Што гледаат и слушаат Македонците?

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.966
Поени од реакции
54.983
Моментално гледаме и слушаме како муслиман, илегалец во Белгија изрешета тројца шведски државјани дојдени да гледаат фудбал, притоа извикувајќи алах акбар фалејќи се дека е свет воин и слуга на педофилот.
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
131
Поени од реакции
123
Има врска, се собираат македонци на пиво да навиваат за него, само дека е србин, а да ти бил и четник.
Автоматски споено мислење:



Демек пријатен поштен спортист, кого ете западњаците не го сакаат само бидејќи бил србин, а уствари они го намирисаа дека е четник, лош човек, а тек ќе се види неговото лице откако ќе се пензионира од тенисот.

Ама штетата кај македонецот е направена и тоа кон генерации кои имале можност да раскинат со србофилството наследено од екс Ју, а за жал бетонирано во суверена и самостојна Македонија, неверојатна приказна за студирање, како може некој кој е роден во 1991-ва да е толку поврзан со таа држава, народ и култура, ајде постарите братство единство, ама изгледа македонецот пред умирање аманет остава ништо друго освен "чедо мое, пазете ми ги ноле, вучиќ, партизан, цеца, ... тиииит"
Интересниот момент во целава нишка е тоа што албанец (Албанец, или како претпочитувате) е посвесен за болеста што ја има македонскиот народ, отколку самите Македонци.
Не можеш да се надеваш дека човек што исползува зборови како „сања“, „сија“ и слично ќе каже нешто против Србите.
Луѓето гласаат за партија чиј српски корени се скриени, партија што го доведе српскиот свет тука и создаде франкенштајнска југословенса/српска култура.
Новак Џокович е убедливо најдобриот тенисер на сите времиња. На самите мечеви има многу испади и е често критикуван; критикуван од лица кои јас лично сметам дека во својот живот никогаш немале вложено толку пот и крв во одредено нешто. Не знам за што друго е критикуван, ниту пак ме интересира. Србите и Србија за мене секогаш ќе бидат под повеќе негативно светло отколку позитивно.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
I don't know what this lethargy is due to, in 1991 the country was divided by Yugoslavia, those who were born in independent Macedonia are now almost 30 years old, so it's strange where this desire to watch Baka Prase, cooperative, grand and such miracles comes from. By the way, the language is not similar either.
За инает ваш бугарски, ќе глеаме.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.416
Поени од реакции
19.492
За инает ваш бугарски ќе глеаме.
Не е бугарин, глуп е.
Упс, устфари тој ти е едно исто.


Дардиииии пичко скапана сс жути зуби
Одговори ми, кои су ви предци, Дардани или Илири???
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.416
Поени од реакции
19.492
Ќути бе Србољубе....Збори стандард македонски да те ебам ....
Ти мене да ме ебеш, ок, боље ти него некое право мушко.
А ја мајку ти. И тој у гз.

Ајде пријави ми га мислење сфињо дебела скапана умрена најглупа на сфет.

Жими сфе ск да пишу у ДК, кој мисли дека Флеш е најглуп на форум, нека лајкне. Мислу дека минимум 100 лајкови ке иам.
Ама нејќу. Нејќу да си билдам лајкови на тфоју глупоќу.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.218
Поени од реакции
22.392
Интересниот момент во целава нишка е тоа што албанец (Албанец, или како претпочитувате) е посвесен за болеста што ја има македонскиот народ, отколку самите Македонци.
Не можеш да се надеваш дека човек што исползува зборови како „сања“, „сија“ и слично ќе каже нешто против Србите.
Луѓето гласаат за партија чиј српски корени се скриени, партија што го доведе српскиот свет тука и создаде франкенштајнска југословенса/српска култура.
Новак Џокович е убедливо најдобриот тенисер на сите времиња. На самите мечеви има многу испади и е често критикуван; критикуван од лица кои јас лично сметам дека во својот живот никогаш немале вложено толку пот и крв во одредено нешто. Не знам за што друго е критикуван, ниту пак ме интересира. Србите и Србија за мене секогаш ќе бидат под повеќе негативно светло отколку позитивно.
ATENTION !!!! ATENTION !!!!
ТАТРОГЛУ DETECTED !!!
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
131
Поени од реакции
123
ATENTION !!!! ATENTION !!!!
ТАТРОГЛУ DETECTED !!!
Со голема сигурност тврдам дека јас изгледам повеќе на Свјатослав отколку ти.
На ист начин како што си се вратил на родната вера, врати се и на родниот јазик ;)
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.167
Поени од реакции
2.447
Со голема сигурност тврдам дека јас изгледам повеќе на Свјатослав отколку ти.
На ист начин како што си се вратил на родната вера, врати се и на родниот јазик ;)
доста бе бугар

 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230

Kajgana Shop

На врв Bottom