Шипките на кеј

Dali do sega ste vezbale na sipkite na kej ?


  • Вкупно гласачи
    132
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Па не гледам дека не има многу искрено, јас, ти, @garthok сме само активни во темава.
Знеш,во право си ама има некои по други форуми по фб од таму од ваму може некако да се збереме....ама тешко
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Јас сум далеку од него ама до лето ќе биде ....за летото не сум на школо и имам многу слободно време планирам да заебам и пц и се и да се фокусирам само на вежбање до 18 год мора да правам фулл пленч
 
G

garthok

Гостин
Do koja progresija si? Ja ne sum go chepnal flegot.
Tucked human flag (Barstarzz)[DOUBLEPOST=1429471915][/DOUBLEPOST]
Јас сум далеку од него ама до лето ќе биде ....за летото не сум на школо и имам многу слободно време планирам да заебам и пц и се и да се фокусирам само на вежбање до 18 год мора да правам фулл пленч
Голем респект ако се држиш на ова. Вашата генерација е „отидена“ ти ќе бидеш од ретките исклучоци.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Знам на 17 јули полнам 16 год а истиот ден ке станат 2години откако вежбам и засега сум задоволен а не планирам да се откажам :D :D :D никој дома не ме подржуваше ниту пак другарите ама баш никој а сега сите ме подржуваат (под сите мислам на луѓе што ми значат)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Tucked human flag (Barstarzz)[DOUBLEPOST=1429471915][/DOUBLEPOST]
Голем респект ако се држиш на ова. Вашата генерација е „отидена“ ти ќе бидеш од ретките исклучоци.
Се согласувам дека е така. Едвај глеам некој на моја возраст (17), ама кај нас. Некои има на 18 години више се занимаваат со напреден калистеникс (па може да се раучна и дека и ја навлагам во ова, ХС + пленч, В-сит и тако даље)
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Во македонија калистеникс како спорт ке има популарност после 10 години и повеке сега за сега ке не сметаат како циркузанти или такви некои ...Има многу што вежбат само основното склекови стомачни ама не и елементите :D сепак ние сме ретки хах :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-
G

garthok

Гостин
Види не мора да си опсесивен, самиот факт што посветуваш бар саат дневно на вежбање говори дека си различен од останатите. По ектремните вежби ќе си дојдат со тек на време.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Види не мора да си опсесивен, самиот факт што посветуваш бар саат дневно на вежбање говори дека си различен од останатите. По ектремните вежби ќе си дојдат со тек на време.
Само шо детево до вчера збореше дека со пулапс се јачале гради и не праеше глупи сите тука шо му кажувавме како е точно.
Неам нишо против неговата желба али иам многу против неговиот егоизам и тоа што мисли дека е подобар од другите.
Не го храни и ти со такви муабети.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Само шо детево до вчера збореше дека со пулапс се јачале гради и не праеше глупи сите тука шо му кажувавме како е точно.
Неам нишо против неговата желба али иам многу против неговиот егоизам и тоа што мисли дека е подобар од другите.
Не го храни и ти со такви муабети.
Секој си има право на свое мислење и јас сеуште стојам зад тој факт
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55

еве за што зборам.... Со WIDE се вежба градите плус трицепс/бицепс(зависи од тоа дали чин уп (за бицепс) или пул уп(за труцепс) а со Narrow се вежба грбот и пак зависи од чин или пул за бицепс или трицепс....[DOUBLEPOST=1429719770][/DOUBLEPOST]
Дали на повидок имаме нов Стеф? :rolleyes:
далеку од тоа
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
32
Поени од реакции
15

еве за што зборам.... Со WIDE се вежба градите плус трицепс/бицепс(зависи од тоа дали чин уп (за бицепс) или пул уп(за труцепс) а со Narrow се вежба грбот и пак зависи од чин или пул за бицепс или трицепс....[DOUBLEPOST=1429719770][/DOUBLEPOST]
далеку од тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom