оцртува полека кои се.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
не сум ја горд на ништо. Премиерот наш го направи тоа што секој нормален го очекуваше од некој како него.
Дека ќе стигнат од Србија, тоа биди сигурен, бидејќи Србија за разлика од Бугарија знае кои се г-точките на Македонецот.
Мене ми е само интересно како оној најавен и договорен братски гест што едвај чекавте да го вадите низ нос како фаличните тенкови, одеднаш се претвори во кур по чело, а помошта стаса од крвниот душман и ваш и негов.

Еве мене ако ми следува чокајлиска вакцина, одма би ја дал на некој Канзуров или Колев. Бугарија нека даде помош на Албанија или на Ким Мехмети. Сепак, во маката се познаваат пријателите и браќата, а вашите во Македонија веќе се оцртува полека кои се.
Битно ти знаеш сега кои ти се браќа, за бугарите ич не се замарај, ако е до мене лично ја ви пожелувам уште 100 години културна и духовна асимилација и на крај и српски да прозборите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom