Што е она што те разликува од другите луѓе?

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Имам најголем полов орган во светот.

Темава „јас сум уникатен во само добрите работи.“ Ај да не бидам офтопик - се разликувам од другите со тоа што не сакам да сум сам подолго време, ми треба контакт со луѓе. Океј е?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.313
Поени од реакции
4.637
Не би пишувала за тоа што ме разликува мене од другите, премногу општо е, пошо нема конкретна група луѓе за споредување. А и да се прашувам јас, не знам дали би одбрала да се разликувам ?!

Од друга страна, стално сум во "потрага" по луѓе кои се разликуваат од мене по што е можно помалку работи.
Сум сретнувала луѓе и со критички став и без припадност на секти/партии/комерцијала, две работи кои многу ги почитувам, али пак, по некое време ќе приметиш ... имале подложност или кон стереотипи (осудување, дури и базирано врз хороскоп), или кон ниска емоционална интелигенција (сочувство, разбирање), или кон строго штедење на своето драгоцено време (капитализам, бркање кариера), или кон невоодушевување од "малите" работи ...
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Белегот на левата надколеница... сигурна сум дека никој нема ист :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.626
Поени од реакции
5.677
Имам најголем полов орган во светот.

Темава „јас сум уникатен во само добрите работи.“ Ај да не бидам офтопик - се разликувам од другите со тоа што не сакам да сум сам подолго време, ми треба контакт со луѓе. Океј е?

Не си единствен:D
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.148
Поени од реакции
502
Тоа како се облекувам и моето однесување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom