Што играте во моментов

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Ова миспелов на Kain е најсилниот удар... XD Абе, ху гивз а фак као се викаше тој напетиот стар вампир и тоа емото, као му беше името, што беше накурчено... Што се хејташе со стариот што психодркаше со некои монолози.
Ти нема ли да бидеш накурчен ако заради твојата супериорна еволуција бидеш фрлен во амбис, а потоа користен како алатка на некој Elder God во постигнување на неговите темпорално варијабилни цели поврзани со враќање на античка раса протерана од друга античка раса во друга димензија после страотна ол-инкомпасинг војна шо го разорила светот? А? Нема ли?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ти нема ли да бидеш накурчен ако заради твојата супериорна еволуција бидеш фрлен во амбис, а потоа користен како алатка на некој Elder God во постигнување на неговите темпорално варијабилни цели поврзани со враќање на античка раса протерана од друга античка раса во друга димензија после страотна ол-инкомпасинг војна шо го разорила светот? А? Нема ли?
Знаеш ли дека ќе ги играм пак? Сега. Освен тоа првото, тоа ќе го глеам на јутуб.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Знаеш ли дека ќе ги играм пак? Сега. Освен тоа првото, тоа ќе го глеам на јутуб.
„Тоа првото“. Престани да вреѓаш!
За Blood Omen едни пољаци/руси/кој ги знае почнаа конверзија да прават, ама изгледа заглавија.

Не можеш да ја скокаш бе. Blood Omen е чудовиште од приказна. Башка наративот...нема лош лик во таа игра. Гејмплејот само не чини баш, како на Диабло шо не чини.
Саундтракот е...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
„Тоа првото“. Престани да вреѓаш!
За Blood Omen едни пољаци/руси/кој ги знае почнаа конверзија да прават, ама изгледа заглавија.

Не можеш да ја скокаш бе. Blood Omen е чудовиште од приказна. Башка наративот...нема лош лик во таа игра. Гејмплејот само не чини баш, како на Диабло шо не чини.
Саундтракот е...
Ради тоа ќе ја глеам на јутјуб, тортура ми е тој гејмплеј сеа. XD

И првиот пут така напраив. Има еден 2-3 саата гејмплеј. Тоа и книгата „The X Files". Лудиот Ване ми ја купи од Ајнтховен као подарок. И ај да не го сакаш. :D
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Ради тоа ќе ја глеам на јутјуб, тортура ми е тој гејмплеј сеа. XD

И првиот пут така напраив. Има еден 2-3 саата гејмплеј. Тоа и книгата „X Files". Лудиот Ване ми ја купи од Ајнтховен као подарок. И ај да не го сакаш. :D
Уште ли е дебел? Викаше ќе слабеел, многу ждригал(ќе се лути шо му пуштам муабети :D )
Штета шо ќе ја скокаш...
Kain refused the sacrifice!
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Уште ли е дебел? Викаше ќе слабеел, многу ждригал(ќе се лути шо му пуштам муабети :D )
Штета шо ќе ја скокаш...
Kain refused the sacrifice!
Не бе, вежба сеа, има такво точаче дома и иде у теретана. <3
Ај, ќе ја играм, што кур, да не ја сквернавам.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Не бе, вежба сеа, има такво точаче дома и иде у теретана. <3
Ај, ќе ја играм, што кур, да не ја сквернавам.
Yay!

И ја ќе ја пуштам Council. Уазумен компвомис е уазумен компвомис.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
1. Monkey Island 2
2. Syberia
3. Grim Fandango
4. Technobabylon
5. Monkey island 3

Тоа напраив. Не ти крекав за тој 10/10. :D
Еј, Грим Фанданго, чоече!!! <3
Го играв тој римејкот пред 2-3 год. и ја иам играно старата. Тоа какво игриште е!
На островиве одамна им се токмам, првиот го играв ко дете. Се канам сеа ја и Unavowed ради Технобабилон да ја фатам. Таа глеам ја хајпаат.
Ќе заврши карантинот, ја уште нема да излагам.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Еј, Грим Фанданго, чоече!!! <3
Го играв тој римејкот пред 2-3 год. и ја иам играно старата. Тоа какво игриште е!
На островиве одамна им се токмам, првиот го играв ко дете. Се канам сеа ја и Unavowed ради Технобабилон да ја фатам. Таа глеам ја хајпаат.
Ќе заврши карантинот, ја уште нема да излагам.
Monkey is a must. Имаш insult swordfighting, имаш insult arm wrestling, имаш најдобро осмислени nintendohard загатки. Кога ќе стасаш до двојката и еден були ќе те тера да решиш едeн fingers puzzle(нема врска со анален секс), без да гуглаш(кој морон игра авантура и гледа walkthrough, не знам) ќе ми пишеш колку време ти требало да ти текне. Мене два дена. :D
Oвие Wadjet Eye ич не ги сакав, се до оваа. Кога ја извадија Gemini Rue и сите ја фалеа, ја за инает ја играв The Book of Unwritten Tales. :D
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Monkey is a must. Имаш insult swordfighting, имаш insult arm wrestling, имаш најдобро осмислени nintendohard загатки. Кога ќе стасаш до двојката и еден були ќе те тера да решиш едeн fingers puzzle(нема врска со анален секс), без да гуглаш(кој морон игра авантура и гледа walkthrough, не знам) ќе ми пишеш колку време ти требало да ти текне. Мене два дена. :D
Oвие Wadjet Eye ич не ги сакав, се до оваа. Кога ја извадија Gemini Rue и сите ја фалеа, ја за инает ја играв The Book of Unwritten Tales. :D
Сум глеал ја на неколку наврати walktrough, на заебани пазли и еднаш кога не сум можел да дочекам што ќе се деси следно у причата и ме мрзело да се замарам. И после кога сум видел што е, сум пцуел пошто сум можел да го решам ако ова... она... И од тогаш, ако треба ќе трпам тортура, ама нема глеање. :D
Така да, ќе се танкаат тие островите. „Gemini Rue“ ми е симната, ќе иде у турата со Unavowed.
Иначе, те неам прашано, ти „Shadowrun“ серијалот го имаш играно, така?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Иначе, те неам прашано, ти „Shadowrun“ серијалот го имаш играно, така?
Да. Имам и фрлено паричка за таа. Пари имам фрлено (вкупно 50че) на Project Eternity(шо стана после Pillars of Eternity), на Torment: блабла Numenera(шо стана после тешко срање) и на оваа. Немам дадено за Дивинити само, а требаше место Torment. Spritual successor my ass, нема да има друга Planescape, еднаш у живот се игра игра како Planescape.
Aрна е Shadowrun. Ништо спектакуларно, само арна. Како Wasteland двојката. И таа е арна.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Да. Имам и фрлено паричка за таа. Пари имам фрлено (вкупно 50че) на Project Eternity(шо стана после Pillars of Eternity), на Torment: блабла Numenera(шо стана после тешко срање) и на оваа. Немам дадено за Дивинити само, а требаше место Torment. Spritual successor my ass, нема да има друга Planescape, еднаш у живот се игра игра како Planescape.
Aрна е Shadowrun. Ништо спектакуларно, само арна. Како Wasteland двојката. И таа е арна.
Има поише Shadowrun, не знам која си ја играл. Има и новели и rpg DnD што се игра со стори телер и све. РПГ-то тејбл топ е многу старо, 1989 е напраена. И тоа иаме играно, екстремно добро е, само бара играчи и стори телер што ќе се вложи пошто има многу правила за учење.

Од овие, обавезно Shadowrun Returns, Dragonfall и Hong Kong. Овие се злато атмосфера, приказна и све. Драгонфол мене ми е у топ 5 игри што некад сум ги играл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom