Што играте во моментов

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
Pak Stellaris. Time to be the CEO of racism & xenophobia.
Кога и да почнам да играм секогаш завршувам со геноцид на цела галаксија. Додуша еднаш ги направив сите робови и им забранив да се репродуцираат на грдите раси, само најгрдите ги екстерминирав.

Чекам да искочи First Contact па ќе се ставам и јас.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Кога и да почнам да играм секогаш завршувам со геноцид на цела галаксија. Додуша еднаш ги направив сите робови и им забранив да се репродуцираат на грдите раси, само најгрдите ги екстерминирав.

Чекам да искочи First Contact па ќе се ставам и јас.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Ghost of Tsushima во комбинација со Hollow Knight.

Tsushima е велепепна игра, некако фурам stelth mode кога ослободувам територии од Монголци и гледам да комбинирам главна прича со повеќе сајд квестови и слични активности. Hollow Knight ме залепува за телевизор и магично ми поминува времето со неа, ама морам да одмарам од backtracking, така што оваа комбинација засега ми функционира.

Предлог ок игра за телефон/таблет? И бесплатна да е.
Vampire Survivors, мислам дека нема ни монетизација во неа. Ме зарази играта викендов, многу е забавна.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Предлог ок игра за телефон/таблет? И бесплатна да е.
Ако си љубител нс tower defence има доста добри што не се монетизирани (секако само за козметика).
Автоматски споено мислење:

Ghost of Tsushima во комбинација со Hollow Knight.

Tsushima е велепепна игра, некако фурам stelth mode кога ослободувам територии од Монголци и гледам да комбинирам главна прича со повеќе сајд квестови и слични активности. Hollow Knight ме залепува за телевизор и магично ми поминува времето со неа, ама морам да одмарам од backtracking, така што оваа комбинација засега ми функционира.



Vampire Survivors, мислам дека нема ни монетизација во неа. Ме зарази играта викендов, многу е забавна.
Првите 2 ги има на плејстор ?
Зашто кога ги пишувам автоматаки ми ги дава како имиња ама апликациите не ми ги дава.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Ако си љубител нс tower defence има доста добри што не се монетизирани (секако само за козметика).
Автоматски споено мислење:


Првите 2 ги има на плејстор ?
Зашто кога ги пишувам автоматаки ми ги дава како имиња ама апликациите не ми ги дава.
Не не, тоа се игри за PC/PS/Xbox.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
И како?

Се мислам дали неа, или Spider-Man двете (со се Мајлс Моралес) па неа да ја фатам.
15 саати и за сега ми е број 2 од 2022, одма после Елден

Не знам, мене многу ми легна првата а тука само го надградуваат тоа.

Не дека истото не се деси и со ГОВ Рагнарок - надградија веќе нешто што функционира - но во Хорајзон осеќам повеќе слобода, погуст свет, поинтересен комбат, дури и за сега ми го разгори тоа РПГ Скајрим слатко-гребкање што ми фали уште од... уел, Скајрим хахаха.

Го зборам ова оти мислам дека и Спајди прави исто со надоградување на веќе нешто добро и постоечко, само не сум ја играл Моралес, само претходната.

Ако мора да грајндам во Спајди, ГОВ или Хорајзон рецимо - бирам Хорајзон.
Но напоменувам, малку пристрасно.
Дури малце ме срба за ВиАр за кога ќе излезе Хорајзон повикот на планината. :cautious:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Конечно и седнав на Borderlands 3. Воглавно пошто ја земав гага на Епиц.
Супер gunplay, у глобала гејмплејот е погоден, however
Ја мислам дека полошо напишани карактери од villains-от во играва неам видено. Пролив.
Го имаат оној момент на "mn se pametni ludzevo, mn popametni od sit e drugi, ali ti posto si glupak ne znaes ni kako se popametni i treba samo sve samo po efekat na nivna pametnokja da te napravi da se osecas kao glupak"
Као, океј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom