Што готвите во моментов?

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
@chef_cook што е тоа карбонара примавера?!
Тоа ти е,шо би рекле кумановци, ти си ќерко,татин син ))))) Ма има една будала, на јутуб,абортирана кухарка,шљака безвезе хахаха.Она праеше карбонара-примавера со кремсир ))))))
Да разбираше колегата македонски,пуканки,и гледајте комедија ))))
Мајче је опасен алхемичар.Балтазар,хахахаха.Колку што ја неможам,толку и ја сакам.Во секоја кујна си имам по една Маја,глупост до глупост.Од грешка у грешка.Али срце ме дава да ја изругаш ))))
Автоматски споено мислење:

А Фиќо еднаш,праи јуфки,и од нигде никаде се прекључува и вика.. со истото тесто од јуфките,ќе напраиме талиателе.
Коа го слушнав тоа,дипломата ја пуштив на паста машина и ја изедов )))))))
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Руска салата
Прегледај го приврзокот 275693
Автоматски споено мислење:


Јас сум многу претпазлив со јајца.Пошто коа работев на брод така јако ни го испраа мозокот,што и до ден денес сум многу претпазлив и принципиален околу food safety.

Видиш ја порано не сум се замарал.Сум викал кој ги ебе,клоунови.Али со коронава ми се отвори слободно време ша почнав да се умрам )))))

Софка не ја знам.Баш вечер ќе ја проучам.
Маја,мајче јас да ме курчи,али е ок женска,глупости праи,шљака безвезе,али со шарм го праи тоа.Се смеев многу вчера коа ја глеав како праеше карбонара.
Цурата е само да се напушиш и да глеаш,како шљака.хахахахаха

Фиќо е шарлатан,на него сум му наапан највеќе.Со него имам сериозни намери.
Он е професионален готвач,али такви глупости тресе што,мила мајче.Уште коа ќе земе,да ја гали брадата и лиже тоа прстите и да буричка у храната,се ежам ко мачор.Ја рацеве ги депилирам зашто сам не се можам со влакнести раце да спремам јадење,а не па со брада и мустаци,и коси дугачи ))))))
Еднаш зима модар домат,прљав,со прашина се глеа и на видеото,и го става у јадење.И јас му пишав одоздола на ФБ,таков ли е рецептот,со прљав мпдар домат ли ? И ме блокна,копиљот )))))))
Иначе ја ништо не ставам на фејс и инста,само на форум ...
Леле бремена жена на кујна е nightmare,не сакам да звучам сексистички али....
Фичо не е профи готвач, правник е па се прошалтал у готвачи. Маја исто, она е архитект.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Moram da kazam koga gi pokriv kompirive so slaninava izgledaa bozestveno , ama sega so himlajska sol plus i malku gi potsekov za da primat id slaninata dodeka se pecat , i kako finisbed good malku potfrliv , ama vkusot e mhmh mh mh. P.s - zelkata e za so zoltata :)
 

Attachments

Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Тоа ти е,шо би рекле кумановци, ти си ќерко,татин син ))))) Ма има една будала, на јутуб,абортирана кухарка,шљака безвезе хахаха.Она праеше карбонара-примавера со кремсир ))))))
Да разбираше колегата македонски,пуканки,и гледајте комедија ))))
Мајче је опасен алхемичар.Балтазар,хахахаха.Колку што ја неможам,толку и ја сакам.Во секоја кујна си имам по една Маја,глупост до глупост.Од грешка у грешка.Али срце ме дава да ја изругаш ))))
Автоматски споено мислење:

А Фиќо еднаш,праи јуфки,и од нигде никаде се прекључува и вика.. со истото тесто од јуфките,ќе напраиме талиателе.
Коа го слушнав тоа,дипломата ја пуштив на паста машина и ја изедов )))))))
Би ја изззззгорел оваа Маја, ептен ми е јебозовна, нема везе што е малце полничка.

Инаку покрај тоа што го наброја кај неа не ми се допаѓа што доста често во емисија, односно во кујна, и шета кучето. Човече готвиш и куче ти шета околу тебе...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
T

Torchyrus

Гостин
Другарче, топ си е и храната и се, него такви тањири кажи кај може да се најдат низ Скопјево наше ? :D

(извинете за оф топик)
Технополис во ГТЦ, се наоѓа доле на -1 спроти Шехерезад, до Кам маркет.
Сега гледам 50% попуст на сѐ имаат до 28ми, Black Friday, така да ја многу веројатно да ги посетам : ))
 
Последно уредено од модератор:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Би ја изззззгорел оваа Маја, ептен ми е јебозовна, нема везе што е малце полничка.
Па нема везе шо е chubby и нив некој треба да ги е.. )))))))))
Пиши и у коментар "Маја многу ми се сфиѓаш сакам да ти го стаам,јајцето у карбонарата" хахаахахахаха.
Една епизода снимале навечер со светло,и се создало ефект на огледало на стаклото у поздаина се примерува еден од камерманите,се искина од чешање,хахахаха

Тоа со песот,таква им е замислата,демек кежуал атмосфера..
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Како сум се настрвила кога мајка извади нивната муската, решив да ја веганизирам и да напрам моја. Уште да се испечи. :свиркам:
IMG_20201125_115523_compress38.jpg IMG_20201125_121531_compress92.jpg
Дур се печи некако ги меркам бананите, за леб од банана. Ама не ми се расправа со ленот за да го веганизирам него. :oops:

Едит.
И чоко леб од банана спремен за печење.
IMG_20201125_124154_compress45.jpg

Едит.
Муската е успешна.
IMG_20201125_130240_compress97.jpg IMG_20201125_130439_compress49.jpg

Едит.
IMG_20201125_141003_compress94.jpg IMG_20201125_140854_compress34.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom