Шкода

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
За оние кои што не знаат:

Дедото на AUDI TT :)

Мада...ова што беше уличната верзија не беше толку силна 70КС некаде...
Таа што беше за трки...мислам беше 110-120 КС...



 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Уште ова офтопик и да нема веќе:
Влијанието на Chevrolet Corvair во дизајнот на европските автомобили од 60-тите NSU TT, FIAT 1300... A за ова на сликава, Alpina бандаживе од BMW...ја грубат колава...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Добро да се вратиме на темава...

Инаку едвај чекам,...за месец дена ...татко ми на работа ќе земаат

Skoda Octavia Tour 1.9TDI со екстра фул опрема. Не се знае сеуште дали караван или обична. Татко ми сака повеќе караван...ама како ќе пресечат така :) Без разлика важно закон количе...дизелче...VW мотор, кај има поубаво :)

:vozbud::vozbud::vozbud:

Ќе пратам слики ...кога ќе ја донесат така тазе-газе.



Караванот

 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Ова е првиот Superb мојата најомилена Шкода (пред 1000МБ и 110-ката)



Еве ја и Октавијата


 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
^The Game^ напиша:
denesnive skodi vrska nemaat
Напротив! Тоа се сосем солидни и квалитетни возила. Се е всушност германски квалитет, но и името Шкода е големо.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Штета што Србите се толку летаргични...со Застава 10 воопшто не прават Бум...мада овие серии се сите склопени во Италија, а со цената дури малку поскапи од Fiat Punto, а пооскудна опрема. Требаше да ги намалат цените на Југо и на Флорида, па некаде 10-ката да беше 6500 евра... Фиат е убава марка, Застава колку толку има реноме на Балканов...

Гледаме што се случува со Дачија. Вистински бум направија луѓето. За рок од година дена се смена мислењето на сите за квалитетот на Дачија. Сите купуваат Дачии...за ефтини пари добиваш Renault со фул опрема и свеж дизајн.

Така успеа шкода 1993 година со Фелицијата. Нов свеж модел, инвестии од VW, voilla стана сериозен играч на СВЕТСКИОТ пазар под капата на VW.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
1000 MBX ми е интересна... Штета што кај нас ја немаше (онаа црвената што „ѕирка” кај црната Октавиа постирана од Волксваген.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Aaaa да...да,...да ...сакав да постирам убава слика од тој модел...
Има два модели... 1000MBX и 1100MBX

 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Се е ок...само предниот браник е катастрофа!
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
head напиша:
Imav prilika da se vozam vo najnovoto vozilo od Skoda , Roomster:helou:
Znaejki gi kvalitetite na Skodinite vozila , najiskreno ocekuvav spoj na kvalitet,komfort i cena . Megjutoa od seto ova samo vo kvalitetot ne se somnevam . Za vozilo koe e vo klasata na Berlingo,Doblo,Partner , kade kade e pomalo , na zadnite sedista sobira samo dvajca vozrasni , bagazniot prostor isto ne e na ramniste so konkurencijata . A i cenata ne im e za falenje .
E sega dizajnot e prasanje na vkusovi . Spored mene , ovoj eksperiment ne trebalo da go pustat vo prodazba , bidejki nema so sto da gi privlece kupuvacite (vo Makedonija barem)
Румстерот го видов во салонот на Шкода во Софија, пред 2 месеца. Јас сум 190cm, 103кг тежок, и во тој Румстер можат 5 патника со моја конституција комотно да седат, к'o у кафиќ на сепаре.. Исто така задните седишта уште малку па ќе бидат померливи во 3Д... Така да незнам што Румстер си пробал ти, или, едноставно една мала анти реклама правиш, со споредба на Румстерот со Берлинго.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Gorco напиша:
Румстерот го видов во салонот на Шкода во Софија, пред 2 месеца. Јас сум 190cm, 103кг тежок, и во тој Румстер можат 5 патника со моја конституција комотно да седат, к'o у кафиќ на сепаре.. Исто така задните седишта уште малку па ќе бидат померливи во 3Д... Така да незнам што Румстер си пробал ти, или, едноставно една мала анти реклама правиш, со споредба на Румстерот со Берлинго.
Ne pravam nikakva antireklama , tuku si iskazuvam svoe mislenje za ona sto go vidov:helou: Sedev pozadi ,sedistata bea premnogu niski(pod ramenicite) i da ne bea potpiracite za glava ,neznam koj covek povisok od 170 sm ke moze da sedi asalno .A uste pa i trojca pozadi koi bi sedele ko u kafic :nenene: Ne znam mozebi sum se vozel vo nekoj mini Rumster...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Goddess of Chaos напиша:
Подобро во оваа...таа наскоро ќе ја нема...а колку би било убаво да се префрли производна линија во МКД...

Ете ја новата..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom