Што би направиле доколку сте "глава" на државата?

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Јас би воведол банкнота од 35€, затоа што за свадби 20€ се малце а 50€ многу.
Така е,интелигентно го скоцка ова,хехе
Автоматски споено мислење:

Да бидам искрен,прво ќе си вработам една секси кафе-куварка,ем ќе си ја прцам у слободно време,ем ќе ми вари убаво и вкусно кафе,второ,ќе отворам фарма за волчјаци(германски војнички кучиња),со нив ќе апсам политички докажани криминалци и нивни соработници и ќе ја преиспитам целата нелегална и криминална приватизација која се направи во 90-тите,секоја пара која ја украдоа тогаш сдсовци има да ја вратат и да ја претплатат! И за крај,ќе расчистам во мафијашки стил со сите антимакедонци во Македонија,еве само 1 пример а ги има многу,оној Грчев архитекто од сдс кој цело време трола македонците се измислена нација а зема дебели пари од Македонија преку плати,е за таквите ќе нема место во држава у која ја сум главен,има да го избркам од тука и тоа буквално на клоци,ќе си набавам од оние каубојкине од раните 90-ти и буквално ќе ги ишутирам сите антимакедонци на граница,што сакат нека им прават у Меѓугранична зона,назад нема примање :)
 
Последно уредено:

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ќе вовдедам демократски социјализам, налик Шведска, ќе укинам избор на пратеници по сегашниов систем, ќе го заострам Кривичниот законик, ЗКП и Закон за конфискација на нелагално стекнат имот.
Реформа на судство - мешавина на европски и англосаксонски систем, со давање на поголема важност на товарот на докажување.
Укинување на безвезни давачки по инсититуции (макар и минорни) и воспоставување на начелото на управната постапка, да странката не мора да носи документи кои органот е должен да ги обезбеди.
Намалување на администрација т.е прераспоредување рамномерно во секоја институција.
Изградба на 2 нови затвори. Давање поголеми ингеренции на локална самоуправа и наметнување критериум за избор на јавна функција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom