Шопинг во Солун

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
А што е битно кај ги шијат?
Додека има гардароба која што е нова, која е иста како во каталозите што е битно? Ние имаме евтина работна сила па многу странски фирми шијат во Македонија. Во Баргала во Штип погледни ги етикетите. Се италијански дизајнери. Марк и Спенсер шијат фармерки во Македонија.
A сум слушнала дека има Манго фабрика во Македонија т.е во некоја фабрика шијат Манго колекција. Беа одамна другарки едни и кажаа дека ништо не им се допаднало и дека само неколку парчиња имало за Манго наменети. Ама тоа беше пред 5 години може.

Не ми е битно мене кај ги шијат. Си има материјал, си има модел, шиењето е само процедура која и подобро да е во Македонија него во Кина.

Мене само ме револтираат високите цени на Манго во Македонија. Кои се доста повисоки дури и од продавниците во соседниве земји.
Сама кажа зошто е битно.
Битно е заради тоа што ја шијат на 50 км од тебе, со домашно произведени материјали кое тебе ти го наплаќаат како да го шиеле во Шпанија, со материјали увезени од Мароко.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Шо има у Солун толку а да го нема у Шутка?
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Popust na proletna kolekcija vo Solun POcetok na junu---proverena informacija:)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Не видов некој да пише за шопинг турите со автобуси, вредат или? Брат ми сака да изнакупува облека таму крајот на август, во различни агенции различно му кажуваат, препорачајте некоја агенција (ако знаете).
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Не видов некој да пише за шопинг турите со автобуси, вредат или? Брат ми сака да изнакупува облека таму крајот на август, во различни агенции различно му кажуваат, препорачајте некоја агенција (ако знаете).
абе шопингот вреди ама ако оди брат ти нека оди преку недела никако викенд бидејки тогаш има најмногу гужва и немада може да искои од соблекувална и плус се чека по едно пола саат на каса:( иначе агнции скоро сите носат до Солун јас бев еднаш со Каро добри беа ама Адријатик е поевтина со биометриски парош е 600 пат, а во другите по 800. Иначе сите се исти терк имаат иста програма кога се работи за шопинг Солун. Иначе се исплати да ама е мн изморувачки. цел ден си на нозе..да знае да се приготви добро да се изнаспие дома пред да оди:wink:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
абе шопингот вреди ама ако оди брат ти нека оди преку недела никако викенд бидејки тогаш има најмногу гужва и немада може да искои од соблекувална и плус се чека по едно пола саат на каса:( иначе агнции скоро сите носат до Солун јас бев еднаш со Каро добри беа ама Адријатик е поевтина со биометриски парош е 600 пат, а во другите по 800. Иначе сите се исти терк имаат иста програма кога се работи за шопинг Солун. Иначе се исплати да ама е мн изморувачки. цел ден си на нозе..да знае да се приготви добро да се изнаспие дома пред да оди:wink:
Fala :smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Момци може ли некој да ми пиши порака (или на профил) за цените во Солун.

Патики, фармерки, маички, кошули, и костуми (онака младешки, за матуранти)



Нешто просечно, не ексклузивно и сл.

Однапред фала
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Каква е состојбата пред матура во Солун. Дали ги дигаат цените ?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Каква е состојбата пред матура во Солун. Дали ги дигаат цените ?
Солун не е Скопје па да ги дигаат и спуштаат цените кога ќе им текне.
Со тоа што работите се по цена нормална за нова гардароба, нова колекција.
Сега зависи што би сакал. Кога би купил комбинација од Зара би поминал со комплетни панталони, кошула, палто за помалку од 100 евра можеби. Ама имаш и луксуз па може истите и за 500 евра да ги најдеш.
Исто и фустани има по 50-сетина евра, ама има една продавница во Космос со рачна изработна на свечени уникатни фустани чија цена е од 500 евра па до бесвест. Е сега финтата е колку е еден човек расположен да даде пари :)

Се надевам ќе го добијам пасошот до август, за да си направам еден шопинг на попуст. :)))
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Шо има у Солун толку а да го нема у Шутка?
Граничен премин! Ако не ја сметаш рампата кај затворот Шутка :)

Сеа сериозно. Квалитетот за ЕУ не е ист со тој за не-ЕУ + вистински попуст. Али сепак, моја нога не стапнува во Гејлада.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ќе има ли тури овој викенд поради штрајковите ?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Знам дека сите одат на шопинг во Солун за облека и такви ствари, ама случајно некој да не видел некоја книжарница кај што се продаваат книги на англиски? Конкретно ме интересираат Star Wars книги, ако некој евентуално влегол во таква книжарница во Солун.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај кажувајте кога ќе има пак толку попуст што викате по 70% ? Бш да идем да видим :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom