Што НЕ би пробале - купиле повторно?

S

SpaceTraveler

Гостин
Не би купил повеќе Хељда, боље блага пченица ќе си направам. :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Кечап - Македонија.
По ружно нешто - амин! :pov:

Во Стокомак го има, штета што не можам да најдам слика.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.821
Замрзната риба Панга.

Еднаш во животот ја јадев, и кога дознав дека се одгледува во реката Меконг во субстандардни услови каде што пола Кина, Тајланд и Виетнам мочаат, кењаат и се бањаат, и секакви хемикалиии без контрола се испуштаат, ќе го повратев желудникот.

Сериозно, немој некој да се заебе да ја купува рибата, за ваше здравје.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Не би купил производ од краш никогаш повеќе.Цените им останаа исти,а квалитетот се намали за 500%
Очигледно хрватите откако си влегоа во Европа си го заборавија овој пазар.

Како и да е се живо е испорасипано.Не се јаде ни чоколада,ниту политанки.
Подобро оние од европа горчливите
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ајварот на Мамас. Го купивме ко божем лут, врска нема. А и изгледа ко да е сецкан, а не мелен. Бљак
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Квалитетот на производите на Краш е многу опаднат и изгледа користат неквалитетни суровини. Два пати купувам „Домачица“ и двата пати имав тегоби со стомак, штета а порано беа топ.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Квалитетот на производите на Краш е многу опаднат и изгледа користат неквалитетни суровини. Два пати купувам „Домачица“ и двата пати имав тегоби со стомак, штета а порано беа топ.
И јас ги купувам на времето.Ама сега се жива катастрофа.Лоши суровини во право си
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Краш сосема се измени последниве 20-тина години. Го намалија асортиманот, квалитетот, производите им ги препознаваме само по името. Ме интересира дали со истиот квалитет извезуваат и на запад? Тешко тоа таму да пројде
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Еднaш купив зaмрзнaти мaлини вo хaртиенa/кaртoнскa oпaкoвкa, не се сеќaвaм кoјa фирмa беше. Едвaј чекaв дa ги прoбaм, се oдмрзнувaaт и вкусoт беше кaкo дa јaдaм лaден кaртoн, тoлку мнoгу се беше впил вo мaлините, грoзнo.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Краш сосема се измени последниве 20-тина години. Го намалија асортиманот, квалитетот, производите им ги препознаваме само по името. Ме интересира дали со истиот квалитет извезуваат и на запад? Тешко тоа таму да пројде
Не пробано ми беше и во Хрватска летово.Дорина buterscotch беше со исти вкус како кај нас порано.
За кај нас се чудам од каде наоѓаат таков лош материјал да стават.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.315
Поени од реакции
22.605
Не пробано ми беше и во Хрватска летово.Дорина buterscotch беше со исти вкус како кај нас порано.
За кај нас се чудам од каде наоѓаат таков лош материјал да стават.

Normalna praksa e toa na poveke firmi. Vo africki/del od aziskite zemji plus istocna evropa kade nema standardi, zakoni kontroli sosema normalno e da uvalat prepakovani raboti so izminat rok ili so bajati/poevtini surovini. Za zal za hrvatska i slovenija sega sme toj pazar, porano ne bevme....
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Normalna praksa e toa na poveke firmi. Vo africki/del od aziskite zemji plus istocna evropa kade nema standardi, zakoni kontroli sosema normalno e da uvalat prepakovani raboti so izminat rok ili so bajati/poevtini surovini. Za zal za hrvatska i slovenija sega sme toj pazar, porano ne bevme....
Така е. Ама, сигурно е со знаење на трговците. Пуста пара, послатка од чоколада!
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Така е. Ама, сигурно е со знаење на трговците. Пуста пара, послатка од чоколада!
Да менаџментот одлучил(сега дали нивниот или тука нашиот)дека подобро е да се стави материјал за 5 денари а да се продаде за 45 денари макар и помалку парчиња,отколку да се стави материјал 20 денари,а а да биде 45 и да има зголемена побарувачка.

Сметале дека со првиот начин односно со дерење на 30% од поранешните купувачи дека ќе опстојат подолго.
наслушнав од пријатели дека само тинекс,веро и големите маркети имаат чист ќар од 9 денари по парче чоколада.

од 45 денари 9 денари се за тинекс.Нека има и ќар увозникот и он да речеме 7 денари.Тоа испаѓа 16 денари.
Даноци 18 % и царини нека дојде 10 денари севкупно по чоколада.Ова се чисти ќар на фирмите.

Испаѓа дека ние плаќаме лопови од влади до трговци,а чоколадата вреди само 10-15 денари,па дали и толку:(


Ех моја чудесна земја.Баш сега оди рекламва на телевизија за мојата чудесна земја(не беше ова политичка или како патриотска ја рачунаат)
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.131
Замрзната риба Панга.

Еднаш во животот ја јадев, и кога дознав дека се одгледува во реката Меконг во субстандардни услови каде што пола Кина, Тајланд и Виетнам мочаат, кењаат и се бањаат, и секакви хемикалиии без контрола се испуштаат, ќе го повратев желудникот.

Сериозно, немој некој да се заебе да ја купува рибата, за ваше здравје.
Мислиш на Пангасиус. Па по цената треба одма да сетиш дека нешто не е како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom