Шипките на кеј

Dali do sega ste vezbale na sipkite na kej ?


  • Вкупно гласачи
    132

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Сум вежбал недела дена во Хајд парк во Белград, одлично средена површина со десетина справи за вежбање на отворено, плус има патека за трчање долга 3 и кусур километри со разни препреки на секои 300-400 метра. Целиот комплекс се наоѓа во шума во близина на стадионот на Партизан.

















Одлична идеја, само кој има желба да вежба!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
И има за деца специјални во Тафталиџе во она приватното школо. :D


И да ова е денешниот поздрав од мене и справите. Ни дебелите ракавици за велосипедот шо ми се не ме спасија. :LOL:
Ова во споредба со минатите години не е ништо... :cenzura: 110220131264.jpg 110220131267.jpg
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Мекици од стража, Шипките кај кеј, крофните кај Хром.... ја мислам и форумов да го прекрстиме како Форумот кај Acid, да се уклопиме во општеството. :icon_lol:
малку да те надополнам-поправам......
........Форумот кај ГОСПОД-ин Ацид
---------
Ацето - не мора повеќе да одиш во Београд.за тоа што си го поставил на сликите.Исто такво можеби и подобро-поубаво
имаме ние на Гази Баба. Појди види и сними и сподели. Да го скорнеме младежов од комјутериве и да оди таму да се истрча на таа Трим патека,неколку КМ,со разни справи за вежбање,клупи за одмор,куќички со маси и две чешми ладна мавровска вода.Па ајде навалете.Гази Баба ве чека - празна.Калето го загубивме-да не ја загубиме и Гази Баба.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во Нови Сад, од Штранд до Петроварадинска Тврдина да видите какви справи има за вежбање. Мозок ќе ви застане. Овие нашиве се мизерија за тие. Искрено овие не ги користам многу, евентуално ако трчам натаму, мада повеќе Сарај си го користам за тоа, олимпиското игралиште и има таму шипки од кои може да се импровизира.

Плус, доста се неквалитетни, искривени и треба да се направат на повеќе делови, еве гледам некој дечко покренал иницијатива(y)

П.С. Еве неколку слики што најдов од таа теретаните на кејот што ги имаат направено во НС.





 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Во Нови Сад, од Штранд до Петроварадинска Тврдина да видите какви справи има за вежбање. Мозок ќе ви застане. Овие нашиве се мизерија за тие.
Не, не, не... Ова што си го постирал е за мали деца и за аматери. Не збориме ние за теретана на отворено, какви справи, баш целта е да нема справи. Не ти треба ништо повеќе од неколку цврсти шипки. Нашите на кеј се одлични.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Peja989 Кај нас овие нема да издржат ни два дена.
До некаде и се согласувам со тебе мада, мислам дека малку се крева свеста барем кај овие што вежбаат и сфаќаат дека тоа е за долготрајна употреба, не за една сезона.
--- надополнето: 11 февруари 2013 во 19:19 ---
Не, не, не... Ова што си го постирал е за мали деца и за аматери. Не збориме ние за теретана на отворено, какви справи, баш целта е да нема справи. Не ти треба ништо повеќе од неколку цврсти шипки. Нашите на кеј се одлични.
Па знам брат, има и за мали деца ама има и за возрасни е сега дали тие што се за возрасни се за аматери или не, не знам. Само знам дека и покрај справите имаше и шипки и вежбаа момци, девојки кои беа добро градени, значи работеле на себе.

Реално, ретко кој што иде кај шипките сака да биде Рони Колман. Јас вежбав рекреативно, вежбав со другари/другарки, кога и да идевме натаму, рекреативно. Никој не идеше со цел да се спрема за натпревари.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Вакви какви што постирате од Нови сад врие на секој втор чекор поред плажа во Турција...коа бев пред некоја година се пукнав од вежбање :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па знам брат, има и за мали деца ама има и за возрасни е сега дали тие што се за возрасни се за аматери или не, не знам. Само знам дека и покрај справите имаше и шипки и вежбаа момци, девојки кои беа добро градени, значи работеле на себе.

Реално, ретко кој што иде кај шипките сака да биде Рони Колман. Јас вежбав рекреативно, вежбав со другари/другарки, кога и да идевме натаму, рекреативно. Никој не идеше со цел да се спрема за натпревари.
Aко ги видиш Barstarz, они се далеку од аматери нели? Не се ни боди билдери, ама се напредни вежбачи на вежби со телесна тежина, а вежбаат на најобични шипки како овие кај нас на кеј. Ти реплицирав на тоа дека пиша кај нас било мизерија, овие имале справи глава боли итн.., добар им е тој проект не викам не, и тие теретани на отворено, за поширока маса, ама во темава мислам збориме за нешто друго, чисто олд скул вежбање со шипки.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Aко ги видиш Barstarz, они се далеку од аматери нели? Не се ни боди билдери, ама се напредни вежбачи на вежби со телесна тежина, а вежбаат на најобични шипки како овие кај нас на кеј. Ти реплицирав на тоа дека пиша кај нас било мизерија, овие имале справи глава боли итн.., добар им е тој проект не викам не, и тие теретани на отворено, за поширока маса, ама во темава мислам збориме за нешто друго, чисто олд скул вежбање со шипки.
Се согласувам во целост. Знам дека избегав од темата и се извинувам. Само сакав да кажам дека може МНОГУ подобро од тоа што го имаме.

Да се тргнеме од медиокритетот и да размислуваме за/бараме ПОВЕЌЕ.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Гази Баба е полна со справи, не сум спортски тип и не знам за што се користат,
ама освен каратистиве не сум видела други да трчаат, вежбаат......
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
И има за деца специјални во Тафталиџе во она приватното школо. :D


И да ова е денешниот поздрав од мене и справите. Ни дебелите ракавици за велосипедот шо ми се не ме спасија. :LOL:
Ова во споредба со минатите години не е ништо... :cenzura:Прегледај го приврзокот 58043Прегледај го приврзокот 58044
Стај некоја слика од тебе да видиме некој мускул што си формирал . :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
пример како ќе извежбаш рамо, квадрицепс, листови, задна ложа долен дел од грб... според мене шипкиве ако се зафатиш сериозно да ги вежбаш се билет во правец за развивање асиметрично и нескладно тело.
znaci koa ke slusnam vakov muabet...drugar nesimetricno telo nikad nema da naprais so vezbi so sopstvena tezina ama bas nikad...mozes da se poebes so tegovi ako ne vezbas pravilno...dosta so tie bilderski kompleksi...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Стај некоја слика од тебе да видиме некој мускул што си формирал . :D
Чек брат, да се среди времево па целам да се вратам на старата форма и да соберам пари да земам нешто суплименти таман. :cenzura:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Е ај сеа ми кажувате дека има вакви чуда у СК? Шо не кажавте пред 2 години, бе? :) Сеа најдовте, кога се вратив у мое село, ама планирам да се враќам у СК, па така кажете до Маџир маало кои се најблиску?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom