Шопинг во Солун

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
TIE STO NE BILE NEMOZAT DA VERUVAAT I NEMA DA POVERUVAAT. taka da otidete ednas i ke vidite za so stanuva zbor. ne se raboti za nikakov patriotizam ili nezz sto zborime za toa kako nas mak butici ne eksplatiraat i ni prodavaat lanski kolekcii po najvisoki ceni. za toa se raboti. a ako vie sakate da ve strizat tuka nekoi si glupaci epa neka ve strizat. neam namera da dokzauvam na nikoj nisto ama tie sto pisuaat tuka za solun kako i sto def se upateni i bilo povekepati i videle. Se razbira zborime za prodavnici od kalibarot na zara mango, bershka itn... D&G, Armani, Dior i kommanija... toa e dr liga ne se zaneduvajte deka ke najdete negde nesto ispod 100 evra:( Otidete videte sto ima kako ima pa ke zborime koga ke se vratite. ajde pozdrav:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Aма сега нема поспуст. Кога е следниот?

Колку што знам два пати годишно по една недела е еуфоријата така?
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Aма сега нема поспуст. Кога е следниот?

Колку што знам два пати годишно по една недела е еуфоријата така?
da da tocno. inace preku godina e skapicko:(
pa sledeci exremen popost ima na ne leto kraj na avgust mislam do septemvri:)
ke ni kazae nekoj podetalno
inace moja drugarka bese sea pred 2 nedeli rece imalo popoustonaka 20 posto ama imalo mn ubavi raboti:)))))
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
браво, пуни им тоа БДПто :wink:

ако веќе им пуниш иди на таа улицата(не ми текиња како се викаше) за шопинг специјално, имаш таму D&G,Lacoste,Boss,Armani,Gucci,Versace,Lui Vuitton...
Каде е таа улица и како се вика?Стрикно ми треба Armani.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Каде е таа улица и како се вика?Стрикно ми треба Armani.
провери на
Mitropoleos,Aristotelous,Tsimiski... има уште неколку познати шоп улици или одели доколку не би идел во Космос...

ја би ти препорачал Симитски, али добро е да си знаеш дека просек цените се 250-300еу :wink:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
пошто никад не сум бил а планирам да идам за да видам дали ке најдам нешто асално за матура...
па да ми каже некој дали уопште ми се исплати да идам овој период април - мај ? и какви цени ке начекам. панталончиња , фармерчиња , кошулчиЊа , јакничиЊа ( не зимски.. некој пролетни "кожњаци" ) Патичиња и то. ?
благодарааааааам :pipi:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
пошто никад не сум бил а планирам да идам за да видам дали ке најдам нешто асално за матура...
па да ми каже некој дали уопште ми се исплати да идам овој период април - мај ? и какви цени ке начекам. панталончиња , фармерчиња , кошулчиЊа , јакничиЊа ( не зимски.. некој пролетни "кожњаци" ) Патичиња и то. ?
благодарааааааам :pipi:
јас купував од Солун ко имав матура, најпрво бев во Космос, од таму земав само сако, по овие street shop скверови начекав доста солидни панталончиња,кравати,патика-кондура,кошули... нормално трократно поскапи него ли у Космос.

НО, доколку сега би имал Матурска, ја би тркнал до УШЧЕ-Белград, изборот е енормен!
последен пат ко бев, септември-09, ми требаа 10 саата за да го напуштам центарот со купената роба,најаден и напиен!:vozbud:
ни требаа само 40 мин. да одлучиме кај да седнеме да јадеме!



имате СЕКАКВИ ЕНТРТЕЈМЕНТ СРАЊА ! :vozbud::vozbud::vozbud:

море со милина парите да ги остаите, заебете Тесалоники и слични срања...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Каде е таа улица и како се вика?Стрикно ми треба Armani.
Симитски ти е паралелна на Егнација главната улица на Солун.Застани на главната и упати се во правец на морето,ќе дојдеш на неа.Мислам дека Армани е на неа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
^^
Најбитната ствар не ми ја кажа... значи цените како се движат овој период април - мај...

а бтв.. што е со ушче ? не сум чул за шопинг центар тамо.. и као цени.
да се разбереме пред се ми е да зашетдам.. иначе би купил од тука :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^^
Најбитната ствар не ми ја кажа... значи цените како се движат овој период април - мај...
Немаш попусти сега.Ако сакаш да заштедиш купи си од тука или од Белград како што ти предложија.Нашите 100 евра кај нив ќе ги размениш за повеќе динари и ќе ти испадне поефтино:)
А за ибор...имаат невиден избор во Солун,ама се тоа чини пари:)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
во Космос секад е ефтино, можеш фармерки да начекаш за 700ден. што во СК ќе вредат преку 2000.

на овие улици шо ги набројав и сличните на нив, се трократно-четирикратно поскапи, поготово дечкото кој бараше кај е Армани, кајш од таму нема испод 50еу, исто и во D&G,GUCCI,BOSS,LACOSTE...

со оглед на тоа што на Матурската вечера и се дава на незаслужена преголема значајност ја би ти кажал нигде да не идеш(ако ти е само за матурската) туку земи си од ГТЦ и глеј шо по кежуал гардероба да најдеш, немој свечено многу бидејќи ќе немаш следна прилика да го облечеш тоа...
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
А во Ушче центаров во Белград како се движат цените?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
се движат у нормала зависи од кај купуеш, ко во Космос во не-еуфорична попуст недела...

нема марка која ја нема, се што можеш да си замислиш е внатре пикнато, ќе отидеш по едно ќе купиш друго, ко мене...
отидов по релативно зимска гардероба, дома се вратив со ноутбук,ајфон и уште некои хајтек детаљи :icon_lol:

како и да е ипак е поефтино во СК и цела МК, и покрај тоа се зачудив ко видов дека ги држат последните колекции.. земав едни трењерици, и влагам со истите во Рамстор-Најк после месец дена и ми викаат ова во март.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
во Космос секад е ефтино, можеш фармерки да начекаш за 700ден. што во СК ќе вредат преку 2000.

на овие улици шо ги набројав и сличните на нив, се трократно-четирикратно поскапи, поготово дечкото кој бараше кај е Армани, кајш од таму нема испод 50еу, исто и во D&G,GUCCI,BOSS,LACOSTE...

со оглед на тоа што на Матурската вечера и се дава на незаслужена преголема значајност ја би ти кажал нигде да не идеш(ако ти е само за матурската) туку земи си од ГТЦ и глеј шо по кежуал гардероба да најдеш, немој свечено многу бидејќи ќе немаш следна прилика да го облечеш тоа...
Абе бев во ГТЦ ама немаше ништо слично на ова...Во Bisiani имаше нешто интересно ама ништо слично.Е да баш за матурска ми е и ако не направи бељата некој другар у скоро време за да го женаме ке ми стои во шкаф.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
појди си во шутка каков солун :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom