Што ве нервира во вашиот град?

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
значи ме нервира кога ке видам на битпазар испопаркирани коли на тротоар и нема кај да се помине.. мора по улица да итеш...
покрај тоа испопаркирани коли на трета лента а се шетаат џандари.. и ете ти искача типац и се поздравува со еден од џандарите заклучува колата и си тера работа ана 3 метра подоле од него истите џандари пишуваат казна на некој шо застанал на 2 3 секунди да праша нешто... ЗАШТО ГО КАЗНИЛ??? ваљда зашо нема врски у полиција...

Исто ме нервирта на битпазар коа џандари се шетаат а околу нив оние со петардине и цигарине слободно се шеткараат и уште се дерат на глас АЈМО ПЕТАРСИ 100 ДИНАРА 100 ДИНАРА ИЗВОЛТЕ...

3. најмногу од се ме нервира кога ке видам овие шо крпат улици како поправаат дупка.. а на автобускиве асвалтот е подигнат да неможе кола да помине од трета лента пошо ако помине браник или предница обавезно ке искриши... на никој не му текнува тоа да го санира...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ме нервира тоа што благодарение на прекрасната и функционална атмосферска канализација, центарот на градот почнува да потсеќа на Венеција за време на поплави.
И ме нервираат возачи кои кога врне надвор и гледаат дека чекаш на пешачки, не ти застануваат да поминеш (аман бе, на суво сте вие).
Тоа е она што највеќе ме нервира деновиве низ градов.
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Гледам се скопјани сте ваљда од постовиве па јас ке си кажам за мојот град :helou:
Во мојот град ме нервира тоа што нема закачено украси за нова година и тоа што оџана пее по 5 пати на ден дури и во 6 сабајле , а најмногу ме нервира тоа што никој не може да направи ништо околу тоа.Верувајте пробавме :kesa:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ме нервираат таксистине шо ме прскаат секој ден накај дома кога идам.
Следниот пат камен у џеб ке си носам, има шофершајбна да му разнесам.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ме нервира секој оној кој го моча и сере своето куче во школски двор или парк на места каде што најчесто има деца, зарем нема ни грам мозок, ако него не му смета што не го сере у дневна......

многу се нервирам .
 
Член од
25 август 2011
Мислења
12
Поени од реакции
3
Провинцијалци и скопски сејачишта :mad:
Се пикаат таму каде што не им е место и не сакаат да си одат!!!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
автопералните, кои покрај перење коли ќе ти заперат и некој тепих и ќе ги распростират истите низ оградите на природно сушење
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Kaко што моето име гласи, мене најмногу и пред се ме нервираат, срамните, гнасните и омразените, зони, рампи и пајак-возила.
Стално си правам планови, каква фешта ќе направиме кога ќе куртулосаме и ќе се ратисаме од нив и нивните директори.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Ме нервират како возат низ град.Шуто и сакато зело возачка (види фотос).
Фотографија0616.jpg
Ме нервират и кретенине во плаво и нивната министерка хермафродит и пајакот шо нема да кренат вакви возила, туку некој добро паркирани, од послаба марка или со таблици од друг град.Чисто онака да е поинтересно.

Ме нервирет и таксистине за Струга напорни се ко пролив на колоквиум.Па ММЕ ако на првиот речам, шо ме препрашвите сите 18 после него?Исто и нив плави оркестар не ги чепкат.Ќе горат во пеколот!
Плави оркестар не ги чепкат и кретениве шо убија туристи низ град и постојано палат објекти и се игрет каубојци и индијанци низ град со пиштолите.Пошо немат после кој да ги частит ручек ак ги начекат по улица.

Ме нервирет такозваните туристи шо секое лето се тука и после од септември до следниот јуни се жалат и во јули пак се тука.

Ме нервирет на лето фрижидери по кејон,'детски реквизити', змии, пуканки, костени, пченка, тракатанци и слично ѓубре.Исто и масите распослани низ плоштад.

Ме нервират градоначалникот шо јавно зборвит дека ќе се справеле со нередот, а е финансиски добар од процентите од тие распослани на кеј и зградине шо ги растиме ко раноградинарски производи во оранжерии.
Ме нервират шо автобускана не е покриена на зима да не ги врнит дожд/снег и да ги дуват ветер студентите на сабајле ко ќе одат на факс.

Ме нервират шо сите запнале на едно место да одат за излегвење пошо било таму шемата нели.Другите се просечно полни, а то едно место е толку гужва шо не мојш пијачка да си нарачаш.Ама е шема.А добрите места брзо ќе пропаднат или се на лош глас.Пошо ние шо не слушаме Аца Лукас и други кретени сме по логика наркомани:pos:.Немаш избор.И после те немало низ град.Не идам бе!

Ме нервирет келнерине шо ќе ми ја кренат пијачката само шо ќе ја допијам.Ебати раатот.Ебати ги цените.Ебати културата на нивните газди.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
крадењето СТРУЈА
цела Првомајска или како ли се вика онаа кон Лисиче (не е битно) се диво приклучени- замислете греат куќи двоспратни и повеќе на струја а денар не плаќаат
е па АЛАЛ нека ни е , затоа нас ќе не стрижат по 300 евра месечно, за да некои дифтари си го топлат газот беспари
СРАМОТА
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ме нервираат набилдани фаци со тоа тесните педерски маички како стојат во некое клубче и се прават паметни а никој од нив незнае кога ќе побараат на некое дете лична карта да израчунаат колку години има па пред женски нешто фраери се прават.
Ме нервира тоа проклето зонско паркирање кое има само цел да прави хаос.
Ме нервира тоа што полека но сигурно градов умира ,ретко има добра журка градов се сведе на кафана и хавана и некој без врска места.Повеќето искачаат да бидат видени и сликани за некој портал него ли да си поминат убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom