Шкода

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Јас имам Skoda Octavia Laurin&Klement 2000 година караван,многу квалитетно возило,и премногу сум задоволен.Сакав да ја продадам ама се премислив и никогасш нема да ја продадам.А сега размислувам за новата Octavia или новиот Superb.

Да не ти беше дадена на пазар3 една темно плава???Ако е таа ја меркав едно време се убедував со татко ми ама ништо не излезе.И мислам дека беше од Битола таа дадената на пазар3.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
Да не ти беше дадена на пазар3 една темно плава???Ако е таа ја меркав едно време се убедував со татко ми ама ништо не излезе.И мислам дека беше од Битола таа дадената на пазар3.
Да таја октавиа беше.

Па Шкода чамојца купе бре колку има низ Битолата... Едно 5 знам што не се возат. Грди се у п.м. инаку се земаат за евтини пари.
Dzish спомна дека Во битола има неколку Skodi 110r coupe,би те замолил кога ќе имаш време ако можиш да сликниш некоја да видам.И дали знаеш по која цена се продаваат?Поздрав.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Шкодата 110R според мене е една од поубавите Шкоди. Само задниот дел „чешкото дизајнерско гуру“ можеше да му даде поубав финиш...

Само што нема делови за нив повеќе

Najzakon kola tatko mi imase potpolno ista.Se sekjavam deka koga odis vo rikverc kolata svirkase kako kamionite koga odat vo rikverc.Vo 5-6 godini vozenje samo ednas se rasipa i toa bese nekoj pomal kvar.Mnogu kvalitenta kola.Koga bi najdel sega edna vakva vednas ke i se frlam na restavriranje.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Dzish спомна дека Во битола има неколку Skodi 110r coupe,би те замолил кога ќе имаш време ако можиш да сликниш некоја да видам.И дали знаеш по која цена се продаваат?Поздрав.
Џиш спомна, ама види кога е пишуван постот... 2007 од тогаш до сега, се е отидено за огради, старо железо и слично. Ако сакаш можам да ти сликнам местата каде што стоеа Шкодите :toe:
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
Џиш спомна, ама види кога е пишуван постот... 2007 од тогаш до сега, се е отидено за огради, старо железо и слично. Ако сакаш можам да ти сликнам местата каде што стоеа Шкодите :toe:[/quote

Не не Џиш јас реков да не стојат таму уште Шкодите за тоа, али ако најдиш некоја 110r coupe,сликнија.Или фичо од старите модели со обратно отварање на вратите,поздрав.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Najzakon kola tatko mi imase potpolno ista.Se sekjavam deka koga odis vo rikverc kolata svirkase kako kamionite koga odat vo rikverc.Vo 5-6 godini vozenje samo ednas se rasipa i toa bese nekoj pomal kvar.Mnogu kvalitenta kola.Koga bi najdel sega edna vakva vednas ke i se frlam na restavriranje.
Интересно количе
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Не не Џиш јас реков да не стојат таму уште Шкодите за тоа, али ако најдиш некоја 110r coupe,сликнија.Или фичо од старите модели со обратно отварање на вратите,поздрав.

Кога ќе имам време ќе ти сликам една во Кавадарци... ако стои се` уште на паркингот.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Шкода која никогаш не влегла во сериско производство:toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не не Џиш јас реков да не стојат таму уште Шкодите за тоа, али ако најдиш некоја 110r coupe,сликнија.Или фичо од старите модели со обратно отварање на вратите,поздрав.
Aко најдам ке сликнам... мада фичо тарзан немам видено веќе 5 години..
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Џиш спомна, ама види кога е пишуван постот... 2007 од тогаш до сега, се е отидено за огради, старо железо и слично. Ако сакаш можам да ти сликнам местата каде што стоеа Шкодите :toe:
вчера видов шкода купе зелена а и ја гледам таму многу време кај офицерски
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
вчера видов шкода купе зелена а и ја гледам таму многу време кај офицерски

Ok torrent ако дознаеш дека се продава информирајме.И ако можиш закаци слики.поздрав.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Imase edna kaj mene u maalo samo otide na otpad:pop: .Znam i uste edna kade ima samo mi izgleda mnogu zapustena ke ima preterano rabota vo nea.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Ok torrent ако дознаеш дека се продава информирајме.И ако можиш закаци слики.поздрав.
немаше ливче залепено а и си ја вози човекот но ја имам многупати видено на тоа место
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Aко најдам ке сликнам... мада фичо тарзан немам видено веќе 5 години..
Пред библиотека нон стоп има едно паркирано. Има и едно во гаража со ненормален сопственик шо бара 2000 евра за него :tapp:

вчера видов шкода купе зелена а и ја гледам таму многу време кај офицерски
Има работа на неа, ама се прави. Има една и на партизанска кај кулите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom