Што е подобро - одмазда или игнорирање

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од koletheman, 6 мај 2016.

 1. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  848
  Зависи за која особа станува збор, немаат сите ист третман.
  На пр.за Берик би одбрала крвава одмазда:duel:
   
 2. Barbarai

  Barbarai

  Член од:
  25 март 2014
  Мислења:
  717
  Допаѓања:
  733
  Сум приметила дека кај машките посебно тинејџери и рана адолесценција, е приметливо такво наметнување од страна на некој член во друштвото, секогаш во машкото друштво некој АЛфа(што се прави) сака да издоминира и да ја превземе главната позиција, воЏа на тоа друштво, е... тука баш го имаме тој случај, @koletheman ти и другар ти и двајцата очигледно сакате да ја заземете челната позиција, во тоа ваше друштво, па сега тебе те нервира другар ти, но можеби и ти него го нервираш. Финтата е кој пофраер ќе излезе на крај и ќе седне на чело,мене така ми изгледа целава ситуација.
   
 3. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  2.763
  Допаѓања:
  2.234
  Го игнорираш ама потајно му го закачуваш без ни тој самиот д знае дека е твое масло.
   
  На filoksenos му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.838
  Допаѓања:
  12.641
  Назад на дискусија. Фала.
   
 5. InsaneInfinity

  InsaneInfinity

  Член од:
  26 јули 2017
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  113
  Многу зависи од ситуацијата во која се наоѓаш.
  Пример доколку некој ти ги повреди децата секако дека одмаздата ќе ти биде многу послатка.
  Но, ако зборуваме за во врска со некоја си жена, или кај жената со некој маж што не ценил ништо и само искористувал и се понашал како идиот, дефинитивно игнорирање :)
   
 6. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  315
  Odmazda ! Odmazdata e sekogash poslatka,a i opravdana-oko za oko,zab za zab,itn. :duel: :duel: :boksix: :boksix: :boksix: :boksix: :boksix: :jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee: :pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz: :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi: ;) ;) :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
   
 7. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.591
  Допаѓања:
  1.184
  И игнорирањето е некогаш најголема одмазда...ама јас не сум сигурна дека ние луѓето сме способни комплетно да изигнорираме луѓе кои претходно се однесувале лошо со нас. :vrtioci:
   
 8. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.321
  Допаѓања:
  6.117
  Ладна одмазда. Сакам да бидам безмилосна кучка.
   
 9. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  315
  I jas.Sekomu po zasluga. :icon_lol: :pos::pos::pos::pos::pos:
   
 10. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.321
  Допаѓања:
  6.117
  Нека патат непријателите!
   
 11. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  315
  I toa mnogu ! :)
   
 12. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.321
  Допаѓања:
  6.117
  [​IMG]
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 13. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  315
  :cool:
   
  На Љубовен Каскадер му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Јас Сум

  Јас Сум

  Член од:
  24 септември 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Игнорирање.
  Carma is a bich ;)
   

Сподели преку: