Штитна жлезда и проблеми со неа

  • Креатор на темата NeMiRnA
  • Време на започнување

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не лупај глупости бе, прибери се, колку луѓе во светот имаат тироидни фрки за да 1/4 од светот (1,9 милијарди народ) не требало да функционираат?!
Пример е, знам дека си батхрт од другите теми, полека.

Друго, како бе вие се тоа некако знаете некои стари многу добри доктори и слично, и базирано на што го потецнуваш @Botko, кога нити го знаеш нити го познаваш?

За крај валиден аргумент, е побитен од било кој авторитет, олабави со логичките грешки.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
@Botko знаеш дека те поштувам и затоа овој пост нема да содржи изрази за кои се добиваат казнени поени :D

Не бе, много грамотен човек беше лекарот, во Бугарија, руски стипедниста, карпетина :D
овој е истиот тој рус што те убедувал дека тие на МиГ му го дудлале на Брежњев да го произведат авионот?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
овој е истиот тој рус што те убедувал дека тие на МиГ му го дудлале на Брежњев да го произведат авионот?
Сериозни муабети се ова за ефтини досетки, ама глеам има народ вез осет, бугарин беше, а тој со Брежњев беше јерменец (Микојан,гет ит?) така да пикни се од кадеш што си излегол, без тебе никој нема штета, со тебе никој нема корист :)
Автоматски споено мислење:

Пример е, знам дека си батхрт од другите теми, полека.

Друго, како бе вие се тоа некако знаете некои стари многу добри доктори и слично, и базирано на што го потецнуваш @Botko, кога нити го знаеш нити го познаваш?

За крај валиден аргумент, е побитен од било кој авторитет, олабави со логичките грешки.
Валиден аргумент да те удри по глава нема да го препознаеш.
Тебе треба да те приведат за давање на лоши медицински совети, не верувам дека некој ќе се излаже, но таквите како тебе, за да си дадат на значај (пошто значај немаш) его-трип, и ајде ќе изигрува сеа ликот лекар на виртуелен форум. Гомнарско полнење его на сосема реални маки на други луѓе. Јас би ти препорачал револвер, полно буренце и коа сме кај руси, рулет. Ама глеај сите 6 комори да се полни :)
Автоматски споено мислење:

Кај нејзе не е таков случајот. Таа грипосува или настинува горе долу еднаш годишно.
Се надевам дека психички се носи добро, тоа покрај констант боловите и последици на физикус, е најтешкото премрежие за жал. И секако порддршка од блиски и пријатели, многу значи, пошто нашето општество е крајно сурово према лица со такви синдроми нажалост.....
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Валиден аргумент да те удри по глава нема да го препознаеш.
Тебе треба да те приведат за давање на лоши медицински совети, не верувам дека некој ќе се излаже, но таквите како тебе, за да си дадат на значај (пошто значај немаш) его-трип, и ајде ќе изигрува сеа ликот лекар на виртуелен форум. Гомнарско полнење его на сосема реални маки на други луѓе. Јас би ти препорачал револвер, полно буренце и коа сме кај руси, рулет. Ама глеај сите 6 комори да се полни :)
Ад хоминем во недостаток на аргументи, класика. Луѓето кои ме знаат, добро се запознаени со моите совети и нивниот ефект, ти бидејќи не ме знаеш - битен си како и секој друг сличен на тебе форумски кловн.

Уште за его трип збориш? па цела Корона тема ја поплави со бљувотини и псевдонаука, тој ќе зборел за его трипови. Мавни log out таму, и олабави со анегдоти и псевдонаука.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Сум бил во ризична група за корона :popce::facepalm::facepalm:
Јас сум но најмалку ризична група, нула шанса за зараза со грипови од било кој вид, барем додека дојдат до симптоматска фаза, не доаѓаат пошто се карпет бомбардирани веќе, не се десило никогаш настинка, грип ништо такво, откако ме зафати ова срање. Имунологот немал абер :shook:
Автоматски споено мислење:

Ад хоминем во недостаток на аргументи, класика. Луѓето кои ме знаат, добро се запознаени со моите совети и нивниот ефект, ти бидејќи не ме знаеш - битен си како и секој друг сличен на тебе форумски кловн.

Уште за его трип збориш? па цела Корона тема ја поплави со бљувотини и псевдонаука, тој ќе зборел за его трипови. Мавни log out таму, и олабави со анегдоти и псевдонаука.
Да, да, маме ебаваш, ти и Иван Исцелител.
Јас на темата барав статистики, ти ширеше параноја и остали гомнарии ебате анален карактер.
Да не си чернобилско дете некое па сеа вака лупаш наоколу? Да иаме разбирање или не?
Колку треба да си ретардиран говнар и мајка ти да те родила од чмар за да некој со синдром потежок од многу малигни болести го вреѓаш на форум? Без разлика, баш би сакал да те сретнам еден ден, само пред тоа на нотар.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Сум бил во ризична група за корона :popce::facepalm::facepalm:
Јас сум но најмалку ризична група, нула шанса за зараза со грипови од било кој вид, барем додека дојдат до симптоматска фаза, не доаѓаат пошто се карпет бомбардирани веќе, не се десило никогаш настинка, грип ништо такво, откако ме зафати ова срање. Имунологот немал абер :shook:
Автоматски споено мислење:



Да, да, маме ебаваш, ти и Иван Исцелител.
Јас на темата барав статистики, ти ширеше параноја и остали гомнарии ебате анален карактер.
пошто тебе корона не те ваќа, можеби треба да се пријавиш во првите редови во 8ми септември да им помагаш на пациентите
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
пошто тебе корона не те ваќа, можеби треба да се пријавиш во првите редови во 8ми септември да им помагаш на пациентите
Неам доволно крвна плазма за сите, ја чувам за најблиски.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сум бил во ризична група за корона :popce::facepalm::facepalm:
Јас сум но најмалку ризична група, нула шанса за зараза со грипови од било кој вид, барем додека дојдат до симптоматска фаза, не доаѓаат пошто се карпет бомбардирани веќе, не се десило никогаш настинка, грип ништо такво, откако ме зафати ова срање. Имунологот немал абер :shook:
Автоматски споено мислење:



Да, да, маме ебаваш, ти и Иван Исцелител.
Јас на темата барав статистики, ти ширеше параноја и остали гомнарии ебате анален карактер.
Да не си чернобилско дете некое па сеа вака лупаш наоколу? Да иаме разбирање или не?
Колку треба да си ретардиран говнар и мајка ти да те родила од чмар за да некој со синдром потежок од многу малигни болести го вреѓаш на форум? Без разлика, баш би сакал да те сретнам еден ден, само пред тоа на нотар.

 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Типична македонска раја, се подјебава со луѓе кои имаат тешки синдроми а од кои и смртно страдале членови на поширока фамилија. Класика македонче. Затоа сте и каде што сте, и имате медицина каква и имате, и општество какво што заслужавате. Да беше ова Холандија, псајсајд ќе плетеше мрежи на робија. Ај сеа тресете се да не ве фати корона :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Aww, сега откако исповреѓа се и сешто, ќе глуми жртва, how cute :(

Да не сакаш и марамче заедно со кремата?

Кога ќе пораснеш дојди да дискутираш со аргументи, до тогаш крема и марамици.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Типична македонска раја, се подјебава со луѓе кои имаат тешки синдроми а од кои и смртно страдале членови на поширока фамилија. Класика македонче. Затоа сте и каде што сте, и имате медицина каква и имате, и општество какво што заслужавате. Да беше ова Холандија, псајсајд ќе плетеше мрежи на робија. Ај сеа тресете се да не ве фати корона :)
ти ем се залагаш за наука и медицина, а од друга страна збориш псевдонаучни broscience муабети
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Причината за прекумерната тежина е зголемен внес на калории и недоволно движење, хашимото, и проблеми со хормони го ОТЕЖНУВААТ слабеењето (потенцијално) не го спречуваат.

Ако некој сака да ме демантира, нека постира студија во која испитаници зо знајачно помал внес на калории во метаболичка установа не можат да ослабат. Нормално со хашимото.
Те молам не треси глупости барем за вакви сериозни работи. Како можеш да напишеш дека причина за дебелеење на човек со хашимото било зголемен внес на калории и слабо движење?
Ова е апсолутно неточно и може некој да се залета така што апел до сите да го игнорираат. Мајка ми од коски кожа се здебели не знам колку килограми за многу кратко време(што е невозможно да се случи заради зголемена исграна), се додека едвај после не знам колку посети на лекар не и октрија што и било, а баш напротив ептен здраво се хранеше и многу се движеше. Само откако почна да зема лекови почна да и се намалува тежината.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Те молам не треси глупости барем за вакви сериозни работи. Како можеш да напишеш дека причина за дебелеење на човек со хашимото било зголемен внес на калории и слабо движење?
Ова е апсолутно неточно и може некој да се залета така што апел до сите да го игнорираат. Мајка ми од коски кожа се здебели не знам колку килограми за многу кратко време(што е невозможно да се случи заради зголемена исграна), се додека едвај после не знам колку посети на лекар не и октрија што и било, а баш напротив ептен здраво се хранеше и многу се движеше. Само откако почна да зема лекови почна да и се намалува тежината.
Не се расправај со овој, дно на дното е.
Настрана што е крајно неодговорно на виртуелен форум да се делат медицински совети шаком и капом, не разбирам од каде таа самоувереност, небаре завршиле медицина на Џонс Хопкинс :facepalm:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не се расправај со овој, дно на дното е.
Настрана што е крајно неодговорно на виртуелен форум да се делат медицински совети шаком и капом, не разбирам од каде таа самоувереност, небаре завршиле медицина на Џонс Хопкинс :facepalm:
Мора да се реагира и апелира на вакви небулози, кои се опасни и по живот пошто нашиов народ е толку лекомислен што верува на секакви глупости, па може да биде од играчка плачка. Така што подобро да се демантира отколку да се залета некој на вакви ,,совети".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom