Што дознавте за вашиот партнер ОТКАКО стапивте во брак?

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Голема е разликата....Јас на пример,другиот ден после свадбата,го осетив нај големото разочарување!
Не сакам да ги разочарам младите,ама се пеглаат работите.
Зависи од човек до човек,некој со поголемо трпение(толеранција) некој со помало,а некој со нулта толеранција:)
Се пеглаат работите... :D
Кажи де, кое е тоа најголемо разочарување?
Да не случајно сфати дека е грамар наци и ти кења што не знаеш дека најголемо се пишува слеано и дека се става празно место по интерпункциски знак?
Километражата да не ја вратил? :S
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Се пеглаат работите... :D
Кажи де, кое е тоа најголемо разочарување?
Да не случајно сфати дека е грамар наци и ти кења што не знаеш дека најголемо се пишува слеано и дека се става празно место по интерпункциски знак?
Километражата да не ја вратил? :S
Не,свекрва ми се обиде да ми потурне адети од 15 век.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не,свекрва ми се обиде да ми потурне адети од 15 век.
Поради ова не се живее ни со родители, ни па откако ќе стапиме во брак со свекор и свекрва ама кај нас што од немање услови, што од глупи и закрепостени сфаќања за жал не се остваруваат иселувањето.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Не,свекрва ми се обиде да ми потурне адети од 15 век.
Нема ти што да си ја чукаш главата за каква е свекрва ти, нека ја среди маж ти. Секако, доколку он е на твоја страна (иначе тек тогаш имаш проблем).
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема лоши снаи ни лоши свекрви, има лоши синови. Ако тој е на страната на мајка му е тогаш е јако. :icon_lol:
Понекогаш си ја читам темата и со какви глупости се замараат жените, а мажите глупи си ќутат како тие да се единствено женско во фамилијата.
Повеќето жени се со лесен памет и одма аууу проблеми и кавги за ситници. Не трпат, не слушаат никакви совети, не бројат до десет кога ќе кажат нешто и веднаш избувнуваат кога ќе дојдат до судир со личност од друга генерација.
Таквите и 200км да се одалечени една од друга пак ќе успеат да се скараат.

Протнувала адети, е ако де нека си кажува таа како треба, а јас од почит кон повозрасна личност ќе ја послушам во тој момент, а од друга страна ќе си терам како ми одговара. Од едно уво ќе влезе од друго ќе излезе. :свиркам:

Колку помалку се замарате толку поубаво. Кога знаете дека заедно ќе живеете со неговите родители треба да бидете спремни, а не се разочарала. Што очекувала не знам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Најмногу кавги меѓу снаи и свекрви има ради тоа што од кај снаите нема ни малце флексибилност и желба за дијалог и разбирање, одма само што ќе дојдат влагаат у некој филм како они да се главни у куќата а дошле од некој кокошарник и мислат дека они ќе управуваат како ќе им текне.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Нема ти што да си ја чукаш главата за каква е свекрва ти, нека ја среди маж ти. Секако, доколку он е на твоја страна (иначе тек тогаш имаш проблем).
@annaja01 не ја слушај оваа, каква си е свекрвата таква си е. Ти ќе се обидеш да бараш компромиси со неа. Можеш да бараш да биде објективен. Нема што маж ти да го тераш да се расправа или да ја средува жената што го родила. Ако сте финансиски слаби двајцата, ште си трпите.
Нема лоши снаи ни лоши свекрви, има лоши синови.
Не можеш вакви заклучоци да носиш.
Напротив, кога мажот е растргнат од две страни, он е најранлив уствари. На која страна и да одлучи, ќе го срка.
„Лош бил синот, немало лоши снаи и свекрви“, лол.
Лошотилакот секогаш доаѓа од снаата и сопругата пошо они се жени.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Дека остава влакна у када, траги од паста за заби во лавабо, трошки на земја после јадење, прљав веш сред спална ...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Нема ти што да си ја чукаш главата за каква е свекрва ти, нека ја среди маж ти. Секако, доколку он е на твоја страна (иначе тек тогаш имаш проблем).
А дали ти би ја средила мајка ти,пошто бараш од мажот да си ја среди својата мајка???
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Па затоа ќе живееш прво со партнерот па после ќе се земете и ќе си знаеш каков е..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Па затоа ќе живееш прво со партнерот па после ќе се земете и ќе си знаеш каков е..
Ама мажите веќе го знаат тоа и пред брак глумат средени.
После се покажува нивното вистинско лице.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
А дали ти би ја средила мајка ти,пошто бараш од мажот да си ја среди својата мајка???
На мајка ми никогаш не сум и ќутела кога сум сметала дека не е во право. Затоа она сега не ми се меша во живот за се и свашта. Очекувам од другата страна исто. Јас не сум мамина маза, па затоа не планирам во животов да се расправам со мамини синчиња на кои им е тешко да се спротивстават на нивните домашни за било кои работи што не се нивни за замарање и мудрување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom