Што би промениле во вашите училишта/факултети?

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Постојано учениците и студентите, се бунат како не им чинат условите во кои учат, и дека кога би можеле би промениле скоро се во нив.
Што е тоа толку што не ви чини?
Сепак таму поминувате најмногу 6 часа дневно, па и не знам што толку ви пречи каков е објектот и се тоа.
Е сега останува прашање, дали вас ви пречи објектот како објект, значи стар, излуштен, неискречен, со стари табли клупи и столчиња, прљави тоалети, или ви пречат професорите, па ради би ги смениле нив наместо училиштето?
Или можеби вас воопшто и не ви се учи, па само колку да има кого да обвините зборите се што е погоре наведено?
Значи, сакам убаво да кажете што е тоа толку што ви пречи, и што за вас би било совршено училиште?

п.с не ја терајте темава на сеир!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
jas si go obozavam skoloto samo vo zima malce pojako greenje da ima posto se smrznuvam...i na nekoi profesori da im se objasni deka treba da ne motiviraat da ucime,a ne da lecat kompleksi na nas i se kje bide super...druzi zalbi nemam :) i da ni skratat casovi makar 5min i da nema povekje od dve isprashuvanja/testovi vo eden den :)
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
doti4nata напиша:
jas si go obozavam skoloto samo vo zima malce pojako greenje da ima posto se smrznuvam...i na nekoi profesori da im se objasni deka treba da ne motiviraat da ucime,a ne da lecat kompleksi na nas i se kje bide super...druzi zalbi nemam :) i da ni skratat casovi makar 5min i da nema povekje od dve isprashuvanja/testovi vo eden den :)
исто и плус да ни ги намалат предметите а не да учиме и тоа шо треба и тоа шо не треба... :)
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
ma dobro e uste 1 mesec i gotovo ic qr ne mi cue samo sega da ne go srusat nema da zemam diploma :)
 
B

BushMan

Гостин
Би ги реновирал сите ВЦ-ња,би ги сменил сите неквалитетни професори,ке воведам стипендии-мислам за во средно училиште.....има многу работи.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
skoloto sea za sea si e super... samo mozebi bi gi popravila malce WCinjata, a posebno sijalicite vo niv... posle mozebi bi gi smenila nekoi od starite iskrtani klupi so novi... A od nadvoresniot del bi sakala povise klupi.... za da moze da si uzivame u zeleniloto(da ne mora da sedime na treva:))
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
edinstveno nesto sto bi promenil kaj mene na fax e odnosot profesor-student drugoto gore-dole se e OK
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Прво треба да се сменат учениците и да знаат да се бунат, а не да седат и да плачат само дека имало неправилности во училиштето/факултетот.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
FortunE напиша:
Прво треба да се сменат учениците и да знаат да се бунат, а не да седат и да плачат само дека имало неправилности во училиштето/факултетот.
Vo koj smisol?
Sakas da kazes deka ustvari treba da znaat zasto se bunat?
Iskreno ne znam ni jas...
ali toa im e rabota megjudrugoto de...
posss
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако нешто ти пречи, да се буниш во врска со тоа. Не мора сама де:))) Ама страв имаат учениците, не сакаат професорите да ги фатат „на око” и после да си имаат проблеми. И тука професорите се никакви, недај боже некој да каже што му пречи.

Ќутете си, трпете и само жалете се:)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
E da...
u pravo si...
ima mnogu takvi ucenici, ali jas sekoas se bunam pa zatoa i me imaat na oko site:)
Koj gi ebe, dodeka imam pozitivna ocenka kaj niv moze samo...
:nerv:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
Многу работи би изменил. Почнувајќи од ентериерот, тоалетите, прозорите..... па се до начинот на настава, тестови....
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Прво и основно во сите школи и факсови би ставил апарати за кафе/чај/наполитанки. Доколку има заинтересираност меѓу учениците би им ставил шкафчиња со клучеви за да си чуваат се што не треба да носат дома. Опрема, книги, лењири, дрн дрн.
Нови табли, клупи, столици се подразбира. Врати и прозори по дифолт.
На крај би променил и малку од менталитетот на сите оние кои таму поминуваат по 6-7 саати дневно. Малку од она сфаќањето ”Ај бе неее моја клупава ми е гајле” или ” ја прљам а чистачката нека чисти у вц”.....има уште али покасно.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Jakov напиша:
Прво и основно во сите школи и факсови би ставил апарати за кафе/чај/наполитанки. Доколку има заинтересираност меѓу учениците би им ставил шкафчиња со клучеви за да си чуваат се што не треба да носат дома. Опрема, книги, лењири, дрн дрн.
Нови табли, клупи, столици се подразбира. Врати и прозори по дифолт.
На крај би променил и малку од менталитетот на сите оние кои таму поминуваат по 6-7 саати дневно. Малку од она сфаќањето ”Ај бе неее моја клупава ми е гајле” или ” ја прљам а чистачката нека чисти у вц”.....има уште али покасно.
Ла ла ла лаааа
врати се во Гуууц ни ставија апарати за кафе, чај, млеко и не знам уште што!
Денес видов и телефон ни ставија!
Еееее напредни сме:icon_lol:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
ГУЦ на времето беше престиж пустото сега последниве 10-15 години е кој се изгубил таму го бараат со чесни исклучоци. Али ете добро е барем имате апарат за кафе. Кога јас пред 4 години го предложив тоа таму ме направија будала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom