Шпекулации

F

fantomX

Гостин
Деко слободен да си оди од Барселона за 15 милиони фунти?!
Заинтересирани Челзи и Њукасл линк

Фиорентина "загреана" по Арон Ленон? линк

Роналдињо пак цел на Милан линк

Милан, Реал и Валенсија заинтересирани за Калстром линк

Хајнце не е заинтересиран за Јувентус линк
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Ливерпул по Сисињо
http://tribalfootball.com/article.php?id=50970

Рома по Ревелер
http://tribalfootball.com/article.php?id=50928

Манчестер Сити во разговори со агентот на Касано
http://tribalfootball.com/article.php?id=50968

Реал го бркаат Весли Шнајдер
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=375085

Трансферот на Тевез одложен
http://eurosport.yahoo.com/07082007/58/premier-league-tevez-signing-delayed.html
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.849
Поени од реакции
786
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Повторно средба на братот на Роналдињо и Милан
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=376497

Алвес сака во Челзи
http://eurosport.yahoo.com/08082007/58/premier-league-alves-wants-chelsea-move.html

Барса ја одби понудата на Милан од 40м за Роналдињо
http://tribalfootball.com/article.php?id=51250

Дел Пиеро ќе потпише нов договор
http://tribalfootball.com/article.php?id=51270

Јуве со понуда од 4м за Жилберто Силва
http://tribalfootball.com/article.php?id=51296

Реал се договори за Дренте за сума од 14м
http://goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=377239
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.146
Поени од реакции
5.052
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Милан го бркаат Коради
http://tribalfootball.com/article.php?id=51313

Милан ќе даваат понуда за Росицки
http://tribalfootball.com/article.php?id=51318

Марио Гомес сака во Реал или Барса
http://tribalfootball.com/article.php?id=51301

Касано сака во Сампдориа
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=378089

Бенитез убеден дека ќе го купи Хаинце
http://tribalfootball.com/article.php?id=51410

Наполи загреани за Залајета
http://tribalfootball.com/article.php?id=51446
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
:nesvest: :nesvest: :nesvest: :wtf:Ебаве беља, и после Челзи се вмешувал во трансферите на Јунајтед:nesvest: :nesvest: :nesvest:
Ама пак, мислам дека им е џабе. И покрај тоа Дани Алвес пак изјави дека сака да замине во Челзи. Уствари, цело лето го изјавува тоа. Кај и да е, ќе дојде.
 
F

fantomX

Гостин
Манчестер С. по голманот на Ливорно, Амелија...
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=380920

И Вест Хем загреан за Брешано...
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=380901

Арсенал по Педерсен од Блекбурн, но мора да вклучи и играчи во трансферот...
http://www.tribalfootball.com/article.php?id=51784

Едмилсон имал договор со Милан...
http://www.tribalfootball.com/article.php?id=51650

Емерсон на позајмица од Реал во Милан...
http://www.tribalfootball.com/article.php?id=51675

Интер заинтересиран за 18годишниот Николас Гаитан од Бока Јуниорс...
http://www.tribalfootball.com/article.php?id=51669

Данни Алвес сака во Челзи, но сеуште нито не се знае, па е во дилема дали да игра за Севиља во ЛШ квалификациите против АЕК во среда...
http://www.skysports.com/story/0,19528,11827_2657919,00.html

Мурињо не сака да го пушти Робен. Приказната продолжува...
http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_2657828,00.html
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Лион загреани по Хајнце
http://tribalfootball.com/article.php?id=51874

Лион ќе понудуваат за Турам
http://tribalfootball.com/article.php?id=51828

Интер: 10м не се доволни за Адриано
http://tribalfootball.com/article.php?id=51829

Јуве со 15м за Ди Натале и Запата
http://tribalfootball.com/article.php?id=51832

Реал Мадрид се вклучија во трката за Дани Алвес
http://goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=381015
 

Kajgana Shop

На врв Bottom