Што ви ја исцрпува енергијата?

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
256
Досадата ме исцрпува максимално, не можам да се замислам како денгубам еден цел ден кои може да се искористи за нешто попаметно, исто така ме исцрпува и неорганизираноста и мрзата која сама по себе си иде, доколку денот ми се исполнет, интересен и организиран имам енергија да направам се.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.611
Поени од реакции
694
Школото ме исцрпува навеќе!Кога сум прва смена цела недела ми е :tapp:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Дефинитивно, континуираното станување рано, околу 6:30 секој работен ден. После не можам да заспијам до 3 навечер, а наредното утро треба да станам пак во истото време. Исто така седењето (дремењето) на работа, кога нема што да правам, ама буквално немам што да правам, туку само седам на стол и гледам низ просторијата како параноиден шизофреник.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Колку повеќе обврски имам, толку поодморено и поспособно се чуствувам. Во периоди кога имам испитна сесија, обврски дома, активности во разни организаци јас наоѓам време и енергија за се да завршам и згора на тоа да си посветам време и на себе. Презафатеноста ми ги полни батериите, се разбира ако тоа не трае премногу долго. За разлика од тоа, премногу слободно време неверојатно ме ,,празни,,.
Безделничењето и деновите поминати без да направам ниедна корисна работа ме прават страшно нервозна и колку помалку правам, толку ми е помала и желбата да започнам нешто.

Исто така енеригјата значително ми ја трошат напорни личности со кои не може да се води нормален разговор. Можеби е себично но очекувам луѓето со кои комуницирам да се прилагодат на моето расположение.Не можам да поднесам доколку јас сум сериозна некои да прави шали од ситуацијата, или пак упорно да одбива да сфати за што се обидувам да кажам.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
276
Школото ме исцрпува навеќе!Кога сум прва смена цела недела ми е :tapp:

Кога малце ќе подпораснеш во животот ќе сфатиш дека школото било нешто што во суштина најмалце те исцрпувало од сите работи кои следат во животот.

Ама се со тек на време!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.944
Поени од реакции
2.058
Дефинитивно испитна сесија...особено кога ќе стигнеш некаде до половина, а си учел многу за претходните испити, си се истрошил максимално и неможеш понатаму, а мораш...аххх :eek:jea:
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
6
Ми се допаѓа темава!:)
Епа вака.Постојат повеќе фактори кои честопати ми ја исцрпуваат енергијата:монотонијата пред се,нападните луѓе околу мене,полемизирањата,притисокот и брзината на живот кои општеството ги наметнува.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.495
Мислите и емоциите во главно ми ја исцрпуваат енергијата.
Колку подлабоко тонаш во минатото и среќата ја бараш во идните мигови толку повеќе енергетското ниво опаѓа, токму тоа ми се случува и мене. Сега се повеќе се контролирам, а батериите ги полнам или со комплетна изолација, или напумпан рок (ова секогаш успева 100% гаранција)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
224
мене ми ја исцрпува енергијата безпарицата во државата а од неа доаѓа се и тоа: љубомора меѓу народот, лицемерие, корист и злоба а тоа доведува до отуѓување на народот, недоверба едни кон други, меланхолија и монотонија, сивило, бунило...

за жал се не спопадна нас македониците, како се да се собрало тука!
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
701
Поени од реакции
556
Негативни и самобендисани луѓе...кои не бираат зборови како да ти се изнасмејат ,луге кои мислат дека се совршени и секогаш се во право ....а и ќе заборавев и луѓе кои те гнјават со нивни муабети цело време ко приказна да слушаш на која и нема крај
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Титулата ќе ја доделам на непотполнетото време, колку повеќе непотполнето време толку повеќе исцрпувачки мисли на енергијата. Понатаму следуваат монотонијата и негативците
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Секојдневните вести на ТВ ми ја црпат енергијата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom