Што готвите во моментов?

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
Сигурно си адвокат?
@gurman2 kolku shto znam da, nemenuvham profession! kuvanjeto mi e hobi a i plus koga imash osum godishno dete (vnuk mi) na chuvanje i koga ke ti reche ne jadam zelenchuk mora da se potrudish da izede se! I na kraj ti vika: sakam monster nesakam ptica :boksix: :facepalm:
Автоматски споено мислење:

Краставицава само мене ми изгледа лошо или можда дека не е лупена o_O како од тие пластичните зеленчуци и овошја шо се за украс :confused:
@Torchyrus toa ti se vika camera efekat, inaku @CafeDelMar izgleda vkusno ke pravam utre i jas
 
Последно уредено:
T

Torchyrus

Гостин
@Matthias баш сакав да фотнам да направам споредба и да се уверам...еве резултат па може и вие ако сакате да споредете
IMG_20200525_134930.jpg
не е едитирана сликата
Иначе им ставив вегета и маслиново од горе и ќе ги средам со една ракија :love:
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
@Matthias баш сакав да фотнам да направам споредба и да се уверам...еве резултат па може и вие ако сакате да споредете
Прегледај го приврзокот 252838
не е едитирана сликата
Иначе им ставив вегета и маслиново од горе и ќе ти средам со една ракија :love:
thanks, ne go zemaj mojot predhoden commentar za navreda, mene sekoj zelenchuk mi e super dokolku e vkusen. A za rakijata da znaesh SAKAM i sega i jas ke sipham edna pola shot. Cheers!
 
T

Torchyrus

Гостин
thanks, ne go zemaj mojot predhoden commentar za navreda, mene sekoj zelenchuk mi e super dokolku e vkusen. A za rakijata da znaesh SAKAM i sega i jas ke sipham edna pola shot. Cheers!
Во никој случај навреда, се разбираме. Само тие ми изгледаа со сумлив квалитет претпоставувам и не се македонско производство...
На здравје.
Иначе правам и јас ориз со пилешко за натпреварот :X3:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.401

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Краставицава само мене ми изгледа лошо или можда дека не е лупена o_O како од тие пластичните зеленчуци и овошја шо се за украс :confused:
Сега знаеш зошто сакам да ти бришам мислења? :))))) Зеленчукот и тоа сирењата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
Панцероти :love:
Прв пат ми е така да не ми се смејте многу. :D
Внатре ги наполнив ептен, мислам дека и претерав што впрочем се гледа на втората слика дека малце ми истече од кашкавалот али не е страшно. Иначе најобична смеса, шунка, кашкавал, томато сос и оригано, набрзинка направени за 20тина минути.
Screenshot_20200525_171445_com.android.gallery3d.jpg
Screenshot_20200525_171500_com.android.gallery3d.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom