Што антивирус користите?

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Другарче, скоро СИТЕ антивируси (ESET, Kaspersky, Avast, BitDefender, AVG) ми се пробани (користени, тестирани) и само едно ќе ти кажам: најдобрата опција е KASPERSKY INTERNET SECURITY 2017 + KASPERSKY PASSWORD MANAGER 8.0. Легална верзија за првиот ја купив за околу 1.300 ден. од ТНТ ИТ Маркет, а за вториот ја купив за околу 1.000 ден. од Kaspersky Global страната.
А, во врска со „шпионирањето“ од страна на Kaspersky Lab, сеуште се водат дебати, процеси, без цврсти докази дека тоа навистина било направено.
Во врска пак со Avast, само ова: too many FP's (за него се' што симнуваш од интернет, може да биде детектирано како вирус, па макар да е и word документ).
Демек само тебе скоро сите антивируси ти си пробани.
Ако ти е добар Касперски продужи да си го користиш, мене ми се добри нод и аваст и ќе си ги користам, тоа е тоа.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ја Bitdefender Total Security 2018 користам и Malwarebytes(Premium) и чист сум ко сјај.
Овие мене ме коштаа 0.00 денари,а ако е некој заинтересиран нека ми пише на приватен,па ке му кажам како.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Конечно после долги години користење ESET nod , неможам да најдам активационен привремен клуч,дури ни трајал :nesumjas:

Шо им стана у есет,да не примиле 200 нови интернс за да ебат матер на сите клучеви шо се препраќаа декада уназад :busi:

Ако не се најде жив клуч ондак шо би било соодветна замена на нод ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.571
Поени од реакции
38.701
Конечно после долги години користење ESET nod , неможам да најдам активационен привремен клуч,дури ни трајал :nesumjas:

Шо им стана у есет,да не примиле 200 нови интернс за да ебат матер на сите клучеви шо се препраќаа декада уназад :busi:

Ако не се најде жив клуч ондак шо би било соодветна замена на нод ?
друже, симни си аваст, бесплатен е и нема да се ебаваш со клучеви. За кежуал браузинг и не ни ти треба антивирус, ја не се замарам многу одамна со тоа.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
360 Security Gang.
China China no1


Се продадов на кинезите :D Веќе не користам Bitdefender и Malwarebytes, и сфатив дека не ни ми требаат толку јаки антивируси, оти не ни симнувам толку многу.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
506
Конечно после долги години користење ESET nod , неможам да најдам активационен привремен клуч,дури ни трајал :nesumjas:

Шо им стана у есет,да не примиле 200 нови интернс за да ебат матер на сите клучеви шо се препраќаа декада уназад :busi:

Ако не се најде жив клуч ондак шо би било соодветна замена на нод ?
Se naoga za nod seuste...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Конечно после долги години користење ESET nod , неможам да најдам активационен привремен клуч,дури ни трајал :nesumjas:

Шо им стана у есет,да не примиле 200 нови интернс за да ебат матер на сите клучеви шо се препраќаа декада уназад :busi:

Ако не се најде жив клуч ондак шо би било соодветна замена на нод ?
Има скрипта за trial од 90 дена, може да се најде по интернетов.
Иначе јас купувам касперски лиценца за време на cyber monday, доаѓа околу 50 денари месечно. :cool:
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
360 Security Gang.
China China no1


Се продадов на кинезите :D Веќе не користам Bitdefender и Malwarebytes, и сфатив дека не ни ми требаат толку јаки антивируси, оти не ни симнувам толку многу.
Јас Аваст користам, да се префрлам на овој?
Да не е захтевен?
Имам windows 10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom