Шипките на кеј

Dali do sega ste vezbale na sipkite na kej ?


  • Вкупно гласачи
    129

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Elbow Lever - Checked
Russian dips - Checked
Forearm muscle ups - Checked

Elbow lever na najvisoka shipka - semi checked (neam skroz doverba da se ispravam)

Hard work pays off.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Како е правилен forearm... со движењето лево десно?
Па и не би рекол, за додаток би го сметал тоа. Не прави ништо посебно. Јас подлактица маслап го разбирам како explosive pullup проследен со префрлување на подлактиците на шипка, и од бар дип позиција исправување на рацете.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Еве што ти се дешава кога си под стрес 20 од 24 часа у денот, а јадеш дури и над калорискиот лимит.

Се ебено исушив. Поготово у последно време како стока јадам и пак снижувам килажа. Паузирав со карнитинот, појачав малце доза на креатин, ништо не помага. Fucks sake.

Али барем грбов расте. Еве semi-flexed како изгледа одприлика:

 
G

garthok

Гостин
Еве што ти се дешава кога си под стрес 20 од 24 часа у денот, а јадеш дури и над калорискиот лимит.

Се ебено исушив. Поготово у последно време како стока јадам и пак снижувам килажа. Паузирав со карнитинот, појачав малце доза на креатин, ништо не помага. Fucks sake.

Али барем грбов расте. Еве semi-flexed како изгледа одприлика:

Ќути, и ја брзо трошам. Изгледа лекот е секој ден на суплементи или да се затворам дома :) Бар се тешам дека можам да јадам сè живо пошо имам другари човече еден стек да пукнат од вили следниот ден им се осеќа мрснотијата :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Ќути, и ја брзо трошам. Изгледа лекот е секој ден на суплементи или да се затворам дома :) Бар се тешам дека можам да јадам сè живо пошо имам другари човече еден стек да пукнат од вили следниот ден им се осеќа мрснотијата :)
Еј и ја така осеќав, ама тоа беше кога бев релативно смирен и одржував килажа до кај 67-8 кила. Нејќам да зборувам за ова али периодов ми е ужас, пијам по редовно, пушам понекад, а за храна преку викенд да не збориме. А сум по сув него икад што сум бил. Сигурно игра улога дека по 2-3 саата вежбам 5-6 дена у недела. Ама пак.
 
G

garthok

Гостин
Еј и ја така осеќав, ама тоа беше кога бев релативно смирен и одржував килажа до кај 67-8 кила. Нејќам да зборувам за ова али периодов ми е ужас, пијам по редовно, пушам понекад, а за храна преку викенд да не збориме. А сум по сув него икад што сум бил. Сигурно игра улога дека по 2-3 саата вежбам 5-6 дена у недела. Ама пак.
Ваљда стрес пошто чим 2-3 саати вежбаш не ти влијае алкохолот, ја на пример едно пиво да испијам следниот ден со намалени перформанси сум.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Ваљда стрес пошто чим 2-3 саати вежбаш не ти влијае алкохолот, ја на пример едно пиво да испијам следниот ден со намалени перформанси сум.
Па добро јас на некој начин навикнат сум на толерирам хенговери, па и не ми влијаат толку :D Освен ептен ако не претерам.

Иначе вчера ми беше многу плоден ден, можеби еден од најдобрите денови што сум ги имал стрит до сега:

за прв пат пробав back lever hold или било каква форма на бек левер и беше релативно успешно. Успеав и bar rollover на првиот обид, а на вториот си го цвикнав малце на пола. Elbow lever успеав на највисоката шипка иако срце у гуша ми дојде. Али 3 саата на строго сонце бев, ни капа не ми помогна. Пробуев хендстенд на паралелки и изгубив свест малце, се свртев и се утепав. Нозеве ко бумбар ми се потечени и денес едвај идам.

Ама боље на ова што паднав него од нешто повисоко, ќе си ебев матер. Мило ми е што на ваков начин научив кај ми е лимитот.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
113
Поени од реакции
54
Мислам дека после одредено време овој лимит ке го поминеш јас бев така од ништо нешто наеднач имав прогрес неверојатен и сега пак стагнирав
 
G

garthok

Гостин
Има лимит, стигнуваш до левел Медрано, Ал Кавладо, Сатков... и тоа е. После имаш стероиди и измислуваш нешто ново :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Има лимит, стигнуваш до левел Медрано, Ал Кавладо, Сатков... и тоа е. После имаш стероиди и измислуваш нешто ново :)
А да стигнеш до нив имаш години години вежбање така да нема тука секирации. Освен ако не си нешто претерано надарен и сите адвенсд мувментс ги научиш за 2 години лол.
 
G

garthok

Гостин
А да стигнеш до нив имаш години години вежбање така да нема тука секирации. Освен ако не си нешто претерано надарен и сите адвенсд мувментс ги научиш за 2 години лол.
И тогаш не можеш. Зборев со еден ѕвер (не е наш) 23 години тренира за така да изведува :) Затоа ја сакам комплексноста на овој спорт, мада не сум опсесивен. Кревам и бучици :)
 
G

garthok

Гостин
Кај млечен највисоката шипка е сменета. Тенка, не го оптоварува зглобот.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.178
Поени од реакции
834
Кај млечен највисоката шипка е сменета. Тенка, не го оптоварува зглобот.
Да да, скоро секој ден сум таму :D Уште да можеше дипс да се праат на тоа паралелките раздалечени 2км една од друга.
 
На врв Bottom