Што играте во моментов

Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
1584829706207.png


Играќи ја играва си размислувам, требаше пред 5 години да ја почнам и завршам, и во тој истиот момент ме обземаат две силни струи од емоции во исто време.
Едните на радост и среќа, што конечно ја добивам приликата да ја одиграм една од моите најпосакувани игри досега, а според многу поединци - игра на декадата!
А од друга страна, оние негативните... помалку среќни емоции - тоа дека цели 5 години поминаа како едно трепнување, како само за миг. :(
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Timeshift-05-HD.png

Можеби не толку добро позната и етаблирана во светот на гејмерите. Но сепак исклучително интересно сценарио. Интересни „алатки“ за војување, а највпечатлива е опцијата за манипулација со времето.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Ми се играше пуцачина. Презадоволен сум од Дум 2016
2 пати ја свртев прикаската. Еве сега трет пат на потешко ;)

Дали да ја играм најпоследната Дум? Викаат добра дека е... 60 евра вредат?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
Doom Eternal одлична е играта. Doom 2016 и јас неколку пати ја имам свртено.
За најновава би причекал некој попуст или нешто слично ако има.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Ја имате на замунда Доом последнава.
Thank me later

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Уште од петоко вечерта



4.300 (deluxe edition) ден. ја зедов на Fanatical. За жал даваат Bethesda keys, не Steam keys (моментално е 4.552 ден.). Се разочарав ама не ми се исплајчше да ја земам на Steam за 5.500 ден.

Играва е GOTY. На Cyberpunk не се надевам. После ова не можам да се вратам на Doom 2016. Love is temporary but Doom is Eternal.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Прегледај го приврзокот 239668


Играќи ја играва си размислувам, требаше пред 5 години да ја почнам и завршам, и во тој истиот момент ме обземаат две силни струи од емоции во исто време.
Едните на радост и среќа, што конечно ја добивам приликата да ја одиграм една од моите најпосакувани игри досега, а според многу поединци - игра на декадата!
А од друга страна, оние негативните... помалку среќни емоции - тоа дека цели 5 години поминаа како едно трепнување, како само за миг. :(
IMG_20200322_231759.jpg


Bukvalno isto. :D u isto vreme igravme skyrim, pa i dark souls pa sega i ovaa.

Vo 2015 ja simnav ama pcto mi krsese film deka ne bivase na high i si rekov ponatamu. 5 godini pominaa ko nisto. Ja zemav sea za ps4 poso bese na namalenie 500 600 denari i denovive ja pleskam.

Prvite gi imas li igrano? Ili kako DS ke im se navratis odposle?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Прегледај го приврзокот 239927


Bukvalno isto. :D u isto vreme igravme skyrim, pa i dark souls pa sega i ovaa.

Vo 2015 ja simnav ama pcto mi krsese film deka ne bivase na high i si rekov ponatamu. 5 godini pominaa ko nisto. Ja zemav sea za ps4 poso bese na namalenie 500 600 denari i denovive ja pleskam.

Prvite gi imas li igrano? Ili kako DS ke im se navratis odposle?
Точно, Скајрим ја играв со една година закаснување, т.е. 2012-та :D Одложувањето не беше намерно, едноставно не бев во тек со настаните тој период а и немав играно претходно ТЕС...

За ДС гледав клипчиња, али не ми фати око да ја симнам. И ако се сеќаваш баш по твоја препорака се осмелив да ја пробам :love: Али првиот обид - безуспешен :ROFLMAO: играта не ме освои и продолжив со Dawnguard.
Потоа се сеќавам 2014-та излезе ДС2 и одма ја симнав откако ја ставија на Замунда.
Во двојката се осеќаше подобрување, графика и остали ствари, а најмногу во контролите, пошо нели кецот знаеме дека PC конторлите му беа срање...
Но сепак после 2 часа играње се откажав и од двојката бидеќи имав rough times, пиче... :icon_mrgr: (но не и направив uninstall :) )

После неколку месеци настанува преокрет, неколку дена пред НГ (2015) се осмелувам да си дадам втора шанса и да се соочам со ДС светот, онака мушки...
Со малку повеќе труд и интерес за играта успевам да се адаптирам на контролите и механиките и идем напред. За кратко време ги преобразувам гасениците во стомакот и во тој момент се раѓа љубовта :love:
И после тоа кога ќе се присетев дека те контрав за играва, ми идеше од куров да си каснам.
Низ двојката поминувам херојски и без никакви паузи со се' сите ДЛЦ-ња ја завршувам.


За ДС1 знаеш... фала богу лани со ремастерот. :)


Кецот од Вичерот го инсталирав во период кога играв Скајрим, значи пред ДС. Немав проблеми со конфигурацијата али не ме бендиса графиката и не и се пробав понатаму.
Потоа ја инсталирав и двојката но тука имав проблеми со машината и се откажав.
Тројката буквално иста ситуација како кај двојката. Со нетрпение ја очекував на Замунда, но не ми беше судено тогаш јбг...

А што се однесува до враќањето на кецот и двојката од Вичерот... тешко, не верувам, имам уште многу игри кои треба да ги завршам. Али не велам НЕ! :D
 
  • Хаха
Reactions: wot

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273

Kajgana Shop

На врв Bottom