Што кога после раскинувањето, бившиот партнер ви праќа смс пораки?

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Situacija idete so nekoj sve naj naj i raskinuete radi toa sto ne ste spremni za vrska.

Po razdelbata dobivate od tipot/tipkata samo po edna sms poraka dnevno ... bez zelba da go vratite ... tuku samo da znae deka mislite na nea /nego !


Prasanja

1.Vie ke popustite li i po kolku vreme ?


2. ke popustite li ako go snema posle 15 dena po edna poraka ?

Vikaat tiha voda breg roni tocno li e ?
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Да попуштам затоа што ми праќал пораки?Не
Ако несакам нешто со некого-несакам.Може нема да ми сметаат пораките, а може и да сум во нова врска па да ми прави проблеми, тогаш во тој случај ќе му објаснам на фин начин дека ми сметаат пораките.

Ми се има случено еден бивши да ми пишува постојано, ама не му враќав и се откажа за кратко време
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
3. Му викаш да одјебе.
4. Му викаш дека ако не одјебе, ќе наебе.
5. Идеш у продажен салон на твојот мобилен оператор и го блокираш неговиот број.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Праќање на СМС пораки е очајнички обид да се спаси нешто од бродот што тони според мене. Јас не би реагирал и не би враќал.
Друга е сега ситуацијата за кое дело сте раскинале и тежината на тоа дело. Ако е полесен прекршок некогаш треба и да се попушти ако имате чувства спрема другата страна, а некогаш тоа е невозможно!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A sto ako ne mu vikas da odjebe ?

Sto znaci toa ?

I sto ako nakon 5 ta poraka ti odgovori najnormalno eve jas aren /arna ti kako si , primi pozdravi leka noc ... sto znaci toa ?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Друже Винстон...ако ти си решил во твојата глава дека нема повеќе тоа е крај,а не една,две,три...пораки да те предомислат...а ако сака да останете другари се зависи од тоа ти колку си спремен на тоа...ова малку изгледаше како совет :toe: се извинувам :smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Праќање на СМС пораки е очајнички обид да се спаси нешто од бродот што тони според мене. Јас не би реагирал и не би враќал.
Друга е сега ситуацијата за кое дело сте раскинале и тежината на тоа дело. Ако е полесен прекршок некогаш треба и да се попушти ако имате чувства спрема другата страна, а некогаш тоа е невозможно!
U situacijata nemalo prekrsok nikakov ... nema raspravija ...ednostavno ne bilo vreme za vrska od ednata strana ... taka tretirajte ja situacijata a ne deka nekoj manjachi i siluva stvarite.

Dakle samo vnimanie ednas dnevno eden sms so na primer sodrzina ...

mislam na tebe !

prekrasna si / prekrasen si !

ubavo da sonuvas !

a ne ...

te molam vrati mi se

ke se ubijam zaradi tebe ...

umrev aman zaman ...dojdi



Sea u vakva situacija koga ne se znae dal e definitiven kraj sto ke praite koa dobivate SMS so blago neutralna sodrzina ?

Друже Винстон...ако ти си решил во твојата глава дека нема повеќе тоа е крај,а не една,две,три...пораки да те предомислат...а ако сака да останете другари се зависи од тоа ти колку си спремен на тоа...ова малку изгледаше како совет :toe: се извинувам :smir:
Pocituvam mislenje... fala znaci ako nekoj nesto naumi nema nazad , no ...

sto ke reces na situacija koga nakon 5 ta poruka dobies odgovor ... ne u smisla

manijacko, manijaku ostavi me na mira ne mis e javuvaj... tuku sasvim normalno pozdrav do tebe itd !

U situacijata zamislete deka vie kako drugari ne mozete da opstoite taka ste se dogovorile ...

Muabetot e ko u pesnata od BIH za eurovizija

pokushachu da te poljubim a ti se pravi luda vi teknue ?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ај да си се произнесам на темава.

И јас си мислев ако ми пише ќе го блокирам, нема да му вратам па што сака нека прави..сме раскинале и нема потреба да комуницираме понатаму.
Ама не било баш така, барем не со сите. Всушност излезе дека нема потреба да не комуницираме, сепак сме поминале одредени работи заедно, знаеме многу еден за друг, зошто да не можеме да си искажеме нешто што имаме потреба да си го искажеме. Ама сепак различни луѓе, различни карактери...кој како си се поставил е работава.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Winston напиша:
Pocituvam mislenje... fala znaci ako nekoj nesto naumi nema nazad , no ...

sto ke reces na situacija koga nakon 5 ta poruka dobies odgovor ... ne u smisla

manijacko, manijaku ostavi me na mira ne mis e javuvaj... tuku sasvim normalno pozdrav do tebe itd !

U situacijata zamislete deka vie kako drugari ne mozete da opstoite taka ste se dogovorile ...

Muabetot e ko u pesnata od BIH za eurovizija

pokushachu da te poljubim a ti se pravi luda vi teknue ?
Епа ако не можете да функционирате како другари тогаш некој ја прекршил таа спогодба...нема зошто да не функионирате некогаш како другари повеќе се сложувата,сфаќате дека не е тоа што сте го мислеле за тој/таа а можеби и ќе се смени нешто па пак ќе бидете заедно :toe: мој совет ти е...никогаш не вели никогаш :smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Ај да си го кажам мислењето , макар што одамна веќе немам љубовни маки , и ова ми е баш симпатично .

Во оваа ситуација има многу неискреност . Не е искрен тој што ја прекинал врската кон себе со образложение "не сум спремен/а за врска" . Не е искрен ни кон тој другиот/а . За врска со личност која ти одговара и со која дишеш како едно секогаш си спремен .
Комуникацијата со луѓето воопшто , а посебно со партнерот не треба да има скриени значења .
Тоа што го гледаш го добиваш , тоа што го сакаш го земаш . Толку е едноставно .
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
A sto ako ne mu vikas da odjebe ?

Sto znaci toa ?

I sto ako nakon 5 ta poraka ti odgovori najnormalno eve jas aren /arna ti kako si , primi pozdravi leka noc ... sto znaci toa ?
тоа значи дека незнаеш што сакаш мене да ме замара некој а сум раскинал ќе ја отерам у к...ц нека крши глава за да не и ја скршам јас :tapp:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Потполно ќе го игнорирам и за одредено време ќе се откаже самиот.:toe:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Епааа,ако ми праќа вакви од типот “те сакам“,“мислам на тебе“ итн итн ќе ги игнорирам,барем првата сигурно.
Ако продолжи да праќа и по игнорирањето,фино лепо без карање и слично ќе му објаснам дека помеѓу нас нема веќе ништо,дека треба да продолжи понатаму,дека тоа што го чувствува не е обострано,и ваљда ќе се откаже.

Инаку,не знам зошто би рекле на бивши партнер “одјеби“ или би го откачиле на груб начин,кога до пред некое време сте имале нешто.Не ќе фрлите се тоа во вода,сепак вие сте тие кои иделе со нив.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Situacija idete so nekoj sve naj naj i raskinuete radi toa sto ne ste spremni za vrska.

Po razdelbata dobivate od tipot/tipkata samo po edna sms poraka dnevno ... bez zelba da go vratite ... tuku samo da znae deka mislite na nea /nego!

Prasanja

1.Vie ke popustite li i po kolku vreme ?
2. ke popustite li ako go snema posle 15 dena po edna poraka ?

Vikaat tiha voda breg roni tocno li e ?

Во која смисла... одиме значи ... и се’ е нај нај.. ама раскинуваме затоа што не сме спремни за врска?

Убаво е чувството да знаеш дека некој те мисли, се додека не премине во замарање истото, значи дозирано.

А доколку воопшто немам интерес за контакт со некого... пресекувам од старт.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom