Што за вас открива фризурата која најчесто ја носите?

С

сашенко

Гостин
Што открива за вас како ги врзувате врвците на патиките?

Се наведнувате и ги врзувате - вие сте силна и груба личност,често касните, сакате различни пози и брза храна храна.

Седнувате на стол и ги врзувате - вие сте срамежлива, стабилна и одговорна личност, сакате класичен секс и здрава храна.

Ја кревате ногата на некој предмет - вие сте друштвена и навиена личност, сакате предигри и сува храна за по пат.

Веќе врзани ги облекувате со лажица - вие сте креативна и зборлива личност, сакате групни и домашна храна.

Воопшто не ги врзувате - вие сте мрзлива, дива и нечувствителна личност, сакате оралки и било што за јадење само да не сте гладни.

Имате патики со лепенки - вие сте крајно мрзлива личност, ве мрзи за муабет, секс и храна, најверојатно и за да го дочитате ова.

Ев уш едно тин-шема споредба. Следно: што открива за вас начинот на кој се јавувате на телефон!
Овие 2 начина дефинитивно, другото никогаш немам пробано..


Косаваа ми е многу слична со типов ама на сликва му е доста поголема а јас сега ја скратив премногу и он дефинитивно има некој дооообар што му ја средува косата постојано зашто јас мака си имам со неа...

 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Ова сум јас - според горенаведеното

Права и долга коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

Коњско опавче - Ако често го носите значи дека сте силна и стабилна личност, сакате брз и страстен секс, и секогаш ја преземате иницијативата.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

Ај ова некако ми има смисла :):):), али ова ....

Седнувате на стол и ги врзувате - вие сте срамежлива, стабилна и одговорна личност, сакате класичен секс и здрава храна.
Веќе врзани ги облекувате со лажица - вие сте креативна и зборлива личност, сакате групни и домашна храна.

Некако многу контрадикторно бре :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Коњско опавче - Ако често го носите значи дека сте силна и стабилна личност, сакате брз и страстен секс, и секогаш ја преземате иницијативата.
Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.
точно:)
 
H

HITCH

Гостин
Со овие опции можноста за грешка се многу мали.

Инаку, јас имам природно права коса. :smir:
 
С

сашенко

Гостин
Седнувате на стол и ги врзувате - вие сте срамежлива, стабилна и одговорна личност, сакате класичен секс и здрава храна.
Веќе врзани ги облекувате со лажица - вие сте креативна и зборлива личност, сакате групни и домашна храна.

Некако многу контрадикторно бре :pos2::pos2::pos2:
Избери си едно и така врзувај ги патиките после хахахахха
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Права коса - Вие сте чувствителни и нежни, можете да се сочувствувате со другите, но и покрај се сте многу енергични и имате карактер.

Дива кадрава коса - Многу е тешко некој да ве скроти, не поднесувате кога некој ве држи и не ви дава одврзани раце, голем хедонист сте и ретко може да ве изненади некој.
природна ми е виткана и некогаш ја пуштам својата коса, но најчесто носам исправена коса или во опавче. :pipi: и сега стие три фризури ме опишуваат. :raz:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Šta intimna frizura govori o vama?







Friziranje intimnog dijela jedan je od pokazatelja karaktera vlasnice: otvorene i pomalo divlje žene biraju jednu vrstu frizure, a one mirnije drugu.

Obična depilacija

U pitanju je depilaciji dlačica koje vire ispod gaćica bikinija. Dakle, depilira se minimalno područje i zbog toga se zove obična bikini depilacija.

Šta otkriva: Ti ste dobra djevojčica koja ne želi da se odrekne prirodne ljepote. Skromna si ne želiš da privlačiš pažnju radikalnim ponašanjem.

Francuska depilacija

Vrlo je slična običnoj, ali zahvata nešto više dlačica na preponama.

Šta otkriva: Ovoj depilaciji pribjegavaju žene koje ne žele da budu obične. One su moralne, djelimično čedne, ali sa pomalo nevaljalim stavom. Žena koja bira francusku depilaciju voli promjene, piše "Blic".

Strip depilacija

Ovo je vrlo popularna depilacija u sklopu koje se uklanjaju sve dlačice izuzev tanke crtice koja ostaje. Muškarcima se posebno sviđa takva depilacija - i na pogled i na dodir.

Šta otkriva: Ona je pustolovna, otvorena i komunikativna. Spremna je na svakakve ludosti, ali nikada ne pređe granicu.

Brazilska depilacija

Posljednjih godina najpopularnija depilacija. Brazilka podrazumijeva skidanje svih dlačica.

Šta otkriva: Slobodne i neopterećene žene biraju ovaj model. One znaju da su seksi, dive se svome tijelu, a to očekuju i od drugih. Nesputane su u svakom smislu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom