Шкода

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Знаеш што е најинтересно? На Суперб моделот, да ги извадиш знаците од Шкода и да поставиш БМВ. Се обложувам дека 95% од луѓето (вклучувајки ги и оние што плукаат по неа на темата за грди автомобили) нема да препознаат што е.
I da znaes deka e taka,ne znam samo sto mu najdoa grdo na toj avtomobil?Uste koga go vidov prviot pat letovo vo Praga i toa vo crna boja vednas go zasakav a koga ke ja sporedime cenata na PASAT-ot ili A6,CITRÖEN C5 ili C6 vednas sme vo dobivka a imame avtomobil od istata klasa...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Суперб е best buy моментално, па кој што сака нека каже...
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
714






Го видел некој аутово на нашиве патишта??Каков прекрасен џип.....ако некој најде некои информации за мотор,сериско производство и слично нека постира тука.

ЕДИТ-Забораив да кажам дека ова е Шкода Scout
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Znam koga idev nakaj Polska, vidov poveke vakvi vo Slovacka, mislam se so 2.0 tdi ili 2.5 tdi 4x4
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Газда, а вози Шкода?

ц, ц, ц, ц,...
A zosto mislis deka SKODA-ta e losa kola,sto ima veza deka e gazda i kakva kola vozi?Izborot na avtomobil e licen izbor na sekoj,mene isto taka mi se dopaga skoda iako jas go imam vozeno modelot FELICIA COMBI i toa edna stara nikakva kola ama mene mi bese dobra.Prvo izvozi ja SKODA-ta a potoa zboruvaj,feel the difference?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Газда, а вози Шкода?

ц, ц, ц, ц,...
Па...Волксваген ја врати делумно старата слава на Шкода, од времињата кога Чешка била економска велесила, од времето пред Втората светска војна...а еден постар Суперб, токму од тоа време, се шетал и на дворот на јапонскиот император на пр.
И, воопшто не било лесно да се дојде до таков примерок, ретки биле оние кои си дозволувале такво нешто...
Но, дојде комунизмот и ја заеба работата...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
A zosto mislis deka SKODA-ta e losa kola,sto ima veza deka e gazda i kakva kola vozi?Izborot na avtomobil e licen izbor na sekoj,mene isto taka mi se dopaga skoda iako jas go imam vozeno modelot FELICIA COMBI i toa edna stara nikakva kola ama mene mi bese dobra.Prvo izvozi ja SKODA-ta a potoa zboruvaj,feel the difference?
Не викам јас дека Шкода е лоша кола, напротив. Само она „Газда“ не ми оди со „Шкода“
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Ех, да видам фраер што на таткоми, болесник по шкоди, некој ќе му докаже дека има боље ауто од шкода. последниве 30 години вози шкода, сега купи фаворит, ја чува како бебе, на три дена ми досаѓа во сервис, му дувало од незнае каде, чуден звук имало од и он незнае што, ама ќе дојде да ја забрише, испере. А благе везе нема сето тоа, колата боље изгледа него кога била во салон. Ама ајде, па сега се спрема да најде некоја фелиција, ама да е позачувана од неговата...:toe:
А мора да признаам на 105 S од 81 научив да возам... и рикверц на ретровизори...таткоми ме натера...болесник, забеган... на 11 години боље возев кола од 90 % комшии. :toe:Ама Шкода, широка, лесна за возење, путер мењач, Волан ко серво да имаше, а специфичен звук на мотор да не зборам...


Ах, јебига сите имаме АвтоБолест, кој наследно ( по татко на пр. ), кој стекнато ( од глеање маалски мајстори под Липата пред зграда )
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Ех, да видам фраер што на таткоми, болесник по шкоди, некој ќе му докаже дека има боље ауто од шкода. последниве 30 години вози шкода, сега купи фаворит, ја чува како бебе, на три дена ми досаѓа во сервис, му дувало од незнае каде, чуден звук имало од и он незнае што, ама ќе дојде да ја забрише, испере. А благе везе нема сето тоа, колата боље изгледа него кога била во салон. Ама ајде, па сега се спрема да најде некоја фелиција, ама да е позачувана од неговата...:toe:
А мора да признаам на 105 S од 81 научив да возам... и рикверц на ретровизори...таткоми ме натера...болесник, забеган... на 11 години боље возев кола од 90 % комшии. :toe:Ама Шкода, широка, лесна за возење, путер мењач, Волан ко серво да имаше, а специфичен звук на мотор да не зборам...
Ах, јебига сите имаме АвтоБолест, кој наследно ( по татко на пр. ), кој стекнато ( од глеање маалски мајстори под Липата пред зграда )
ја мислам шо прва кола ќе фанеш,тоа ќе ти остане како омилено,или најдобро(според тебе).....иначе за шкдоа како фирма,ми се допаѓаат новиве модели на Superb и на Fabia....
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
Јас имам Skoda Octavia Laurin&Klement 2000 година караван,многу квалитетно возило,и премногу сум задоволен.Сакав да ја продадам ама се премислив и никогасш нема да ја продадам.А сега размислувам за новата Octavia или новиот Superb.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom