Шопинг во Солун

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
се движат у нормала зависи од кај купуеш, ко во Космос во не-еуфорична попуст недела...

нема марка која ја нема, се што можеш да си замислиш е внатре пикнато, ќе отидеш по едно ќе купиш друго, ко мене...
отидов по релативно зимска гардероба, дома се вратив со ноутбук,ајфон и уште некои хајтек детаљи :icon_lol:

како и да е ипак е поефтино во СК и цела МК, и покрај тоа се зачудив ко видов дека ги држат последните колекции.. земав едни трењерици, и влагам со истите во Рамстор-Најк после месец дена и ми викаат ова во март.
ај среди си ги постовите.. многу ти се конфузни :)
Збориш дека е евтино у космос и ушче , а сеа викаш ипак поевтино е у ск ? ова ваљда иронично го мислиш ? а со тоа за колекциите и трењериците.. ич муабет не праам :pos2:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
хах грешка, во-од, тука е збунката..

а и ти не се фаќај за еден сврзник ко претходно се убаво ти е кажано и потврдено од сите тука, you're missing the point :)
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Попустот почнува на 24 април..ама тогаш не ти се исплаќа да одиш да купуваш.
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
1
Попустот почнува на 24 април..ама тогаш не ти се исплаќа да одиш да купуваш.

Од кај таа информација дека почнува попустот на 24 април???:icon_roll (мислам прашањево е ако збориш за Солун)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
И зашто не би се исплатело тогаш да купуваш ? :)
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Од кај таа информација дека почнува попустот на 24 април???:icon_roll (мислам прашањево е ако збориш за Солун)
NEMA POPUST U SOLUN U APRIL......mislam ne onoj Famous SALEEEE!!
mozda neso light 10-20 posto ama niso zvanicno:P
sledeci popoust od kraj na avgust do septemvri negde..ke vidime potocno kako so so krizva mozi i porano ke da e:P
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
1
NEMA POPUST U SOLUN U APRIL......mislam ne onoj Famous SALEEEE!!
sledeci popoust od kraj na avgust do septemvri negde..ke vidime potocno kako so so krizva mozi i porano ke da e:P

Да знам, затоа и го прашав NafuraN од кај му е информацијата :) :helou:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Како стојат таму цените за спортска облека, Nike, Adidas... Конкретно ме интересира за патики.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Како стојат таму цените за спортска облека, Nike, Adidas... Конкретно ме интересира за патики.
Многу поскапи од овде.Мојот избор чинеше 385 евра,најк патики.
Но имаат поголем избор и нови модели,кај нас каснат малку.Ако имаш вишок пари,нема да зажалиш.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Многу поскапи од овде.Мојот избор чинеше 385 евра,најк патики.
Но имаат поголем избор и нови модели,кај нас каснат малку.Ако имаш вишок пари,нема да зажалиш.
Фак! Немаат значи попусти кај Најк. А баш се токмев заради тоа да одам :tapp:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
сум била многу пати го солун и околу солун и кога и да одам низ Космос, Керфур или по улициве шо им се Виа игнација и Цимицки гледам многу им придаваат значење на обувките или ми се причинува? Чевли, без разлика дали се машки, патики, апостолки, старки штикли а особено чизми многу им се скапи за време на попуст а кога нема попуст им се и над 90 евра. Дај кажувајте кај има поевтини патики умрев. :S:tapp:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Не ги набавуваат они од Солун парчињата гардароба, си ги набавуваат од фабриките на Манго. Иста процедура. Ама кај нас само им ставаат повисока цена. Зашто тоа го прават нема да ми се разјасни и зашто после ги слушам на телевизија се бунеле дека немале профит и дека им останало многу гардароба а сепак имало попуст! Ајде бе, попуст никогаш Скопје немал вистински. Влегуваш у продавница со 70% попуст и гледаш 3 работи се на попуст, другото 100 денари пофтино.

Не сум била ни одам за 1 работа да купам од Солун, само кажав дека е исплатливо да се оди на попусти. 600 денари карта, 100тина евра во џеб, со тие пари ќе купиш фармерки од 10 евра, јакна од 10-20 евра, блузи од 2 до 10 евра максимум, сукњи, кошули, балетанки 10 евра итн. Кај нас толку пари во Еко шопинг не се работите. 2 евра блузи во Шутка има само.
2 пати годишно да се отиде е исплатливо, на попусти да се пазари. Не е луксуз одењето во Солун, него е најефтина варијанта за шопинг.
Е сега збориме за шпанските марки, има и продавници со блузи од 100 евра, ама тоа е луксуз, а збориме тука за најекономично шопингување.

Скопје кога ќе има такви попусти ни на крај памет ќе им е на народот да оди у гејлада да пазарува. Ама додека не стрижат продавнициве у Скопјево со кинеска гардароба со изгор цени, епа друго чаре на страна ќе бараме.

Која фабрика на Манго, таа во Крива Паланка шо ги шијат? :D
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Која фабрика на Манго, таа во Крива Паланка шо ги шијат? :D
А што е битно кај ги шијат?
Додека има гардароба која што е нова, која е иста како во каталозите што е битно? Ние имаме евтина работна сила па многу странски фирми шијат во Македонија. Во Баргала во Штип погледни ги етикетите. Се италијански дизајнери. Марк и Спенсер шијат фармерки во Македонија.
A сум слушнала дека има Манго фабрика во Македонија т.е во некоја фабрика шијат Манго колекција. Беа одамна другарки едни и кажаа дека ништо не им се допаднало и дека само неколку парчиња имало за Манго наменети. Ама тоа беше пред 5 години може.

Не ми е битно мене кај ги шијат. Си има материјал, си има модел, шиењето е само процедура која и подобро да е во Македонија него во Кина.

Мене само ме револтираат високите цени на Манго во Македонија. Кои се доста повисоки дури и од продавниците во соседниве земји.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ах.. економисти

Да е само манго што шие во македонија... да знаете колку светски брендови шијат во македонија.. а зашто ? зашто матријалите се поевтини и работна сила е поевтина и нормално дека ке шие во македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom