Што готвите во моментов?

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.794
Поени од реакции
8.296

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.866
Поени од реакции
19.552

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.523
Поени од реакции
11.633
Дечки ја праи бурек.Мноо е л'сно,укус е ист како купован,можда и боље зшто знаеш си дека стављаш чисто месо.Рецепт и начин на праење га најде на јутуб.Пиши бурек и прво видео.Наравно сс куповни коре.
Прегледај го приврзокот 254610

Прегледај го приврзокот 254612
Агдо, одади се сс мене за исландски папири!!! Омилен рецепт ми е торбешки бурек на викиншки начин,омилена маса ми е шфецка,омилен вулкан Хекла, омилена писателка Ирса Сиргурдарстодотирс...(имаше још неколко букфе у презиме ама забрави ги). На брзу географију на букфу Р, увек га пишују Рејкавик...
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
290
Поени од реакции
3.255
@KEEF каде го имаш купено ова ко тава што е?
Поклон ми е од пријател, ја има земено од некој лик кој ги нарачува од Србија.
Таму ги произведуваат, иста имам видено летово и на излог во Нови Сад, веројатно ги има и низ цела Србија.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.361
Поени од реакции
4.470
Може рецепт за сиренцето Ве молам?
Може рецепт за сиренцето Ве молам?
Тоа е турски рецепт, Ѓувеч, со шкампи

Автоматски споено мислење:

Велешки колбас, велешки кебап. Мое беше печењето и јадењето IMG_20211004_154147.jpg
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.861
Поени од реакции
3.503
Starbucks Cafe.
Печена тиква се пасира. Се грее вода 2мл, една лажичка Нескафе голд, една лажичка јаворов сируп, 2 лажички пасирана тиква,20 мл млеко, цимет. И имате кафе за есен. Многу едноставно.
Автоматски споено мислење:

Еве уште една рецепта со тиква.
Чорба од тиква
Се пржи една главица кромид и 2-3 чешниња лук. Се пече 2 кила тиква во рерна. Печената тиква се чисти од кора и блендира со 1 литар ладна вода. Се мешаат блендираната тиква со пржениот кромид и лук и се додава окулу 1 литар вода млака. Се загрева смесата додека стане топла 5 мин максимум. Се додава сол и чили по вкус. Се сервира може да се додаде павлака една лажица во чорбата и печени ореви по вкус. Се леб и сркај. Подготвено...
Јас ставив и млеко од кокос 100мл во чорбата (целта смеса) и 2-3 супени лажици јаворов сируп. Ама мислам дека може и без тоа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom