Што автомобил би одбрале :))

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
S

Shellshock nam67

Гостин
Деновие се мислам што автомобил би бил добра инвестиција за едно 15 години, дали автомобил постар модел пример од 1999 ( со поминати кој знае колку километри враќани се разбира ), со пазарна цена од 4500 евра, до кај 8000 евра, но сепак класа погоре од на пример.
Автомобил половен се разбира но од 2008 или 2009 година со не поминати повеќе од 30 000 километри, со цена на пример од 8000 евра до кај 11 000 зависи од моделот и видот на гориво.
На што би оделе Вие при избор на Возило.
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Спремен си да дадеш 11 000 евра и ќе земаш половно ?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
За 11 илјадарки се разбира евра имаш голем избор на нови автомобили,кои не 15 туку со правилно одржување би траел 20-25 години сигурно
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Според мене со тие пари, ново си е ново. Сега зависи што ти лежи тебе, дали сакаш да возиш германска класа, или во твојот пример француска, половна, или Фиат, Рио, Поло, Шевролет нови (со основна опрема)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
За 11 илјадарки се разбира евра имаш голем избор на нови автомобили,кои не 15 туку со правилно одржување би траел 20-25 години сигурно
toa i mene mi e muabetot sepak nova kola e nova prv gazda :), a i vo prvite 5 godini nemas mehanicki kvarovi i uste drugo imas obezbeden serviser ne kaj nekoj mehanicar koj ce ti krade delovi..
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Со тие пари имаш :
1. Киа Рио
2. Фиат Пунто
3. Форд Фиеста
4. Шевролет Авео
Мислам дека половно возило не ти се исплати,кога можеш ново да си купиш...али сепак Ти си знаеш што е најдобро за тебе;)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Според мене со тие пари, ново си е ново. Сега зависи што ти лежи тебе, дали сакаш да возиш германска класа, или во твојот пример француска, половна, или Фиат, Рио, Поло, Шевролет нови (со основна опрема)

germanska kola ne e losa ama sega kvalitet imaat i korejcite hyundai i 30 kia ceed ili Sevrolet posebno ne se losi
pezoto e dosta ekonomicno (y)
--- надополнето: 25 март 2012 во 21:19 ---
Со тие пари имаш :
1. Киа Рио
2. Фиат Пунто
3. Форд Фиеста
4. Шевролет Авео
Мислам дека половно возило не ти се исплати,кога можеш ново да си купиш...али сепак Ти си знаеш што е најдобро за тебе;)

polovno najstaro do kaj 2 ili 3 godini se mislev i postara od 10 godini ali ne se isplati macka vo vrejka a ce fati popravki gjavo i pol
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
germanska kola ne e losa ama sega kvalitet imaat i korejcite hyundai i 30 kia ceed ili Sevrolet posebno ne se losi
pezoto e dosta ekonomicno (y)
Доколку мене ме прашуваш,бегај од Хјундаи..се запалив и јас по нив,поточно по ix 20 ...и се беше ок,се додека невидов дека со таква опрема ко што му доликува достигнува и цена од 20 00 евра:eek:
Еве јас имам Рио,и презадоволен сум од него......ако сакаш ќе те вртам и кругче некој ден да видиш како е
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Доколку мене ме прашуваш,бегај од Хјундаи..се запалив и јас по нив,поточно по ix 20 ...и се беше ок,се додека невидов дека со таква опрема ко што му доликува достигнува и цена од 20 00 евра:eek:
Еве јас имам Рио,и презадоволен сум од него......ако сакаш ќе те вртам и кругче некој ден да видиш како е
hyundaito i 30 go imama vozeno isto i kia ceed i kia sportage dzipot od site najmnogu mi se bendisa dzipot :) korejski se i dvete isti gazda im e greska nemaat i dvete edino sto kiata e poeftina od hyundaito i pobogata bila so oprema
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Пежо многу скапа опрема и делови има. Ц3 ти е добра варијанта или ceed :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
hyundaito i 30 go imama vozeno isto i kia ceed i kia sportage dzipot od site najmnogu mi se bendisa dzipot :) korejski se i dvete isti gazda im e greska nemaat i dvete edino sto kiata e poeftina od hyundaito i pobogata bila so oprema
Јас го имам Риото и ти викам..опрема има,5 години гаранција...иначе имав и тема за да видиш слики ама некој од администраториве(некој хејтер,а знам кој е) ми ја има избришано:facepalm:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
За 11 000 евра можеш да земеш Wolkswagen Tuareg 3.2 V6..Татко ми зеде ваква...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom