Што кога имаш се, а сепак нешто недостасува?

Член од
14 декември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Вака , морам ова што го чувствувам да го споделам со некого и решив да го направам тоа на овој начин.

Во мојот живот секогаш имав се што ќе посакав како и до ден денес.
Но постојано во мене се јавува чувство како еден дел од мене да недостасува.
Незнам што се случува со мене !!

Јас не бегам од реалноста, мислам дека ќе бидам добро.
Од сега ќе пробам да бидам оптимист.
Фала ви на коментарите , какви такви
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ти си разгалено,малечко,богато детенце,шо не знае шо сака од животот,мисли дека љубовта може да се купи со пари и мисли дека сите се како нејзините родители кои и попуштаат и и даваат се што ке посака.Научи еднаш дека неможеш да добиеш се што сакаш,дека некои работи немаат вредност,а таа љубов што викаш дека ја имаш е само имагинарна,уствари ја имаш само колку да ти ја дополнува твојата маска на комплетна личност...Затоа осекаш дека нешто ти недостига,зошто се кај тебе е површно...
Пробај да му помогнеш на некој што е понесрекен од тебе,согледај ја малку твојата ситуација...ти имаш и премногу,некој нема ништо...уживај во животот,скрши ги правилата,направи нешто спротивно од инструкциите на твоите почитувани родители.Имаш пари,фрли ги,дај му ги на некој...
Еве ти коментар...не очекуваше ваков нели..без навреда:):):)
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Знам кој е делот што ти недостасува....тебе ти фалат проблеми.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Во мојот живот секогаш имав се што ќе посакав како и до ден денес.
Vo toa e i problemot. Koga imas golema zelba za nesto, zivees so cel da go ostvaris toa. Koga ke ti se ostvari toa sto go sakas, cuvstvuvas nekoja praznina, koja moze da se nadopolni samo so nova zelba. E sega, ako zelbite tolku brzo ti se ostvaruvaat (sto cesto se slucuva so tie sto imaat pari), normalno deka za nekoe vreme veke ne znaes sto sakas (se potrosuvaat zelbite) i se cuvstvuvas prazno.

Probaj da si ostvaris nekoja zelba sto ne moze da se ostvari so pari, pa duri i ako moze, pobaraj drug nacin. Sto poveke trud i napor vlozis vo ostvaruvanjeto na zelbata, tolku pogolemo ke bide zadovolstvoto koga ke ja ostvaris i pomala ke bide prazninata.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Девојче...остави ми слика од тебе на пп.....па ќе ти кажам што те мачи!
Е од вакви малограѓански коментари ми е веќе преку к*р*в. Дај воздржи се малце.

Иначе што се однесува до тебе... Направи како што ти кажа Смерт, најди си некоја цел, некоја занимација во животот која не е толку лесна за да се оствари, помачи се...научи се да добиваш работи сама, а не се` да ти е сервирано.
:smir:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Вака , морам ова што го чувствувам да го споделам со некого и решив да го направам тоа на овој начин.

Во мојот живот секогаш имав се што ќе посакав како и до ден денес.
Но постојано во мене се јавува чувство како еден дел од мене да недостасува.
Незнам што се случува со мене !!
Имам се и љубов и пари и во образованието напредувам .... ама се ми е џабе....:uvo:

Оставете ми некој коментар.....
Вака сега јас како wannabe психолог:) мислам дека не ни кажуваш некој дел и не оставаш да нагаѓаме.Мора да имаш некој проблем кој ти претставува пречка за да бидеш среќна.Сите алудираат на тоа дека затоа што имаш се немаш предизвик и животот ти е празен, а воедно немаш ни амбиција во моментот да си поставиш некоја друга цел. И јас ке го поделам мислењето со другите дека ти фали нешто да те мотивира во што е можно побрз рок за да не западнеш во депресија.Запрашај се дали навистина го имаш она што го сакаш и научи како да го добиш доколку не е така.Во мојот живот се се вртело околу работата и успесите.Кога ја имам се чувствувам среќно и исполнето кога денгубам и не правам ништо (како во последно време:)) се чувствувам празно. :helou:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ај сега, луѓето и кога имаат се во животот не се задоволни!? Јас мислам: ти фали некој поголем неуспех. Ти фали некој/нешто да те 'тресне' од земја. Па ке почнеш со ладна глава да размислуваш! Стари рекле многу: 'арно не е на арно'!
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Е од вакви малограѓански коментари ми е веќе преку к*р*в. Дај воздржи се малце.

Иначе што се однесува до тебе... Направи како што ти кажа Смерт, најди си некоја цел, некоја занимација во животот која не е толку лесна за да се оствари, помачи се...научи се да добиваш работи сама, а не се` да ти е сервирано.
:smir:
Не ти замерувам за она што си го напишал, очигледно незнаеш да дадеш добар совет.Не си ти крив туку не си запознаен со оваа ситуација...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Иди да живееш у друг град на пр.Скопје.Имаш апари купи стан земај по 3000 ден месечно и преживувај.Не знам колку год имаш.

Ако си за на факс стај се на машински или стоматолошки(ке ти го загорчат животот). и тоа шо да ти кажам.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Незнам зашто е избришан делот каде што пишува дека имаш среќа и во образованието и во љубовта...:nesum:
Во твојот воведен пост пишува колку од се си задоволена ама сепак како нешто да ти недостасува,а на Император му возвраќаш со реплика доста ми е од огорчености!??!?
Ватс д проблем?
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Незнам зашто е избришан делот каде што пишува дека имаш среќа и во образованието и во љубовта...:nesum:
Во твојот воведен пост пишува колку од се си задоволена ама сепак како нешто да ти недостасува,а на Император му возвраќаш со реплика доста ми е од огорчености!??!?
Ватс д проблем?
Да, бе, стварно....:tapp:
ај да препоставам што би ти одговорила...
уствари веќе се имаше изјаснето

Не си ти крив туку не си запознаен со оваа ситуација...
:toe:....Ајде малечка, или Тетке,...незнам колкава си...Опиши ни ја ситуацијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom