Што кога не сака да пуши?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Сте излегле убаво сте си поминале, ресторан, дискотека, сеедно.
И велите да дојде кај вас, таа не сака. И велите тогаш барем нека ви го испуши, сепак цела вечер сте и посветиле..
Ова е еден пример кој може да биде занемарен..

Што станува во случај на подолга врска кога девојката не сака да го пуши?
Се работи за неспособност на машкото да ја предизвика да му го зашмука или просто девојката не сака такви работи?

Ви се случило ли некоја да не сака/да не и е пријатно да ве задоволи на тој начин?
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ај ако не сакш да ми го пушиш барем издркај ми го :pos2: :pos2:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Мене ми се случи пред извесно време да ме фатат неспремен. Ја се спремав да ја носам кај мене на кафе, а она само што влеговме у кола грабна да го пуши.
Признавам никад не ме фатиле понеспремен и поизненаден. На крај памет не ми беше дека ќе го стори тоа.
Обратна ситуација не сум имал. Мислам дека е до машкото проблем кога девојката нема порив да му го грабне и лом да му го направи.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Jakov напиша:
Мислам дека е до машкото проблем кога девојката нема порив да му го грабне и лом да му го направи.
Се согласувам. Истото важи и во случај на долги врски кога девојката не "му дава". Тоа е пример за фатеност, пример дека дечкото не го бива.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Никола напиша:
Се согласувам. Истото важи и во случај на долги врски кога девојката не "му дава". Тоа е пример за фатеност, пример дека дечкото не го бива.

...или неискусност од страна на девојката, која верувам дека со тек на време може да се отстрани:) .
Сепак сметам дека ќе да Е она другото.Неможност на машкото да предизвика инспирација кај другата страна....и ДА ми се случило:toe:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Или нехигиена?

Може девојката знае што миомириси ја чекаат по откопчувањето на патентот :)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Мистичен напиша:
Или нехигиена?

Може девојката знае што миомириси ја чекаат по откопчувањето на патентот :)

Е од кај знае што мириси ја чекаат под патетентот, не смрдат сите на сирење!!!!! :pos2: :pos2:

Треба малку молење, а и дискрција мора дејството да случува на некое изолирано место каде што нема никој да ја види како пуши
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Мистичен напиша:
Или нехигиена?

Може девојката знае што миомириси ја чекаат по откопчувањето на патентот :)
:ija: аман Деееее, одвратно:pov:. Ама во таков случај би завршило на запознавање. Се приметува на прв контакт је*и га.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
sagaqua напиша:
:ija: аман Деееее, одвратно:pov:. Ама во таков случај би завршило на запознавање. Се приметува на прв контакт је*и га.
Се познава како не, секое гратско дете има туш дома нели, па и децата од село да не испадне дека навредувам некој се бањаат, е сега ако некој има инфекција кој предизвикува мирис тоа е друго нешто
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ќе цитирам еден мој другар Боби(од оние Зорановци де)
”Абе пеер, го вадиш пред неа и или го лапа или бега. Ако избега пеер ш`о кој к*ур ќе ти је. Ако не избега значи си знае.”
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
asterix_m напиша:
Се познава како не, секое гратско дете има туш дома нели, па и децата од село да не испадне дека навредувам некој се бањаат, е сега ако некој има инфекција кој предизвикува мирис тоа е друго нешто
Ако има инфекција треба да се лечи, а не да чека некоја да му го испуши.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
" Aj barem ispusi mi go"...
Mnogu ocajnicki zvuci. Da e za edna vecer- sigurno nema da odbie da odite doma. Toa bila od start poentata vo izleguvanjeto. Znaci toa otpaga. Da e vrska vo prasanje, loso izigrano. Pateticno. I da posakam kef da napravam, posle vakov voved, nema da ima ni zaplet pa kamoli kulminacija.

E sega jakite momci forumdzii sto umeat dobro da ja izvedat rabotava za da si ja ostvarat zelbata, epa ajde neka kazat kako ke go napravat toa? Pa da vidime...Zenite ke ocenat, biva ili ne biva.

Inaku, vo prvobitnava forma...na niedna zena ne i treba maz sto place za edno pusenje. Tpa povlekuva mnogu drugi raboti podocna, vo vrskata, vo odnosite, vo slozuvanjeto...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
JASMIN напиша:
" Aj barem ispusi mi go"...
Mnogu ocajnicki zvuci. Da e za edna vecer- sigurno nema da odbie da odite doma. Toa bila od start poentata vo izleguvanjeto. Znaci toa otpaga. Da e vrska vo prasanje, loso izigrano. Pateticno. I da posakam kef da napravam, posle vakov voved, nema da ima ni zaplet pa kamoli kulminacija.

E sega jakite momci forumdzii sto umeat dobro da ja izvedat rabotava za da si ja ostvarat zelbata, epa ajde neka kazat kako ke go napravat toa? Pa da vidime...Zenite ke ocenat, biva ili ne biva.

Inaku, vo prvobitnava forma...na niedna zena ne i treba maz sto place za edno pusenje. Tpa povlekuva mnogu drugi raboti podocna, vo vrskata, vo odnosite, vo slozuvanjeto...

Eпа што треба да ти направи да те фати за глава и да те бутка надоле накај к*рот?

И вие жените незнете што сакате, едни сакат убаво да бидат замолени други па види ги се навредиле ако така им било речено
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
asterix_m напиша:
Eпа што треба да ти направи да те фати за глава и да те бутка надоле накај к*рот?

И вие жените незнете што сакате, едни сакат убаво да бидат замолени други па види ги се навредиле ако така им било речено
De be, me iznasmea:)

Ne se navreduvam jas vo "situacijava" ( zosto bi??), momentot e los po nego, loso izvedeno...
Ne treba da molis za pusenje. Ednostavno kazuvas sto ti e zelba. E sega, ako devojkata odbila in the first place da odite doma- prasanje e dali ima taa zelba da ti udovoli. Rabotata e kako ke ja razbudis taa zelba kaj nea. A toa e poednostavno odkolku sto mozebi mislis.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
JASMIN напиша:
De be, me iznasmea:)

Ne se navreduvam jas vo "situacijava" ( zosto bi??), momentot e los po nego, loso izvedeno...
Ne treba da molis za pusenje. Ednostavno kazuvas sto ti e zelba. E sega, ako devojkata odbila in the first place da odite doma- prasanje e dali ima taa zelba da ti udovoli. Rabotata e kako ke ja razbudis taa zelba kaj nea. A toa e poednostavno odkolku sto mozebi mislis.
Е ај те молам кажи ми, на пример како би се разбудила кај тебе желба за такво нешто.

Без навреди ништо лично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom