Што готвите во моментов?

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Праев демек тортиљи ама има шанси да скокнав еден чекор и да не испаднаа убај.:pos:
IMG_20200916_150010.jpg IMG_20200916_150021.jpg
Инаку ставив пиперка, грашак, кромид и пире. :love: Њам. Се заборава дека лепчето е ... Ију.
 
Последно уредено од модератор:

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
3358C922-71C9-4D0C-8783-9C46DBBC7F22.jpeg
denes se nafativ da pravam pileshki Quesadillas, eden vid na tortila, so integralno brashno premachkani so organic hummus, pola so i bez pileshko, piperka, crven grav, luk, pechurka, kromid, pchenka pomeshano vo domashen sos od domati, vo filot narosiv i malku sirenje. Za makanje low fat grchki yogurt.
 
Последно уредено:

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.144
Пармиџана, со пола рака, јер 1 во гипс, половина уморна...
staj slika da vidime :D (ne od rakata)
Inache bravo za site u temava koj postirale, ja listav cela i sea sum epten gladen :D
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
neshto slabo tuka , site se po pechenjeto, lupenjeto i meshanjeto, I bet sega ajvari frchat na site strani. Vecherva i mojot ke bide ready :) yum yum
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
,,,:facepalm::pos::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::icon_mrgr:,,,,sho zezalici bi padnale za kokoshkata na sk-92,,,,ama aj da ne se naluti,,,:pos::D
Зашо би се лутел бре?
Јас не сум кувар па да се лутам ако некој се зеза на сметка на тоа што сум зготвил.
Сликите ги правам чисто за да постирам тука, да има материјал. После карантинов не користам ниту филтри, ефекти ниту па се обидувам да фатам некој агол па светлина ово оно. Сликам, постирам и јадам.
Готвам од љубов и кога имам време, а дали на некој му се свиѓала сликата јбг, не ме интересира. Побитно ми е тие што ја јадат хранава да им се допадне.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
Зашо би се лутел бре?
Јас не сум кувар па да се лутам ако некој се зеза на сметка на тоа што сум зготвил.
Сликите ги правам чисто за да постирам тука, да има материјал. После карантинов не користам ниту филтри, ефекти ниту па се обидувам да фатам некој агол па светлина ово оно. Сликам, постирам и јадам.
Готвам од љубов и кога имам време, а дали на некој му се свиѓала сликата јбг, не ме интересира. Побитно ми е тие што ја јадат хранава да им се допадне.
,,,,neeee ne zaradi gotvenjeto , poekje da ne se nalutat devojkite,,, :ROFLMAO: :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom