Што готвите во моментов?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од perez9, 19 јануари 2014.

 1. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.338
  Допаѓања:
  31.773
  И кифлите ги усовршив. :icon_mrgr:

  IMG_20180829_202823.jpg
   
  Patience, shumecha.tableta, Agda Beata и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.338
  Допаѓања:
  31.773
  Прв да сум :cool:

  IMG_20180902_104100_BURST1.jpg


  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На shumecha.tableta, Gladiatorized и Mr.Deni им се допаѓа ова.
 3. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.953
  Допаѓања:
  2.395
  Печено тикве, пиперки и кромид. Потребни му се околу 15-20 минути колку да омекне се. Потоа му ставив јајце промешано со домата и печеше уште 3-5мин. IMG_20180911_165230_428.jpg
   
  Tender Girl, shumecha.tableta, krkac и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. thebest8

  thebest8

  Член од:
  24 декември 2011
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  17
  Обажавам пилешки прсти/пуканки и можам да се пофалам дека денеска баш ми се погодија. Нешто најдобро што имам направено до сега. :aplauz:
  [​IMG]
   
  На shumecha.tableta и GreenRoot им се допаѓа ова.
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.338
  Допаѓања:
  31.773
 6. batitit

  batitit

  Член од:
  27 јуни 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  84
  Набрзина некое бурито, за вечерва и за сабајле ако остани нешто :)[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Хефест, Goodfella, krkac и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.636
  Допаѓања:
  13.703
  InstaSave.jpg
  InstaSave.jpg
   
  На krkac, Patience, poimanemam и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.052
  Допаѓања:
  14.899
 9. batitit

  batitit

  Член од:
  27 јуни 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  84
  Фреш паста
  Таљателе[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На OmarSpears, Goodfella, krkac и уште 15 други им се допаѓа ова.
 10. sorenoat

  sorenoat

  Член од:
  6 август 2011
  Мислења:
  1.306
  Допаѓања:
  368
  Египетска торта .:ljubove:
  20180929_172034.jpg


  20180929_172444.jpg
   
  На krkac, Patience, Корто Малтезе и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.953
  Допаѓања:
  2.395
  KUJICAM_2018-11-11-09-57-30_developed.jpg супа од тиква.
  Прв пат ја правам и многу е вкусна.
  Потребни се околу половина кг тиква, кромид, лук, лимон и сосем малку сметана. И може некои семиња.. ја ставив лупен сончоглед.
  Најпрво се запржува кромидот, потоа се става тиквата која е излупена и исечкана на мали коцкички. Се пржи уште малку. Потоа се полива со 500 мл. вода( може да е вода од обарен зеленчук или месо) се сецкаат две главичка лук. Се додаваат..и се се вари околу половина час до 40 мин. Се става сол,црн бибер и лимон по вкус.
  Кога се сервира се става сосем малку сметана и семиња по вкус.
   
  На shumecha.tableta, krkac и Tutor им се допаѓа ова.
 12. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.725
  Допаѓања:
  3.794
  @Петра П. супер, само кажи ми плиз шо е тоа сметана? Знам дека Бугарите го користат како збор...
   
 13. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.953
  Допаѓања:
  2.395
  ПавлакА.. пардон :)
   
  На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.069
  Допаѓања:
  13.597
  На OmarSpears и whatto им се допаѓа ова.
 15. batitit

  batitit

  Член од:
  27 јуни 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  84
  Брзински Цезар [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На shumecha.tableta, Хефест, krkac и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: