Што за вас преставува квалитетен секс

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
11.693
Не реков дека е правило, јас само препорачав да бидат толку. Па мислете му ја сега кога ќе го прочитаат ова другиве жени, што ќе правите после.:pipi:Ама без ни еден ако се оставиш, зошто си се плескала тогаш. :D
Муабетов е да ги поттикнам да се трудат да бидат подобри е*б*ч*ш*а, не комплеси да набивам. :D

Јасно, да, ама мене муабетот ми е дека тоа не се контролира и зависи од многу фактори невидливи за голо око освен ако не си упатен во тантричките тајни од страна на големите мајстори, во спротивно си само реакција на социјално/генетската комплексна структура на т.н. физичко постоење и оргазмите не зависат толку од желбите на свесното Јас...можеби само 1% ако си среќник :D :*
 
F

FARANG

Гостин
Азијатка в кревет ... си ја вртиш како сакаш или шо би рекол тато "џебно пиче"


Во азија нив ги викаме SPINNERS... Баш затоа што можеш да ги вртиш како сакаш. Дефинитивно најдобар секс, градени/создадени за ебе*е. (y)
--- надополнето: 24 јуни 2013 во 04:15 ---
Плус многу јако стенкаат, нешто помеѓу плач и задоволство ахаха :drk:

П.С. Иначе за мене стенкањето е клучен фактор кој го дефинира интензитетот на оргазмот а верувам дека е кај сите повеќе или помалку. Пример велиме ај гледај порн без звук, лејм дјуд...лејммм.


Тоа за јакото стенкање е мит. Само на порничи и ако е во прашање кинескиња. Останатите азијатки не се баш такви. Кинескињите ко да имаат секс учено од книга (баш би сакал да знам која) мада ништо чудно и да имаат некој комуњарски часови за сексуална култура во тоа школите. Стандардно иста процедура, малку пушење, она врз тебе со цицињата триење на тело па она врз тебе да контролира колку и влага со многу стенкање... Ако не преземеш контрола тоа е тоа во 99% од случајевите. Најдосаден секс е баш со нив
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
понекогаш глуми...така да неможам точно да кажам :D
Право на драмски.

Жалам што пенисот не ти е налик онаа печурка после нуклеарна експлозија бидејќи навистина на жените им предизвикува експлозивно задоволство барем по моето искуство.

Инаку за мене најквалитетениот секс беше многууу одамна и бев на матурска кај една другарка и во WC-то ја тртев, мањебитно не траеше повеќе од 5-7 минути ама оргазмот ми беше некако how should i put it...extended.

Сега тука има многу филозофија но

 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сега ќе ве средам, на сите по 5че, жалби и поплаки слободно можете да доставите во темата за администрација.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Кога после свршување ќе и речам иди сеа направи ми и донеси ми сендвич и ќе ми рече, абе не можам да одам. Е тој секс.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Шокантно :
Детектирани се 3-7 девици кои одговориле на темава.
Читајќи ги постовите немозам да не заклучам дека прв предуслов за квалитетен секс е добра ШТОПЕРИЦА и основни познаванја од областа на статистиката и математиката;)
 
M

Muranyi

Гостин
Стандардно иста процедура, малку пушење, она врз тебе со цицињата триење на тело па она врз тебе да контролира колку и влага со многу стенкање... Ако не преземеш контрола тоа е тоа во 99% од случајевите. Најдосаден секс е баш со нив
Баш истото ми го кажуваше еден другар пред некој ден.Изгледа,кај нив сексот е шаблонски,па затоа можеби и би бил досаден после првиот пат.А отпозади па ич не сакаат да примат,right?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јасно, да, ама мене муабетот ми е дека тоа не се контролира и зависи од многу фактори невидливи за голо око освен ако не си упатен во тантричките тајни од страна на големите мајстори, во спротивно си само реакција на социјално/генетската комплексна структура на т.н. физичко постоење и оргазмите не зависат толку од желбите на свесното Јас...можеби само 1% ако си среќник :D :*
Ни ти знам тантрички тајни од големи мајстори и гуруа на сексот, ни ти камасутри или што ти ја знам друго.
Едноставно кажано, за секоја жена да може да доживува по неколку оргазми за време траење на еден секс, треба убаво, ама ептен убаво, детално и прецизно, да си го познава и знае сопственото тело, што точно ја возбудува и каде, на кое место се раѓа и се зголемува таа возбуда. И нормално да биде опуштена и релаксирана за време на самиот чин.
Simple as that!
Сопственотото тело се запознава преку допирирање на самата себе и од кога ќе се спознае, што и како, повеќе кратните оргазми нема да и бидат проблем. Е сега што кај нас најчесто ова е табу, тоа е некој друг муабет.
Ова бар за жените е така, за вас мажите :cenzura:
 
F

FARANG

Гостин
Ни ти знам тантрички тајни од големи мајстори и гуруа на сексот, ни ти камасутри или што ти ја знам друго.
Едноставно кажано, за секоја жена да може да доживува по неколку оргазми за време траење на еден секс, треба убаво, ама ептен убаво, детално и прецизно, да си го познава и знае сопственото тело, што точно ја возбудува и каде, на кое место се раѓа и се зголемува таа возбуда. И нормално да биде опуштена и релаксирана за време на самиот чин.
Simple as that!
Сопственотото тело се запознава преку допирирање на самата себе и од кога ќе се спознае, што и како, повеќе кратните оргазми нема да и бидат проблем. Е сега што кај нас најчесто ова е табу, тоа е некој друг муабет.
Ова бар за жените е така, за вас мажите :cenzura:

Isto e i za nas de. Sekoj znae sto on saka samo treba da znae kako da ja poduci partnerkata i normalno i taa da saka da go zadovoli.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
11.693
Da, ama kolku pati možete vie da doziveete orgazam, za vreme na eden seksualen cin? 1, 2, kolku?

Eден, ама постојат вежби во една книга наречена "мултиоргазмичен маж" со помош на кои можат да се случат повеќе ама малку се незгодни и нервозни. Имаше некаде тема за тоа, за книгата...
P.S. Еве ја темата
П.П.С. Само една страна била за срамота, да е политика ќе се набилда за секунди...
 
F

FARANG

Гостин
Eден, ама постојат вежби во една книга наречена "мултиоргазмичен маж" со помош на кои можат да се случат повеќе ама малку се незгодни и нервозни. Имаше некаде тема за тоа, за книгата...
P.S. Еве ја темата
П.П.С. Само една страна била за срамота, да е политика ќе се набилда за секунди...


Ova e tocno. Problem e sto treba partnerkata da ti ja najde tockata a toa podrazbira i dopiri na za nas sensativni delovi. Malku e gay hahahha i mnogu od nas nekat tamu nekoj da gi dopira. So jazik e uste podobro, polesno se naoga taka
 
F

FARANG

Гостин
Da, ama kolku pati možete vie da doziveete orgazamazoa vreme na eden seksualen cin? 1, 2, kolku?
Zavisi sto e za tebe krajot na eden seksualen cin. Obicno site na toa gledaat do svrsuvanje (1) na mazot. Mozno e poveke pati posle prvoto svrsuvanje ama tie se suvi ili so malku sperma. Sepak custvoto e isto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom