Што играте во моментов

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ако си хардкор фан на старите GoW, претпоставувам истите работи ти пречеа и таму. :)
Ептен успорена GoW, ептен угушена во акција. Али ок, за одреден дел од публиката добредојдена промена во франшизата, али сме навикнати на барем 80% акција...

Вичеров е ооооодлична игра, и покрај тоа што и јас најдувам тек-тук некои багчиња и гличеви ( иако не очекував во GOTY да ги има да бидам искрен)

Исто така ми пречи што прелесно можеш да се направиш overpowered.
Во првите два града пред Новиград ги истражив буквално сите локации и премногу се натоварив со експириенс и левели. Моментално сум во Skelliege и скоро ниеден квест не го осетив онака challenging. Скоро и да не користам масла и напитоци во борби, се на сворд решавам. :D
За ГоВ не се жалам за ништо, перфектна ми е играта, ептен ми легна и два пати ја свртев.

Иначе изгледа дел од проблемот ми е мене што не сум навлезен на вакви игри. Седум години немав играно ништо освен Хартстоун, па скоро пак почнав. И ете јас на пример после неколку саати играње скоро и да немам ништо купено затоа што не сум навикнат на толку детали. Засега многу повеќе ми легнаа линеарни игри кај што не треба многу да се замарам со милион работи, туку си играм за приказната. Ама има време, полека :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.288
Ги свртев:
и ова:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Нов сум во Playstation светот па пробувам да изиграм што е можно повеке хитови.Сега за сега сум до третиот дел на колекцијата,исто изиграни ми се и God of War 3,God of War 4,Assasin Creed Unity,Assassin Creed Black Flag.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ке си ја пуштам сеа Леџенд ов Макаи на МАМЕ му јебем 32 пути :icon_mrgr:
Воа ти е права видео игра со дух :D
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
AC Origins - градбиве во стар Египет преубаво направени, играва е уживање за очите.
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Call of Duty Warzone, mada slabo drustvo imam i ponekoas radi toa ne mi se igra :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
AOE 2 HD јер криза за ново пц и AOE 2 DE
Ја се откажав онлајн.
Многу се јаки за мене.
Се ставам и кај тие за нубови, ја дур стигнам feudal, они во castle и веќе ми градат замоци а моиве од фарма не мрднале.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ја се откажав онлајн.
Многу се јаки за мене.
Се ставам и кај тие за нубови, ја дур стигнам feudal, они во castle и веќе ми градат замоци а моиве од фарма не мрднале.
Исто и ја Ред Алерт, додека стаиш барака они ти влегле у база.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.963
Ја се откажав онлајн.
Многу се јаки за мене.
Се ставам и кај тие за нубови, ја дур стигнам feudal, они во castle и веќе ми градат замоци а моиве од фарма не мрднале.
A па да де. На оваа НD шо е појма немам ни дали некој игра на нет. Строго за мисиите ја играм зошто сега во 2020 прв пат ги играм :icon_mrgr: Секако освен туторијалот со Вилијам Валас и првите 3-4 мисии со Јованка Орленка друго ништо немав одиграно на оргиналната Age of Kings од 1999-2000.
Овие новите цивилизации од Африка, Азија, Америка и источна Европа сега првпат ги приметив дека постојат :pos:
У меѓувреме АОЕ 3 ја играв и за таа можам да кажам дека сум доста по спремен и во тактики и технологии.
Автоматски споено мислење:

Исто и ја Ред Алерт, додека стаиш барака они ти влегле у база.
Леле брат... :love:
Сега кога ке ми текне дека играва не сум ја играл 20 г ..
Овде мораше напоредно да се градиш така ?! Една по една да ги чекаш градбите ?!
Не знам зошто да си толку спор ?!
Џенералс е како аое 2. На мулти таскинг со багерчињата паралелно треба да градиш и база и ресурси и одбрана ама овде немаше некоја голема разлика . Не знам зошто толку да си поспор.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ја се откажав онлајн.
Многу се јаки за мене.
Се ставам и кај тие за нубови, ја дур стигнам feudal, они во castle и веќе ми градат замоци а моиве од фарма не мрднале.
se igra rush najcesto, pravis poveke selani dur ne stasas do kastle age, a dodeka da stasas, moras privremeno da prakas strelaci da gi gankaat sprotivnite selani da ne mozat da farmaat efikasno. isto taka ke pustis scout da patrolira niz mapa odma da otkries kaj tie protivnikot.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
se igra rush najcesto, pravis poveke selani dur ne stasas do kastle age, a dodeka da stasas, moras privremeno da prakas strelaci da gi gankaat sprotivnite selani da ne mozat da farmaat efikasno. isto taka ke pustis scout da patrolira niz mapa odma da otkries kaj tie protivnikot.
:D

Ме напраивте бот за деца од 3 години мајку му...
Добро знам што да правам, добро ми се познати методите кога почнуваш, и како треба да се развиваш.
Но едноставно луѓево кои ја играат во моментов играта онлајн се изнатренирани, изнафармани да се премногу јаки за мој левел. Па дури и тие кај што пишува Noob's room.
Треба да седнам месец дена да се изнаиграм за да им се држам на овие, ама со CS:GO и Football Manager, не ми доаѓа некако на памет да се замарам со играва. Ја играм за стара слава и фор фан.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.963
se igra rush najcesto, pravis poveke selani dur ne stasas do kastle age, a dodeka da stasas, moras privremeno da prakas strelaci da gi gankaat sprotivnite selani da ne mozat da farmaat efikasno. isto taka ke pustis scout da patrolira niz mapa odma da otkries kaj tie protivnikot.
Секое РТС се игра вака. Порано им се чудев на корејцине и кинезине на стракрафт што не гледаат актуелна мапа туку само на мини мап пратат ситуација и на мултитаск се градат и напаѓаат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.367
Поени од реакции
38.343
на редалерт имаше едно против АИ да се игра, си правите тим од 3 души и во бранови идат силите на Аи-то, вака да играш онлајн против некои што играат 10 години нема смисла, партал те праат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom