Што е тоа што ве тера наутро да станете од кревет?

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
сончевото утро, доколу е лошо времето не ми се станува ама морам инаку ќе се црвлосам во кревет.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Желбата за докажување и себеунапредување, на професионален и приватен план.

Љубовта кон роднините, родителите, саканата...

За крај, ќе завшрам со една сликичка која се надевам дека ќе внесе барем малку мотивација во секој што ќе ја види.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Самата помисла дека е нов ден, дека ќе си направам нешто убаво за доручек, дека ќе пијам кафе, ќе си ги слушнам дечкото и друштвото по телефон...Дека ќе разговарам со моите, ќе споделам некој интересен момент или било што друго....
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Тоа што ако не станам баба ми ќе дојде во соба и ќе ми се развика... Највеќе го мразам тоа, така да морам.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Најчесто алармот кој е наместен да ме буди поради работните обврски. Иначе често ме буди затнатиот нос поради што едвај дишам или некој лош сон, па понекогаш и кавгата на домашните.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Алармот не го рецкам многу, снузот на велико работи кај мене.
Ме тера помислата дека мора да се работи нешто, зашто ако не, месецов ќе нема што да се јаде и пие, и ќе нема за кирија, за нет, за струја, за вода ... многу депресивно ми почнува секој ден. После првото кафе, супер сум.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Мачорот бара јадење.[DOUBLEPOST=1482572460][/DOUBLEPOST]
Желбата за докажување и себеунапредување, на професионален и приватен план.

Љубовта кон роднините, родителите, саканата...

За крај, ќе завшрам со една сликичка која се надевам дека ќе внесе барем малку мотивација во секој што ќе ја види.
Имаше една вака излезе да патува, отиде да автостопира низ блиски исток. Ја фатија клети муџахедини ја силуваа и ја убија. Ама добар совет како и да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom