Што играте во моментов

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.090
Поени од реакции
3.940
Решив да ја пробам Warhammer Vermintide 2. Ми се свија. Точно тоа што го барав-безмисловно насилство ала FPS hack and slash...
So anyway I started blasting....
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.776
Поени од реакции
9.367
Решив да ја пробам Warhammer Vermintide 2. Ми се свија. Точно тоа што го барав-безмисловно насилство ала FPS hack and slash...
So anyway I started blasting....
And thats how people you are making babies
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.243
Поени од реакции
24.706
Ghostwire: Tokyo. Беше во понудата за месец март на ps plus extra. Веќе сум неколку часа во играта. Има одлична атмосфера и дизајн, но нешто ми фали. Засега не сум сигурен што е тоа конкретно, но ќе и дадам шанса.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.455
Поени од реакции
5.921
Ghostwire: Tokyo. Беше во понудата за месец март на ps plus extra. Веќе сум неколку часа во играта. Има одлична атмосфера и дизајн, но нешто ми фали. Засега не сум сигурен што е тоа конкретно, но ќе и дадам шанса.

Ако заглавиш негде: :DСветот е уникатен и има динамика, ама гејмплејот е прилично репетитивен. Нема ништо епски, сепак генерално не е лоша приказна. Мене ми фалеа некои покомплицирани puzzles.
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.314
Поени од реакции
36.896
Првата souls игра што некад ја имам играно, Demon Souls на пс5, први неколку часа играње и бев прилично убеден дека ќе ми биде последна, мислам дека умрев едно 679 пати a можеби и повеќе, решив без инструкции без ништо сам да ја учам играта што нормално ме натера да направам низа катастрофални потези и прилично црно tendency уште од старт што играта ја прави уште потешка али инатот преовлада и можда најбоља гејмерска одлука ми беше тоа у животов, што се решив да ја продолжам, совладам, и конечно '' свртам ''.

Инстантно ја уклучив со нов лик од старт за да ја поминам уште еднаш сега од перспектива на некој што веќе знаат како стојат работите и пак ми е супер интересна, дефинитивно една од најдобрите игри што ги имам играно, следна на тапет ми е Elden Ring али кога ќе имам повеќе слободно време ќе ја земам.

После првиот победен главен бос, витезот од првиот свет, ваков бев, си ги преиспитував животните одлуки и се плашев да видам што е следно со оглед на голготата што ја имав дур да му ебам матер.

1685026572545.png

Сите мемиња и видеа на јутуб за игриве се точни, интересно е што си соочен со тој факт и едноставно немаш нервоза туку си ја глеаш реалноста таква каква што е и си тлееш лабаво.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.999
Поени од реакции
16.150
После RTTC Wolfenstein, Wolfenstein (2009) и сите 3 COD за Втора Светска војна сега на ред е оваа трилогија пред да се навратиме на последната трилогија од Wolfenstein :

 

Kajgana Shop

На врв Bottom