Шеста буква

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од \m/arko, 20 април 2009.

 1. \m/arko

  \m/arko A place where the beer flows like wine...

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  6.352
  Допаѓања:
  786
  Членката ме инспирира да ја отворам темата и мислам дека би е развило ептен голема дискусија во играчницава. Знаете како оди сеа, наместо трета буква нека биде шеста... Еве ќе почнам во стил на Еце...


  Овца
   
 2. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.453
  Допаѓања:
  32.618
  па ова има 4 букви

  Јаболко..
   
 3. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.887
  Допаѓања:
  2.476
  кошница
   
 4. Мрак

  Мрак Гостин

  Хахаа,добро е,јас сум за играва.

  цилиндар
   
 5. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.453
  Допаѓања:
  32.618
  Драчево
   
  На DracevoTheCity му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mario Gómez

  Mario Gómez Гостин

 7. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.453
  Допаѓања:
  32.618
  :nesvest:

  БобанМакедонија!
   
 8. Мрак

  Мрак Гостин

  Македонија:oeoeoe:
   
 9. Enis_gv

  Enis_gv Dictator.

  Член од:
  17 март 2009
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  9
  Осогово...
   
 10. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.453
  Допаѓања:
  32.618
  Валандово
   
 11. Мрак

  Мрак Гостин

  домаќин
   
 12. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35
  inicijator
   
 13. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.887
  Допаѓања:
  2.476
  јамајка
   
 14. United Rule

  United Rule

  Член од:
  12 јуни 2008
  Мислења:
  5.227
  Допаѓања:
  972
  Кокошка
   
 15. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.453
  Допаѓања:
  32.618

Сподели преку: